• <
smartre_2023

Brazylijski koncern z umową na budowę składowiska rudy żelaza

PMK

15.11.2020 14:16 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Brazylijski koncern z umową na budowę składowiska rudy żelaza

Partnerzy portalu

Brazylijski koncern z umową na budowę składowiska rudy żelaza - GospodarkaMorska.pl
China Ore Shipping

Brazylijskie Vale i chiński port Ningbo Zhoushan podpisały umowę o zainwestowaniu około 650,6 miliona dolarów w obiekty do przechowywania i przetwarzania rudy żelaza w chińskim Zhejiang.

To posunięcie  jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Vale jako największego światowego konsumenta surowca do produkcji stali. To drugi co do wielkości wydobywca rudy żelaza na świecie, oraz port Ningbo Zhoushan będą posiadać po 50% udziałów w spółce joint venture (JV), której utworzenie zostało zgłoszone w zeszłym miesiącu. Jej kapitał zakładowy wyniesie 1,5 miliarda juanów.

- W tym miejscu ma powstać duże składowisko rudy żelaza o maksymalnej pojemności 4,1 miliona ton, mieszalnia i zakład przetwórstwa rudy oraz dwa nabrzeża - poinformowała strefa wolnego handlu Zhejiang na swoim oficjalnym koncie Wechat.

Zakład mieszania i przetwórstwa będzie miał roczną zdolność produkcyjną 21 milionów ton rudy rocznie.

- Ta inwestycja jeszcze bardziej wzmocni zdolności dystrybucyjne terminalu przeładunkowego rudy Shulangh - czytamy w oświadczenie, które odnosi do miejsca, w którym Vale produkuje wysokiej jakości drobne cząstki rudy żelaza.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.