• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Dachser zakłada Enterprise Lab w Instytucie Fraunhofera

pc

19.10.2017 10:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dachser zakłada Enterprise Lab w Instytucie Fraunhofera
Dachser zakłada Enterprise Lab w Instytucie Fraunhofera - GospodarkaMorska.pl

Dachser rozpoczął ścisłą współpracę z Instytutem Przepływu Materiałów i Logistyki działającym przy Fraunhofer, największej w Europie organizacji badań stosowanych. W nowo powstałym Dachser Enterprise Lab w Dortmundzie, eksperci operatora będą pracować z naukowcami nad projektami badawczymi i rozwojowymi, które wpisują się w działalność Dachser w zakresie Road Logistics oraz Air & Sea Logistics. Celem pracy tego zespołu jest dalszy rozwój pionierskich technologii, ukierunkowany na zastosowanie ich w praktyce.

- Od lat współpraca z wieloma uniwersytetami oraz partnerami w zakresie R&D stanowi podstawę naszej strategii korporacyjnej. Dachser Enterprise Lab wzbogaca nasz potencjał badawczo-rozwojowy o kluczowe kompetencje oraz zapewnia nam elastyczny dostęp do specjalistów – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser.

Zaznaczył on również, że Instytut Fraunhofera posiada wiedzę fachową na najwyższym poziomie, najnowsze laboratoria oraz zespół zmotywowanych i kreatywnych naukowców. Bernhard Simon uważa, że w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem specjalistów Dachser taka współpraca przyspieszy innowacyjny rozwój firmy.

- Stworzyliśmy Enterprise Labs, aby wyniki badań można było jak najszybciej wykorzystywać do pracy nad produktami i modelami biznesowymi. Poprzez przyjęcie nowych i interdyscyplinarnych form współpracy w zakresie rozwoju, co skraca dystans pomiędzy nami, możemy wejść na wysoki poziom wymiany między nauką i przemysłem. Dzięki temu możliwe jest elastyczne oraz szybkie wdrażanie nowych technologii, trendów czy strategii biznesowych do zastosowania w praktyce. Jest to ogromna przewaga konkurencyjna dla działającego globalnie biznesu logistycznego, jak Dachser, ze swoją gęstą siecią połączeń i strukturami danych. Nasz nowy Enterprise Lab stworzony z Dachser stanowi punkt odniesienia we wspólnym rozwoju logistycznym i technologicznym - mówi prof. Michael ten Hompel, dyrektor zarządzający Instytutu Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 409 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia blisko 27,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 80 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 38 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera (Fraunhofer IML) natomiast uchodzi za podstawową i najważniejszą organizację badawczą w dziedzinie logistyki, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. W założonym w 1981 r. instytucie pracuje obecnie 260 naukowców oraz 250 doktorantów i studentów, wspieranych przez współpracowników z warsztatów, laboratoriów i innych obszarów pracy instytutu. Dedykowane zespoły projektowe tworzą międzysektorowe i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania w dziedzinie technologii przepływu materiałów, zarządzania magazynem, modelowania procesów biznesowych oraz opartego na wynikach symulacji planowania biznesu i systemów. Oprócz tego badania są prowadzone w zakresie systemu transportu, logistyki zasobów oraz e-biznesu. Co więcej, Fraunhofer IML jest głównym koordynatorem w ramach całego Towarzystwa Fraunhofer obszaru „Internet rzeczy”. Fraunhofer IML ma także dostęp do 24 tysięcy pracowników w 67 obiektach Towarzystwa Fraunhofer. Oprócz Dortmundu organizacja ma przedstawicielstwa we Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Prien am Chiemsee, Lizbonie oraz w Pekinie.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40250,00 $ tona -1,71% 26 lis
 Cynk 3330,00 $ tona -2,94% 26 lis
 Aluminium 2618,00 $ tona -4,45% 26 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.