• <
smartre_2023

Dwie firmy chętne na tereny w głębokowodnej części Portu Gdańsk

06.01.2022 16:55
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dwie firmy chętne na tereny w głębokowodnej części Portu Gdańsk

Partnerzy portalu

Dwie firmy chętne na tereny w głębokowodnej części Portu Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk poinformował, że w przetargu na dzierżawę 27 hektarów w głębokowodnej części portu oferty złożyły dwie firmy.

Zainteresowane ulokowaniem działalności na nieruchomości, która znajduje się przy Pirsie Rudowym w Porcie Północnym są dwa przedsiębiorstwa: CM Partner A/S z siedzibą w Kopenhadze oraz DCT Gdańsk SA.

Teren objęty przetargiem ma powierzchnię 27 hektarów. Jest zlokalizowana przy głębokowodnej części Portu Gdańsk. Teren objęty jest aktualnym pozwoleniem na budowę, które obejmuje tory kolejowe, parking, drogi i infrastrukturę hydrotechniczną do cumowania statków. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjno-usługową. Działka jest o tyle atrakcyjna, że umożliwia budowę terminala morskiego o dużych możliwościach przeładunkowych. Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, zapowiedział, że na tych terenach powstanie Agroport – terminal dedykowany produktom rolnym i nawozom.


CM Partners A/S jest spółką należącą do holdingu CM Holding A/S. Grupa zajmuje się m.in. logistyką i transportem, ale jest także operatorem terminali masowych w portach Aalborg (Dania), Aarhus (Dania), Lipawa (Łotwa), Fredericia (Dania), Grenaa (Dania), Kalundborg (Dania), Masnedø (Dania), Nakskov (Dania), Ystad (Szwecja), a także w Gdańsku i Szczecinie.

DCT Gdańsk jest operatorem terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Jest to największy, a jednocześnie najszybciej rozwijający się polski terminal kontenerowy, a zarazem jedyny terminal głębokowodny terminal w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Spółka DCT Gdańsk SA jest częścią grupy PSA International, w której portfolio znajduje się m.in. ponad 60 głębokowodnych terminali. W Europie PSA obecne jest m.in. w portach w Genui, Wencji, Antwerpii, Zeebrugge, Essex i Sines.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.