• <
konferencj_platforma_lng_2023

Linie kontenerowe wracają do Bejrutu, po tym jak tamtejszy terminal wznowił operacje

PMK

13.08.2020 16:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Linie kontenerowe wracają do Bejrutu, po tym jak tamtejszy terminal wznowił operacje

Partnerzy portalu

Linie kontenerowe wracają do Bejrutu, po tym jak tamtejszy terminal wznowił operacje - GospodarkaMorska.pl
wikipedia.com

Linie kontenerowe znów zawijają do Bejrutu po zeszłotygodniowej eksplozji. Tamtejszy terminal nie został bowiem mocno uszkodzony.

Do eksplozji w bejruckim porcie doszło 4 sierpnia. Wybuchło 2750 ton saletry amonowej, która mimo wielu ostrzeżeń przez sześć lat była składowana w portowym magazynie. Zginęło co najmniej 171 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych.

Linie kontenerowe kierowały statki do mniejszego portu w Trypolisie w Libanie, aby zapewnić nieprzerwane działanie kluczowych linii zaopatrzenia.

- Cieszymy się, że terminal kontenerowy doznał tylko niewielkich uszkodzeń i wznowił działalność - powiedziała we wtorek niemiecka linia kontenerowa Hapag Lloyd w notatce do klientów, dodając, że jej pierwszy statek zawinął do Bejrutu od czasu katastrofy.

Biuro Hapaga Lloyda w Bejrucie zostało całkowicie zniszczone, ale personelowi nic się nie stało.

Liban, który importuje prawie wszystko, czego używa, polega na kontenerowcach przewożących różne towary, od schłodzonej żywności po odzież i inne towary konsumpcyjne.

Port kontenerowy w Bejrucie ma średnią roczną przepustowość nieco ponad 1 mln TEU, w porównaniu z 400 000 TEU w Trypolisie, które można powiększyć do 600 000 TEU i maksymalnie 750 000 TEU, jeśli zainstalowano więcej dźwigów - pokazują dane dotyczące transportu.

Francuska linia kontenerowa CMA CGM poinformowała we wtorek, że też wznawia działalność w Bejrucie, a jej pierwszy kontenerowiec opuścił port w poniedziałek.

- Operacja przebiegła bardzo sprawnie. Statki zostały tymczasowo skierowane do Trypolisu, gdzie utworzono centrum logistyczne, a także do innych portów w regionie - powiedział CMA w oświadczeniu.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.