• <
gryfia_70lat

Port Yantian zostaje ponownie otwarty po kryzysie koronawirusowym

25.06.2021 09:32 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Yantian zostaje ponownie otwarty po kryzysie koronawirusowym

Partnerzy portalu

Port Yantian zostaje ponownie otwarty po kryzysie koronawirusowym - GospodarkaMorska.pl
Fot. Hutchison Port Yantian

Międzynarodowe terminale kontenerowe Yantian, które obsługują ładunki w jednym z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie, powróciły do normalnego funkcjonowania po wybuchu kryzysu Covid-19. Masowe infekcje koronawirusem spowodowały miesięczne zakłócenia, które plątały globalne łańcuchy dostaw i doprowadziły do wzrostu stawek frachtowych.

Wszystkie miejsca do cumowania w porcie Yantian, części portu Shenzhen w południowych Chinach, są w pełni operacyjne od czwartku, ponieważ zagrożenie koronawirusem jest teraz pod kontrolą. Firma zamknęła trzy doki w dniu 21 maja, aby zaradzić epidemii, która zainfekowała niektórych jej pracowników.

Główne linie żeglugowe, takie jak A.P. Moller Maersk A/S i Mediterranean Shipping unikały portu, gdzie bardziej rygorystyczne kontrole BHP powodowały zatory i spowolnienie produktywności. To z kolei doprowadziło do powstania wąskich gardeł w innych portach i zwiększyło presję na łańcuchy dostaw już napięte przez pandemię i blokadę Kanału Sueskiego Ever Given w marcu.

Zakłócenia w Shenzhen, czwartym najbardziej ruchliwym porcie kontenerowym na świecie, spowodowały rekordowe koszty wysyłki. Stawki spot za 40-stopowe kontenery do Los Angeles z Szanghaju wzrosły w tym miesiącu o 11 proc., według Drewry World Container Index, podczas gdy stawki z Szanghaju do Rotterdamu wzrosły o 10 proc.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.