• <
smartre_2023

Kanał Panamski ujawnił plany inwestycji w zakresie gospodarki wodnej

PMK

10.09.2020 16:15
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kanał Panamski ujawnił plany inwestycji w zakresie gospodarki wodnej

Partnerzy portalu

Kanał Panamski ujawnił plany inwestycji w zakresie gospodarki wodnej - GospodarkaMorska.pl
Kanał Panamski

Kanał Panamski ujawnił plany inwestycji w portfolio rozwiązań w zakresie gospodarki wodnej w celu poprawy ilości, jakości i kontroli dostaw.

W dniu 7 września Zarząd Kanału Panamskiego opublikował wniosek o kwalifikacje (RFQ), w celu wstępnej kwalifikacji potencjalnych oferentów w zakresie projektowania i budowy nowego systemu gospodarki wodnej, który zapewni odpowiednie zaopatrzenie w wodę zarówno dla operacji kanałowych, jak i lokalnych.

Władze planują wyłonić najbardziej wykwalifikowane firmy do końca roku. Po tym czasie każdy wstępnie wybrany oferent zostanie poproszony o przedłożenie propozycji.

- Zapewnienie trwałego, operacyjnego poziomu wody ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej żywotności Kanału Panamskiego. Historycznie niski poziom wody w ostatnich latach tylko zaostrzył potrzebę przyjęcia kompleksowego planu - powiedział Ricaurte Vásquez, administrator Kanału Panamskiego.

- Ta największa inwestycja kanału od czasu rozbudowy w 2016 roku, ochroni przyszłość drogi wodnej jako jednego z najważniejszych węzłów globalnego handlu. Aby to osiągnąć, inwestujemy w innowacyjny system efektywnego zarządzania ilością, jakością i kontrolą wody.

Wdrożenie ulepszonego systemu gospodarki wodnej stało się w ostatnich miesiącach kluczowym priorytetem dla Kanału Panamskiego.

W wyniku zmienności klimatu zlewnia Kanału Panamskiego przeżyła w 2019 roku piąty najbardziej suchy rok od 70 lat. Ta bezprecedensowa susza poważnie ograniczyła poziom wody w jeziorach Gatun i Alhajuela, głównych źródłach wody dla kanału i połowy populacji Panamy.

W obliczu tego scenariusza kanał wprowadził środki, takie jak opłata za słodką wodę, która weszła w życie w lutym, oprócz istniejących już praktyk oszczędzania wody. Obecnie zanurzenie wynosi 49 stóp, najwyższe od ponad 12 miesięcy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.