mk
Popularny operator promowy i logistyczny, firma CLdN realizuje swoją strategię związaną z dalszym rozwojem floty. Firma poinformowała właśnie o zamówieniu kolejnych dwóch jednostek typu ro-ro, które w najbliższych latach wzbogacą jej flotę.
Umowa na dostawę kolejnych dwóch nowych jednostek została podpisana z przedstawicielami południowokoreańskiej stoczni Hyundai. Nowe statki będą dysponowały linią ładunkową o długości 5400 metrów. Niewykluczone, że na tym się nie skończy. W umowie zawarta została opcja zamówienia kolejnych czterech statków tej samej klasy.
Nowe zamówienie na statki to część długoterminowej strategii operatora, który już w 2015 r. zdradził swoje plany związane z odnowieniem i rozbudową floty, co ma zwiększyć jego udziały w rynku. W ten sposób w najbliższych latach armator chce pozyskać nawet 12 nowych statków.
00:01:54
8
Gigantyczne suwnice STS dotarły do terminalu BCT w Gdyni
Baltic Hub dołącza do Baltic Ports Organization
Nowe połączenie kolejowe z Baltic Hub do Czech
Chiński ciężarowiec półzanurzalny pobił rekord podczas załadunku offshore
Do floty Maersk dołącza nowy, dwupaliwowy kontenerowiec, Tema Maersk
Port Gdańsk ogłasza przetarg na opracowanie koncepcji zwiększenia głębokości wewnątrzportowego toru wodnego
Z Gdańska towary trafią na Słowację. Uruchomiono połączenie kolejowe