• <
bulk_cargo_port_szczecin

Do portu w Rijece dotarł pierwszy zestaw zamówionych od USA wozów bojowych Bradley

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Do portu w Rijece dotarł pierwszy zestaw zamówionych od USA wozów bojowych Bradley

Partnerzy portalu

Fot. Port Rijeka

Do położonego na zachodzie Chorwacji portu w Rijece dotarł w środę pierwszy zestaw zamówionych od USA wozów bojowych Bradley - poinformowała amerykańska ambasada w Zagrzebiu.

Do Chorwacji przybyło pierwszych 22 z 89 zamówionych przez chorwacką armię wozów bojowych M2 Bradley. Zdaniem ambasady USA "uzbrojenie to wzmocni potencjał armii chorwackiej, pozycję NATO w regionie i zaoferuje chorwackim żołnierzom lepsze możliwości szkolenia i współpracy z siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych".

Pojazdy trafią do zakładu DDSV, gdzie zostaną całkowicie odrestaurowane; proces renowacji obejmie remont układu napędowego, instalację nowej broni i systemów uzbrojenia, malowanie i inspekcje, aby upewnić się, że wszystkie pojazdy spełniają najwyższe standardy wydajności.

"Zakład DDSV staje się ważnym węzłem tego typu prac, promującym rozwój gospodarczy w regionie" - zaznaczył amerykański chargé d'affaires Mark Fleming. "Głęboko doceniamy naszą bliską współpracę z rządem chorwackim w ramach tego ważnego projektu z korzyścią dla obu naszych krajów" - dodał.

W prace nad zintegrowaniem pojazdów z chorwackim wojskiem angażować się też będzie amerykańska Gwardia Narodowa w ramach długoterminowych inicjatyw partnerskich.

jbw/ adj/

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.