Stocznia Cesarska Development ogłasza rozpoczęcie prac renowacyjnych w dawnej remizie. Jest to druga - po oddanym do użytku na początku września budynku Dyrekcji - rewitalizacja zabytkowego budynku na terenie dawnej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.
Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku mocno drożeje. Notowania odbiły się z najniższego poziomu od 3 tygodniu w reakcji na informacje, że prezydent USA Donald Trump może już w poniedziałek opuścić szpital - podają maklerzy.
Firma FROG to efekt wspólnej pasji sześciu znajomych z Elbląga. Każdy z nich zdobył wieloletnie doświadczenie jako nurek zawodowy, wszyscy są również kierownikami prac podwodnych. W swojej codziennej pracy stawiają na profesjonalizm, bo w tej pracy błąd może kosztować zdrowie, a nawet życie!
Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) siódmą załogą mistrzostw Europy klasy 49erFX! W klasie 49er i Nacra 17 polskie załogi poza czołówką. Mistrzowskie regaty zostały rozegrane na jeziorze Attersee w Austrii.
Na wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry, spacerowicze zauważyli aligatora. Na miejsce wezwano policję, która z kolei powiadomiła pracowników wrocławskiego zoo. Obecnie służby starają się złapać zwierzę.
W sobotę utonęły trzy osoby - poinformowało w niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku kwietnia - według policyjnych statystyk - utonęło w Polsce 358 osób.
To była całodzienna podróż dookoła świata. 11 godzin inspirujących historii i opowieści o ekstremalnych wyprawach w najdalsze zakątki globu. Za nami 22. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Choć w tym roku Kolosy odbyły się w formie online, to emocji nie brakowało. Miłośnicy dalekich wojaży mogli z dowolnego miejsca obejrzeć i wysłuchać prelekcji oraz rozmów z ponad 20 podróżnikami z całej Polski.
Ciekawy statek spodziewany w Szczecinie. W najbliższy poniedziałek przy nabrzeżu Bułgarskim zacumuje Apache II - 140-metrowa jednostka przeznaczona do układania rurociągów podmorskich niewielkich średnic.
O co chodzi? Chodzi o pracę na statkach pod wygodnymi banderami. Otóż – o czym nie jest zbyt powszechnie wiadomo – marynarze zatrudnieni na tych statkach, nie mają ubezpieczeń społecznych. Armator na statku pod wygodną banderą może zatrudnić załogę statku płacąc gołe wynagrodzenie, bez tzw. uzusowienia. Które to uzusowienie, tak przy okazji, jest zmorą pracodawców a źrenicą oka związków zawodowych.
Ciekawski niedźwiedź polarny postanowił obejrzeć wojskowy śmigłowiec, który z powodu złej pogody lądował w bazie na Labradorze. Zwierzę spowodowało niewielkie szkody i zostawiło ślady łap – poinformowały kanadyjskie siły powietrzne (RCAF).
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO