• <

Dachser otworzyl nowe centrum logistyczne

ew

25.05.2018 10:00 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Dachser otworzyl nowe centrum logistyczne - GospodarkaMorska.pl

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił właśnie nowe centrum logistyczne w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu. W obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. firma zainwestowała 6,5 mln euro.

- Nasza firma jest obecna na tyrolskim rynku z własnym oddziałem już od 1995 roku. W tym miejscu tradycja i innowacje łączą się w szczególny sposób.  Nowe centrum logistyczne to kamień milowy, którego znaczenie wykracza daleko poza rozbudowę silnej austriackiej sieci Dachser z dziewięcioma oddziałami. Tyrolskie Centrum Logistyczne zostało stworzone z myślą o europejskim systemie komunikacji i logistyce kontraktowej, a dzięki niemu zintegrowany system logistyczny dla ładunków drobnicowych stanie się jeszcze bardziej wydajny i przyszłościowy – powiedział Michael Schilling, Dyrektor Operacyjny (COO) Działu Logistyki Transportu Drogowego w Dachser.

Nowe centrum logistyczne zastępuje dotychczasową lokalizację w Hall, oferując klientom kompleksowe usługi z zakresu transportu i magazynowania. Obiekt obejmuje 30 bram przeładunkowych, około 4,7 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na operacje magazynowe i logistyczne oraz ok. 1000 mkw. na potrzeby biurowo-administracyjne. W trakcie następnego etapu budowy istnieje możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni ładunkowej oraz miejsc parkingowych. Budowa nowego terminalu oznacza też powstanie ok. 40 nowych miejsc pracy.
Obecnie, Dachser Stans zapewnia magazynowanie i inne usługi w zakresie logistyki kontraktowej dostosowane do potrzeb klienta, bezpośrednie połączenia w ramach rozbudowanej europejskiej sieci drobnicowej, a także globalny transport morski i lotniczy świadczony przez Dachser Air & Sea Logistics.
Podczas uroczystego otwarcia obiektu goście mieli możliwość zwiedzić terminal zarówno na żywo, jak i wirtualnie - zestaw do wirtualnej rzeczywistości umożliwił im zanurzenie się w świecie procesów magazynowych w wizualizacji 3D. Rozwiązanie to zapewnia zwiększoną przejrzystość procesów, a co za tym idzie, możliwość wprowadzenia zmian jeszcze w fazie planowania. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć intrygującą innowację Dachser: elektryczny rower dostawczy z wymiennym nadwoziem. Jest to tylko jeden z alternatywnych pojazdów z napędem elektrycznym, wykorzystywanych przez firmę w kilku niemieckich miastach w ramach projektu dystrybucji miejskiej. To właśnie w ten sposób Dachser tworzy innowacyjny, zrównoważony ekologicznie model biznesowy w zakresie transportu towarów na odcinku ostatniej mili.


Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 44 państwach i 396 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia blisko 29,1 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 82 mln przesyłek o łącznej wadze blisko 40 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34700,00 $ tona 2,44% 20 maj
 Cynk 3754,00 $ tona 2,93% 20 maj
 Aluminium 2930,00 $ tona 3,72% 20 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.