• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Gróbarczyk: przekop Mierzei zgodny z harmonogramem

01.09.2020 08:45 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Gróbarczyk: przekop Mierzei zgodny z harmonogramem - GospodarkaMorska.pl
fot. YT

Prace przy przekopie Mierzei Wiślanej i budowie kanału żeglugowego prowadzone są zgodnie z harmonogramem - poinformował dziś rano minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Dodał, że końcówka tego roku będzie kluczowa dla całego przedsięwzięcia.

Jak mówił Gróbarczyk w Polskim Radiu 24, koniec tego roku będzie bardzo ważny dla dokończenia podbudowy kanału i układu drogowego.

"Na początku przyszłego roku przewidziany jest montaż nowego systemu drogowego i przebudowa drogi 501 w ciągu Mierzei Wiślanej" - dodał minister. Zaznaczył, że na ten czas przewidziane jest też rozpoczęcie „konkretnych działań związanych z posadowieniem śluzy i przyspieszeniem dokończenia awanportu i portu od strony Zatoki Gdańskiej”.

W jego ocenie, obecne prace mają decydujące znaczenie dla terminowego zakończenia całości prac. Minister zaznaczył, że „na dzień dzisiejszy” wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i ma nadzieję, że tak jak założono, w 2022 r. pierwszy statek przepłynie przez śluzę.(PAP)

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.