• <
siemens_gamesa_2022

CMA CGM ofiarą cyberataku ransomware

PMK

29.09.2020 15:55

Partnerzy portalu

CMA CGM ofiarą cyberataku ransomware - GospodarkaMorska.pl
CMA CGM

Francuski gigant wysyłkowy CMA CGM twierdzi, że został zaatakowany wirusem typu ransomware.

- Grupa CMA CGM (z wyłączeniem CEVA Logistics) zajmuje się obecnie obroną przed cyberatakiem wpływającym na serwery peryferyjne - podała firma w oświadczeniu.

Natychmiast po wykryciu naruszenia bezpieczeństwa zewnętrzny dostęp do aplikacji został przerwany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania.

- Zespoły zostały w pełni zmobilizowane, a dostęp do systemów informacyjnych grupy jest stopniowo przywracany - podała firma.

O godzinie 10:45 czasu wschodniego główna witryna CMA CGM (https://www.cma-cgm.com) była niedostępna i zwracała komunikat „504 - przekroczenie czasu bramy”. Powiadomienie zostało opublikowane pod adresem https://www.cmacgm-group.com/.

- Sieć CMA CGM pozostaje dostępna dla klientów Grupy w przypadku wszystkich zgłoszeń dotyczących rezerwacji i operacji - informuje oświadczenie CMA CGM. - Trwa dochodzenie prowadzone przez naszych wewnętrznych oraz niezależnych ekspertów.

Lloyd’s List poinformował, że był to atak ransomware przeprowadzony przez grupę znaną pod nazwą „gang Ragnar Locker”.

- Francuski przewoźnik został poproszony przez tę grupę o skontaktowanie się z nimi w ciągu dwóch dni „przez czat na żywo i opłacenie specjalnego klucza deszyfrującego" - napisała na Twitterze grupa medialna, zajmująca się wysyłkami. Aktualizacja z Lloyd’s List mówi, że CMA CGM potwierdziła atak ransomware.

To najnowszy cyberatak wymierzony w niektóre z największych firm żeglugowych na świecie. W kwietniu firma MSC Mediterranean Shipping Company zgłosiła cyberatak, który spowodował awarię sieci w jej siedzibie w Genewie w Szwajcarii. W 2017 roku Maersk został dotknięty atakiem złośliwego oprogramowania NotPetya, który sparaliżował globalne sieci Maerska i na wiele tygodni zakłócił jego operacje transportu kontenerowego, co kosztowało firmę około 300 milionów dolarów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.