• <

C.H. Robinson wprowadza w Europie technologię transportową nowej generacji

ew

30.05.2018 07:19 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski C.H. Robinson wprowadza w Europie technologię transportową nowej generacji

Partnerzy portalu

C.H. Robinson wprowadza w Europie technologię transportową nowej generacji - GospodarkaMorska.pl

Aplikacja Navisphere® Driver zwiększa wydajność dzięki automatyzacji i przyspieszeniu procesów.

AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- Firma C.H. Robinson wprowadza w Europie aplikację Navisphere® Driver – rozwiązanie mobilne dla kierowców, które zapewnia podgląd i możliwość aktualizacji danych przewożonego ładunku. Aplikacja automatycznie wysyła informacje o statusie transportu oraz umożliwia kierowcom skanowanie i wysyłanie dokumentów, przyspieszając procesy płatności.

„Obecnie każda firma, która wysyła swoje produkty, chce mieć bieżący dostęp do informacji o lokalizacji ładunku – mówi Jeroen Eijsink, prezes C.H. Robinson Europe. – Przed pojawieniem się Navisphere Driver, aby przesłać status transportu, kierowcy musieli często zatrzymywać się albo wykonywać telefony na trasie. Teraz wszystkie te zadania automatycznie wykona za nich telefon”.

Stworzona specjalnie dla kierowców aplikacja dostępna jest na iPhone® oraz urządzenia z systemem operacyjnym Android® i jest do pobrania w sklepach App Store i Google Play. Aplikacja umożliwia przydzielanie nowych zleceń poprzez powiadomienia SMS. Ułatwia także śledzenie transportów w czasie rzeczywistym – dzięki wykorzystaniu usługi lokalizacji w telefonie kierowcy oraz technologii geo-fence, co godzinę generuje automatyczne aktualizacje położenia. Częstotliwość wysyłania statusu może jednak zostać zwiększona zgodnie z potrzebami nadawcy. Po dostarczeniu towaru kierowcy mogą również korzystać z aplikacji do zeskanowania oraz przesyłania niezbędnych do rozliczeń dokumentów.

„Obecnie obsługujemy większość europejskich systemów telematycznych. Oznacza to, że komputer pokładowy pojazdu może automatycznie przesyłać do nas informację o postojach i lokalizacji przewożonego ładunku. – dodaje Dave Fraas, General Manager IT w C.H. Robinson Europe. – Cieszymy się, że możemy zaoferować naszej sieci przewoźników tę usługę, jako uzupełnienie kompleksowej oferty niezawodnych rozwiązań technologicznych”.

Firma C.H. Robinson oferuje swoim partnerom autorskie rozwiązania technologiczne opracowane z myślą o przyszłości. Aplikacja Navisphere® Driver została stworzona w oparciu o platformę Navisphere® – globalny system do zarządzania transportem (TMS), zapewniający klientom pełną widoczność ładunków, wydajność oraz zautomatyzowanie procesów raportowania przewozów realizowanych w każdym regionie, bez względu na środek transportu. Navisphere® i jej produkty cechują się elastycznością i wydajnością, zapewniając zgodność z praktycznie każdym plikiem z ustrukturyzowanymi danymi czy planem zasobów przedsiębiorstwa. Aplikacja umożliwia klientom oraz przewoźnikom szybką i kompleksową organizację lokalnych i międzynarodowych transportów w ramach łańcucha dostaw.

Zarówno klienci, jak i przewoźnicy współpracujący z firmą C.H. Robinson mogą polegać na wiedzy i rzetelności jej specjalistów, którzy doskonale znają się na branży transportowej. Firma wspiera swoich partnerów w podnoszeniu wydajności i rentowności, zapewniając im dostęp do jednej z największych w Europie sieci przewozu towarów, a także dając możliwość wykorzystania technologii, które zwiększają elastyczność i wydajność dzięki automatyzacji procesów i interakcji.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33700,00 $ tona -1,61% 26 maj
 Cynk 3743,00 $ tona -0,16% 26 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,14% 26 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.