• <
smartre_2023

Giełda London Baltic Exchange na celowniku chińskiej spółki

PMK

17.03.2016 13:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Giełda London Baltic Exchange na celowniku chińskiej spółki

Partnerzy portalu

Giełda London Baltic Exchange na celowniku chińskiej spółki - GospodarkaMorska.pl

Państwowa korporacja China Merchants Group to najnowsza firma, która wyraziła chęć zakupu giełdy London Baltic Exchange – wynika z informacji agencji Reuters. Przypomnijmy, że londyńska giełda publikuje między innymi Baltic Dry Index – wskaźnik zarobku masowców.

LBE to jeden z największych dostawców informacji na temat transportu morskiego. Regularnie prezentuje 7 wskaźników odnoszących się do rynku przewozów masowych i tankowców. Nie dziwne, że znalazła się na celowniku Chin, które chcą rozciągnąć swoje wpływy na Europę, w szczególności w momencie kryzysu. Chińskie firmy na oku mają także europejskie porty, firmy finansowe i spedycyjne.

China Merchants Group będzie miała jednak mocną konkurencję w walce o londyńską giełdę, którą zainteresowani są między innymi SGX and LME, ICE i Platts. Przedstawiciele Baltic Exchange przyznali w lutym, że dostali wiele zapytań o możliwość zakupu, ale nie ujawnili, jak przebiegają negocjacje.

- Na tym etapie nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej formalnej oferty. Gdybyśmy ją jednak otrzymali, pod uwagę będziemy brali przede wszystkim opinie naszych akcjonariuszy – powiedział prezes LBE, Guy Campbell.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.