• <
BOTA_2023

DFDS wygrywa kontrakt na przewóz pojazdów wojskowych

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DFDS wygrywa kontrakt na przewóz pojazdów wojskowych

Partnerzy portalu

DFDS wygrywa kontrakt na przewóz pojazdów wojskowych - GospodarkaMorska.pl

DFDS Seaways wygrał kontrakt na transport pojazdów wojskowych między Kłajpedą a Kilonią. Zleceniodawcą jest agencja ds. logistyki armii amerykańskiej (Agency of US Army Logistics).

W ciągu najbliższych kilku dni, z Kilonii do Kłajpedy, dwa promy Optima Seaways i Victoria Seaways przeprawią około 100 jednostek wojskowych. Oprócz pojazdów ciężarowych na pokładach znajdą się również kontenery i czołgi należące do II pułku amerykańskiej kawalerii stacjonującej w położonej w Niemczech miejscowości Vilseck.

Przeprawiane jednostki, należące do amerykańskiej armii, zostaną rozmieszczone na terytorium Łotwy, Litwy i Estonii w ramach operacji Atlantic Resolve.

Pojazdy i wojsko zastąpią stacjonującą w Kłajpedzie pierwszą brygadę pierwszego dywizjonu kawalerii, jednocześnie umożliwiając jej powrót do Ford Hood w Teksasie.

Pierwsza brygada stacjonuje z ponad 300 jednostkami w Niemczech oraz innych krajach bałtyckich od sierpnia zeszłego roku.

Źródło:
promy24.com
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.