• <
Baltexpo2023_duży

Zmiany kadrowe w Remontowa Shipbuilding S.A.

gm

16.05.2023 15:51 Źródło: Remontowa Shipbuilding S.A.

Partnerzy portalu

Remontowa Shipbuilding S.A.

Zaszły zmiany w zarządzie Remontowa Shipbuilding S.A. Jak wynika z jej opisu na jej stronie, Marcin Ryngwelski nie jest już prezesem zarządu. Obecnie jest nim Dariusz Jaguszewski.

Marcin Ryngwelski był związany z stoczniami należącymi do grupy Remontowa Holding S.A. od 2017 roku. Z jego opisu zawodowego na portalu społecznościowym Linkedin wynika, że piastował funkcje przewodniczącego rady nadzorczej w Remontowa River Shipyard Sp. z o.o. (2017-2018), prezesa zarządu w Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o. (2017-2019) i Remontowa STAL-REM S.A. (2018-2019). Funkcję prezesa zarządu stoczni Remontowa Shipbuidling S.A, pełnił od stycznia 2019 roku do kwietnia 2023 roku. W ramach swoich obowiązków brał udział w istotnych przedsięwzięciach stoczniowych, w tym kolejnych etapach budowy m.in. niszczycieli min proj. 258 oraz holowników proj. B860 dla polskiej Marynarki Wojennej, czy też statku pożarniczego Strażak-28 dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. 16 maja br. Marcin Ryngwelski poinformował w mediach społecznościowych, że został prezesem zarządu firmy Thesta z siedzibą w Szczecinie, zajmującej się szeroko pojętą elektroniką morską.


Aktualnym prezesem według danych na stronie stoczni jest Dariusz Jaguszewski, który był członkiem zarządu Remontowa Shipbuilding S.A. od 2017 roku. Informacje na stronie infoveriti.com wskazują, że zajmował także kluczowe stanowiska w innych stoczniach należących do grupy Remontowa Holding S.A., Remontowa Marine Design & Consulting, a także Gdańskiej Stoczni Remontowej im. Józefa Piłsudskiego. W trakcie swojej wieloletniej kariery zawodowej zajmował się m.in. projektowaniem innowacyjnych i unikatowych rozwiązań konstrukcyjnych na statkach (w tym promach) i okrętach, a także wielokrotnie reprezentował zarząd stoczni podczas istotnych wydarzeń z branży morskiej. W 2020 roku otrzymał honorowe wyróżnienie "Bene Meritus pro Industria Poloniae" (Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu), przyznawane przez Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (PLP).

Stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. realizuje obecnie szereg dużych przedsięwzięć. Do szczególnie istotnych należą te związane z budową okrętów dla morskiego rodzaju sił zbrojnych. Są to trzy kolejne niszczyciele min proj. 258, a także dwa okręty rozpoznania radioelektronicznego programu "Delfin" (powstające we współpracy z szwedzkim koncernem Saab). W marcu i kwietniu odbyły się związane z tym ceremonie cięcia blach.

Od 2021 roku gdańska stocznia jest także członkiem konsorcjum PGZ-Miecznik, w którego skład wchodzą także Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (lider) i PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. Partnerami zagranicznymi są firmy Babcock, Thales UK oraz MBDA UK. W ostatnim czasie pojawiło się jednak zamieszanie wynikające z niepotwierdzonych informacji odnośnie zmian w udziale Remontowej Shipbuilding w przedsięwzięciu, o których pisaliśmy już w artykule na ten temat.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.