• <
PZT_1100x200_gif_2020

Bałtycki Terminal Kontenerowy laureatem prestiżowej nagrody

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Bałtycki Terminal Kontenerowy laureatem prestiżowej nagrody
Bałtycki Terminal Kontenerowy laureatem prestiżowej nagrody - GospodarkaMorska.pl
10.06.2016 Źródło: własne

Bałtycki Terminal Kontenerowy został uhonorowany nagrodą w konkursu Polskiego Towarzystwa Logistycznego. BCT został doceniony za "T-Scale Intermodal - platforma do wymiany informacji o transporcie intermodalnym".

Polskie Towarzystwo Logistyczne nagradza nie tyle same przedsiębiorstwa, co właśnie projekty przez nie realizowane. Chodzi o przedsięwzięcia podejmowane przez pojedyncze firmy, konsorcja partnerów współpracujących w łańcuchach dostaw, a także bardziej złożone zespoły projektowe.

Bałtycki Terminal Kontenerowy jako partner nagrodzonego projektu realizuje go wraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w ramach europejskiego projektu badawczego LogiCon, współfinansowanego przez Komisję Europejską. Projekt ma na celu podniesienie wydajności procesów logistycznych związanych z intermodalnym transportem kontenerów poprzez budowę platformy wymiany informacji pozwalającej na zarządzanie procesami logistycznymi.

BCT to specjalistyczny terminal kontenerowy o obecnej zdolności przeładunkowej wynoszącej 750 000 TEU rocznie, oferujący połączenia intermodalne. Obecnie obsługujący 7 par pociągów na dobę, współpracujący z 15 operatorami intermodalnymi i dostarczający koleją do 20 lokalizacji na lądzie. Platforma ma służyć komunikacji w transporcie intermodalnym. Dzięki dostępności wiarygodnej informacji w czasie rzeczywistym możliwe jest optymalne wykorzystanie dostępnej infrastruktury kolejowej, oraz infrastruktury terminala morskiego, zasobów ludzkich i sprzętu przy realizacji procesów logistycznych związanych z załadunkiem, wyładunkiem i transportem kontenerów.

Rozwijana w projekcie platforma ma za zadanie usprawnić komunikacje pomiędzy dostawcami usług logistycznych w łańcuchu intermodalnym, w tym pomiędzy spedytorami, operatorami intermodalnymi, przewoźnikami manewrowymi, a morskim terminalem kontenerowym. Obecnie wymiana informacji odbywa się w drodze papierowej wymiany dokumentów, metodzie czasochłonnej, kosztownej, nie dającej możliwości dalszego przetwarzanie informacji i pozwalającej na pojawianie się błędów. Rozwijane w ramach projektu rozwiązanie proponuje platformę komunikacyjną nazwaną T-Scale INTERMODAL zapewniającą uporządkowaną i usystematyzowaną wymianę informacji, oferującą łatwy dostęp do informacji i przejrzyste zasady wprowadzania i prezentowania danych.

O Nagrodę PTL mogą ubiegać się przedsiębiorstwa zarejestrowane na terenie  Polski, a zgłaszany projekt powinny dotyczyć wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, a także innych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych. Projekt musi zostać zrealizowany w praktyce, bowiem nie dopuszcza się prac teoretycznych czy tylko opisów zamiaru realizacji.

Lista dotychczasowych laureatów Nagrody Polskiego Towarzystwa Logistycznego:

1998 - ABB Daimler-Benz Transportation Sp. z o.o. za wdrożenie koncepcji systemu logistycznego opartej na integracji wewnętrznego łańcucha dostaw
2000 - FM Logistics za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług logistycznych w Polsce
         - PROTIM Sp. z o.o. za opracowanie i wdrożenie automatycznego systemu transportu balonów szklanych z Huty Szkła do Fabryki Żarówek w Philips Lighting Poland SA w Pile
2001 - Philips Lighting Poland i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Katedra Technologii Informacyjnych) za wdrożenie Systemu Obsługi Zamówień poprzez Internet ,,e-Max’’
2002 - Wielkopolska Giełda Rolno – Ogrodnicza S.A.  – za wdrożenie nowatorskiego systemu logistycznego w dystrybucji produktów rolno – ogrodniczych ułatwiającego firmom MSP współpracę z rynkiem
2004 - Jeronimo Martins Dystrybucja – za projekt „Wdrożenie etykiety logistycznej według standardu EAN.UCC  w łańcuchu dostaw JMD”
2006 - KOMFORT S.A. – za projekt „Informatycznego systemu wsparcia obsługi sieciowego handlu detalicznego
2008 - Zakłady Chemiczne LUBOŃ Sp. z o.o. w Luboniu za udaną próbę rewitalizacji niewykorzystywanych w ostatnich latach terenów poprzemysłowych, tworząc na nich Park Przemysłowy i Naukowo-Technologiczny Luboń
2010 - STANMET Sp. z o.o.  za projekt pt. „QRS – usługa zarządzania systemem bezpiecznego użytkowania i serwisowania regałów magazynowych wysokiego składowania”
2012 - NEUCA S.A.  za projekt pt. „Koordynacja procesów transportowych w spół-kach grupy kapitałowej Neuca S.A. w oparciu o koncepcję zrównoważonego rozwoju”
2014 - ONNINEN Sp. z o.o.  za projekt pt. „Opracowanie modelu symulacji łańcucha dostaw”

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32123,00 $ tona 3,02% 17 maj
 Cynk 2954,00 $ tona 1,03% 17 maj
 Aluminium 2455,00 $ tona 0,70% 17 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.