• <
BOTA_2023

Game changer: port Esbjerg potroi moc offshore z pomocą cyfrowego bliźniaka

bk

30.01.2023 13:12
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Game changer: port Esbjerg potroi moc offshore z pomocą cyfrowego bliźniaka

Partnerzy portalu

Game changer: port Esbjerg potroi moc offshore z pomocą cyfrowego bliźniaka - GospodarkaMorska.pl
Fot. port Esbjerg

Port Esbjerg wraz z  Moffatt & Nichol opracował pierwszego na świecie cyfrowego bliźniaka dla sektora offshore, odnajdując sposób na potrojenie mocy morskich farm wiatrowych.
 
To narzędzie cyfrowe ma zasadnicze znaczenie, ponieważ przepustowość portów jest jednym z największych wyzwań dla zielonej transformacji. Działanie to potroi roczną zdolność żeglugową morskich instalacji wiatrowych z 1,5 GW do 4,5 GW.
 
– Praca z cyfrowym bliźniakiem zmienia zasady gry. Korzystając z tego narzędzia, możemy podejmować znacznie lepsze decyzje. I wyobraźcie sobie, co możemy osiągnąć, gdy włączymy do niego dostawców. Nie ma powodu, by sądzić, że zatrzymamy się na 4,5 GW – mówi Dennis Jul Pedersen, dyrektor generalny Port Esbjerg.
 
Cyfrowy bliźniak umożliwia analizę wszystkich procesów portowych związanych z żeglugą morskich instalacji wiatrowych, wykorzystując symulację portu 1:1. Wszystko, od miejsc przechowywania komponentów wiatrowych i wymagań przestrzennych po wpływ przypływu i wiele więcej. W ten sposób wszystkie procesy są optymalizowane.


port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.