• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Genco Shipping zmieniło załogi na 70 procentach swoich statków pomimo restrykcji COVID-19

PMK

11.08.2020 00:28
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Genco Shipping zmieniło załogi na 70 procentach swoich statków pomimo restrykcji COVID-19

Partnerzy portalu

Genco Shipping zmieniło załogi na 70 procentach swoich statków pomimo restrykcji COVID-19 - GospodarkaMorska.pl

Amerykański armator masowców Genco Shipping & Trading Limited przyznał, że udało mu się zmienić załogę na 70 procentach swoich jednostek, pomimo restrykcji w portach, spowodowanych pandemią COVID-19.

Oznacza to, że od początku pandemii 800 marynarzy armatora wzięło udział w podmianach załogi.

- Mocno się staramy, aby więcej naszych marynarzy mogło zostać repatriowanych, po tym jak skończyły się ich oryginalne kontrakty – powiedział prezes Genco, John C. Wobensmith.

Firma dodała, że ​​przeprowadza testy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) swoim członkom załogi, a także wprowadza 14-dniowy okres kwarantanny przed wejściem na statek.

- Wprowadzamy zmiany załogi tam, gdzie jest to dozwolone przez przepisy portów i kraju pochodzenia marynarzy, z uwzględnieniem ścisłych protokołów, które chronią nasze załogi przed narażeniem na COVID-19 - powiedział Genco.

Zmiany załogi były prawie niemożliwe w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, co mocno dotknęło ponad 600 000 marynarzy na całym świecie, którzy albo pracowali po zakończeniu kontraktów, albo nie byli w stanie rozpocząć pracy na statkach.

Firma odnotowała w drugim kwartale 2020 roku stratę netto w wysokości 18,2 mln dolarów, w porównaniu ze stratą netto w wysokości 34,5 mln dolarów w tym samym okresie w 2019 roku. 

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.