• <
BOTA_2023

DP World podpisał umowę na budowę wartego miliard dolarów portu w Senegalu

PMK

24.12.2020 13:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DP World podpisał umowę na budowę wartego miliard dolarów portu w Senegalu

Partnerzy portalu

DP World podpisał umowę na budowę wartego miliard dolarów portu w Senegalu - GospodarkaMorska.pl
DP World

Dubajski operator portowy DP World podpisał umowę z senegalskim rządem na wartą 1,127 mld dolarów inwestycję w głębokowodny port w Ndayane.

Port zostanie zbudowany przez DP World Dakar, który planuje zainwestować 837 mln dolarów w pierwszej fazie inwestycji i kolejne 290 mln dolarów w drugiej. Firma planuje też utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej w pobliżu portu.

Według agencji informacyjnej Emirates pierwsza faza obejmie budowę nowego terminala kontenerowego z 840 metrami nabrzeża i nowym kanałem morskim o głębokości 5 km, zaprojektowanym do obsługi statków o długości 366 metrów i największych kontenerowców na świecie.


W ramach drugiego etapu powstanie 410 metrów dodatkowego nabrzeża kontenerowego i przeprowadzone zostanie dalsze pogłębianie kanału morskiego w celu obsługi statków o długości 400 metrów.

Umowa jest wynikiem rozmów prezydenta Macka Salla z prezesem DP World, Sultanem bin Sulayemem. Projekt jest uzupełnieniem istniejących planów budowy 300-hektarowego terminalu kontenerowego w porcie w Dakarze.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.