• <
KONGSBERG_2023

Gigant energetyczny wyczarteruje sześć nowych gazowców LNG

PMK

05.08.2020 11:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Gigant energetyczny wyczarteruje sześć nowych gazowców LNG

Partnerzy portalu

Gigant energetyczny wyczarteruje sześć nowych gazowców LNG - GospodarkaMorska.pl

Koncern Shell powiększy swoją flotę poprzez czarter sześciu nowych gazowców LNG. Brytyjsko-holenderski gigant wynajmie po dwa statki od armatorów Knutsen LNG, Korea Line Corporation i ICBC Financial Leasing.

Jednostki zostaną wyposażone w silniki dual-fuel X-DF, systemy smarowania powietrza i generatory shaft do produkcji energii pomocniczej.

- Te statki będą produkowały o 60 proc. mnie emisji niż gazowce z 2004 roku – powiedział Grahaeme Henderson, szef  Shell Shipping & Maritime. - Naszą ambicją jest osiągnięcie zerowych emisji do 2050 roku, a inwestycja w tak ekologiczne jednostki to jedna z dróg do tego celu. Prowadzimy obecnie prace nad stworzeniem bezwęglowych paliw, ale uważamy LNG za idealne paliwo na dzisiejsze czasy – dodał.

Gospodarka Morska

Jednostki o pojemności 174 tys. zostaną wybudowane w stoczniach Hyundai Heavy Industries i Hyundai Samho Heavy Industries. Ich dostawa będzie rozdzielona i rozpocznie się od połowy 2023 roku.

 W grudniu zeszłego roku Shell ujawnił umowy czarteru ośmiu gazowców tej samej klasy.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.