• <
smartre_2023

K Line zakończyła sprzedaż amerykańskiego operatora terminali

PMK

23.12.2020 22:00
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski K Line zakończyła sprzedaż amerykańskiego operatora terminali

Partnerzy portalu

K Line zakończyła sprzedaż amerykańskiego operatora terminali - GospodarkaMorska.pl
Long Beach

Japoński gigant żeglugowy -  Kawasaki Kisen Kaisha (K Line) – zakończył transfer swoich udziałów w operatorze terminali kontenerowych International Transportation Service (ITS) na rzecz funduszu infrastrukturalnego Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA).

ITS od ponad 40 lat zarządza terminalami kontenerowymi w amerykańskich portach Long Beach i Tacoma położonych na zachodnim wybrzeżu USA. Do zamknięcia transakcji doszło po uzyskaniu zgód od urzędów regulacyjnych.

W sierpniu 2020 roku, K Line podpisał umowę sprzedaży 70 procent udziałów w ITS na rzecz firm MIP V i Bidco będących częścią MIRA.

K Line przewiduje dochód ze sprzedaży w wysokości około 193 milionów dolarów  w skonsolidowanych wynikach finansowych za rok obrotowy kończący się 31 marca 2021 r.

Firma była jedynym właścicielem ITS, zanim sprzedała część udziałów operatorowi terminali Ports America. W lipcu 2014 roku K Line zgodził się przenieść 30% udziałów w ITS do operatora terminali morskich z siedzibą w New Jersey.

Oprócz USA, K Line obsługuje również terminale kontenerowe w Japonii i Europie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.