• <

Już niedługo nowe połączenie ze Świnoujścia do Szwecji i Norwegii

02.12.2020 12:03 Źródło: promy24.com
Strona główna Już niedługo nowe połączenie ze Świnoujścia do Szwecji i Norwegii
Już niedługo nowe połączenie ze Świnoujścia do Szwecji i Norwegii - GospodarkaMorska.pl
fot. wikimedia

Już za parę tygodni firmy transportowe będą miały możliwość skorzystania z nowego połączenia towarowego pomiędzy Szwecją (port Göteborg) a Norwegią (Stavanger, Bergen, Sunndal i Ålesund).

Docelowo połączenie zostanie rozszerzone o polski port Świnoujście, co z kolei otworzy dalsze możliwości handlowe z Europą Środkową.

Nowe połączenia obsłuży norweski operator żeglugowy Sea-Cargo, którego siedziba mieści się na zachodnim wybrzeżu Norwegii.

Armator Sea-Cargo przewiduje odejścia promu ro-ro w regularnym rozkładzie cotygodniowym.

Jak podaje Zarząd Portu w Göteborgu nowe połączenia zostaną wprowadzone na terminal Logent.

„Ta usługa to wyjątkowa inicjatywa z dostępem do wielu ładunków. Dostępne ilości ładunków przemysłowych będą stanowić podstawę i umożliwią stałe świadczenie połączenia. Na pytanie o zapotrzebowanie otrzymaliśmy przytłaczającą odpowiedźrynku. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie połączenia z portu w Göteborgu” - powiedział Tore Knudsen, dyrektor działu żeglugi w Sea-Cargo.

W ramach przygotowań Sea-Cargo otworzy nowe biuro w porcie w Göteborgu, aby wzmocnić działania operacyjne.

Port w Göteborgu koncentruje uwagę na ruchu morskim bliskiego zasięgu

To całkowicie nowe rozwiązanie i kolejna szansa rozwoju dla portu w Göteborgu. Dzięki nowemu połączeniu Szwedzki port umieści dodatkowe punkty na szerokiej siatce międzynarodowych połączeń morskich.

Sea-Cargo to nowa firma spedycyjna w porcie, której oferta dokładnie wpisuje się w koncentrację portu na zwiększaniu ruchu morskiego bliskiego zasięgu.

„Większość ładunków była wcześniej transportowana drogami, ale teraz mamy zrównoważone rozwiązanie bliskiego zasięgu. Cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą bazę usług, tworząc nowe możliwości dla wielu ”- powiedział Jacob Minnhagen, starszy kierownik ds. Rozwoju rynku w Zarządzie Portu w Göteborgu.

Dodatkowe połączenie ze Świnoujściem.

W planach operatora Sea-Cargo jest rozszerzenie trasy przepłynięcia również o polski port w Świnoujściu.

Patrząc na opublikowany rozkład, możemy spodziewać się jednego wypłynięcia w tygodniu w każdą ze stron. Podróż ze Szwecji do Polski będzie trwała ponad dobę, natomiast w odwrotnym kierunku statek w pierwszej kolejności zawinie do portów w Norwegii, co wydłuży rejs o parę dni.

Biorąc pod uwagę częstotliwość odejść jak i specjalizacje przewoźnika, oferta jest w głównej mierze skierowana dla transportu przemysłowego oraz naczep. Próżno będzie szukać rozwiązania dla brakujących miejsc w newralgicznych godzinach odejść do i ze Świnoujścia.

źródło: promy24

Dziękujemy za wysłane grafiki.