27 marca 2023, francuska grupa stoczniowa Piriou przekazała kolejną jednostkę CTV do armatora Atlantique Maritime Services. To już 10 jednostka przeznaczona do obsługi farm wiatrowych zbudowana przez tę stocznię.
7,1 mld zł przychodów ze sprzedaży odnotowała w 2022 roku Grupa Polenergia. Mimo bardzo trudnego roku, przychody Polenergii ze sprzedaży były o ponad 77% wyższe niż w roku 2021. Największa polska prywatna grupa energetyczna przedstawiła skonsolidowany raport za 2022 rok. Polenergia osiągnęła w tym czasie 354 mln zł skorygowanego wyniku EBITDA i 162 mln zł skorygowanego zysku netto.
Norwegia zaznaczyła kolejny pierwszy krok w rozwoju żeglugi napędzanej wodorem. Po latach rozwoju MF Hydra, pierwszy komercyjny prom działający na ciekły wodór wszedł do regularnej eksploatacji. Statek jest pionierską jednostką w tej technologii i demonstracją potencjału wodoru, ale także pomoże zdefiniować zasady dla komercyjnej żeglugi napędzanej zielonym H2.
Agencja ONZ, która nadzoruje działalność żeglugową, wyraziła po raz kolejny narastające obawy w związku z działalnością floty tankowców cieni - wezwała rządy do podjęcia dalszych kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
Wierzę, że to, nad czym dziś pracujemy, mocno namiesza na rynku żeglarskim – zdradza Mariusz Markiewicz, który niedawno objął stanowisko głównego menagera w Balticdesigne Institute. W szczecińskich pracowniach powstają dwie zupełnie nowe jednostki: jacht żaglowy i łódź motorowa, które niebawem wejdą do oferty jachtowego giganta, HanseYachts.
W ramach Funduszu Naturalnej Energii spółka rozpoczyna nabór wniosków na lokalne działania na rzecz środowiska naturalnego, ochrony przyrody i edukację ekologiczną. Gaz-System przeznaczył na tę inicjatywę ponad 300 tysięcy złotych. Wartość każdego grantu wynosi 15 tysięcy złotych.
W 2022 r. Grupa Azoty osiągnęła ponad 583 mln zł zysku netto przy przychodach przekraczających 24,6 mld zł - wynika z opublikowanego w czwartek skonsolidowanego raportu rocznego grupy.
Targi Seatrade Cruise Global w Fort Lauderdale na Florydzie odbyły się w dniach 27-30 marca. Port Gdańsk zaprezentował swoją ofertę, kusząc przedstawicieli branży rejsów wycieczkowych pięknem Pomorza, ale i sławnymi Gdańszczanami.
10-12 października 2023 roku w AmberExpo w Gdańsku odbędą się najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi morskie – Baltexpo. Wydarzenie to skupia w jednym miejscu przedstawicieli przemysłu okrętowego, stoczni, portów i terminali, a także offshore z energetyką wiatrową. Nie zabraknie również salonu militarnego Balt-Military-Expo! To unikalne połączenie merytorycznych dyskusji prowadzonych przez światowej klasy prelegentów, przestrzeni dla biznesu i nawiązywania kluczowych dla rozwoju kontaktów handlowych.
Linie Polferries poinformowały, że należący do nich prom Mazovia przeszedł duży remont w szczecińskiej stoczni Gryfia.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?