• <
nauta_2024

Stocznia FSG z nowym właścicielem

ew

03.09.2020 12:24

Partnerzy portalu

Stocznia FSG z nowym właścicielem - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Niemiecka stocznia Flensburger Schiffbau-Gesellschaft (FSG) została przejęta przez firmę inwestycyjną Tennor Holding. Formalne przejęcie miało miejsce 1 września a realizacja kupna odbyła się zgodnie z harmonogramem. Kilka przedsiębiorstw należących do Tennor Holding przejęło 350 z 650 pracowników stoczni FSG oraz jej majątek. Tym samym, Tennor Holding stał się jedynym właścicielem stoczni z siedzibą we Flensburgu.

W lutym tego roku Tennor - dawniej Sapinda Holding - został głównym udziałowcem stoczni. Tennor zgodził się następnie na zakup 76% udziałów w FSG. Jak wyjaśniono, inwestycja była częścią reorganizacji FSG mającej na celu zapewnienie kontynuacji działalności gospodarczej stoczni.

Jak czytamy w komunikacie FSG: "W celu kontynuowania rozpoczętego w postępowaniu upadłościowym procesu restrukturyzacji, nowi dyrektorzy zarządzający Stefan Kindler i Tarek Malak, oddelegowani przez Tennor Holding, zajmą się dalszym budowaniem stoczni".

Co więcej, do zimy 2020 r. kierownictwo stoczni zostanie poszerzone o dodatkowe osoby z wieloletnim doświadczeniem. Celem nowego zarządu ma być pozyskiwanie nowych kontraktów aby stocznia wypełniła się jednostkami zarówno cywilnymi, jak i wojskowymi.etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.