• <

Wynik wyszukiwania - "turysta" - Wiadomości

Ministerstwo Infrastruktury planuje modernizację polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70

Planowana jest modernizacja polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 (Antwerpia-Kłajpeda) - poinformował w środę wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. W czerwcu planowane jest podpisanie z marszałkami województw listów intencyjnych w tej sprawie.
08.05.2024

Bałtyk coraz bardziej atrakcyjny dla morskich turystów. Gdańsk i Gdynia na fali

W 2024 r. do portów we wschodniej części regionu Morza Bałtyckiego powróci więcej linii wycieczkowych. Ponadto kilka portów, w tym mniejsze, spodziewa się wzrostu liczby zawinięć w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym – wynika z opublikowanej niedawno analizy rynku Cruise Baltic.
08.04.2024

Royal Caribbean zamawia we francuskiej stoczni kolejne wycieczkowce klasy Oasis

Gigant morskiej branży turystycznej Royal Caribbean Group podpisał umowę z francuską stocznią Chantiers de l’Atlantique z siedzibą w Saint-Nazaire w sprawie zamówienia siódmego statku klasy Oasis, który będzie działał w ramach jednej z spółek firmy, Royal Caribbean International. Ma to wzmocnić jej pozycję na rynku turystycznych rejsów największymi wycieczkowcami na świecie. Odbywa się to niedługo przed przekazaniem przez wykonawcę najnowszej obecnie jednostki z tej serii, Utopia of the Seas.
19.02.2024

Rok 2024 przyniesie ważne decyzje dla morskich farm wiatrowych Bałtyk

Pozwolenie na budowę dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III oraz przygotowanie projektu farmy Bałtyk I do aukcji to najważniejsze kamienie milowe, których w 2024 roku spodziewają się Equinor i Polenergia. Ostatnie 12 miesięcy znacznie przybliżyły realizację projektów Bałtyk. Trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy 3 GW zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.
08.01.2024

„Sołdek” obchodzi 75. urodziny! Wejdź na pokład za złotówkę, zabierz na pamiątkę rudę żelaza!

Taka okazja może już się nie powtórzyć. 75. rocznica wodowania „Sołdka” to wyjątkowa szansa, aby zobaczyć z bliska najsłynniejszy polski rudowęglowiec, zrozumieć kontekst polityczny, społeczny i gospodarczy, w jakim został zbudowany oraz zgłębić historię polskiej techniki okrętowej. W niedzielę, 5 listopada, czyli w przeddzień rocznicy historycznego wodowania, wstęp na pokład statku-muzeum będzie kosztował tylko 1 złoty.
03.11.2023

Huragan Norma dotarł do wybrzeży Meksyku

Huragan Norma dotarł w sobotę do wybrzeży meksykańskiego stanu Dolna Kalifornia (Baja California) jako huragan kategorii 1 osiągający w porywach 130 km/godz. Żywioł zaatakował niedaleko popularnego wśród turystów z sąsiednich Stanów Zjednoczonych resortu Los Cabos.
22.10.2023

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.
13.10.2023

Francuski turysta przyłapany na próbie wywiezienia 41 kg kamieni z sardyńskiej plaży

Francuski turysta chciał wywieźć 41 kg otoczaków i kamyków z chronionej plaży Lampianu na Sardynii. Chciał wjechać z nimi samochodem na na statek płynący do Nicei w Porto Torres – poinformował we wtorek portal sassarinotizie.com.
29.08.2023

Kolejne protesty przeciwko przybyciu rosyjskiego wycieczkowca. Są zatrzymani

W Batumi, na zachodzie Gruzji, w poniedziałek mieszkańcy ponownie wyszli na demonstrację przeciwko wpłynięciu do portu wycieczkowca z rosyjskimi turystami. Policja nie dopuszcza zebranych do przystani. Zatrzymano ok. 10 osób.
31.07.2023

Agresywne ryby atakują i podgryzają turystów kąpiących się u brzegów Majorki i Minorki

Agresywne ryby atakują i podgryzają turystów kąpiących się w śródziemnomorskich wodach u wybrzeży wysp Majorka i Minorka. W ostatnim czasie dochodzi do coraz większej liczby zgłoszeń poszkodowanych - poinformowały lokalne media Balearów.
29.07.2023

Mimo protestu Gruzinów do Batumi znów przypłynie wycieczkowiec z rosyjskimi turystami

Mimo protestu do Batumi na zachodzie Gruzji znów przypłynie wycieczkowiec z rosyjskimi turystami, pisze w piątek portal Echo Kawkaza. Na pokładzie statku będą artyści popierający rosyjską agresję przeciwko Ukrainie oraz reżim oskarżonego o zbrodnie wojenne Władimira Putina.
28.07.2023

Hiszpania. Walka o najlepsze miejsca na plaży

W popularnym kurorcie Benidorm koło Walencji, na wschodzie Hiszpanii, od dłuższego czasu trwa walka między jego mieszkańcami i zagranicznymi turystami o najlepsze miejsca na plaży - poinformowały hiszpańskie media. Według nich podobnie jest na wielu innych plażach w Hiszpanii.
27.07.2023

Pożar na Rodos dotarł do strefy turystycznej, około 1,2 tys. osób czeka na ewakuację (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Pożar na greckiej wyspie Rodos rozprzestrzenił się w niedzielę rano w stronę tzw. strefy turystycznej, gdy zmienił się o 180 stopni kierunek wiatru. Około 1,2 tys. osób wciąż czeka na ewakuację - poinformował rzecznik straży pożarnej Wassilis Warthakogiannis.
23.07.2023

Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy i edukacji o energetyce wiatrowej

Za nami pełne pozytywnej energii edukacyjne spotkania z mieszkańcami i turystami w nadmorskich miejscowościach. W Gdańsku, Rowach i Ustce, w pierwszych dniach wakacji działały strefy „Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy”, organizowane w ramach kampanii „Płyniemy z wiatrem” Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
19.07.2023

Wycieczkowiec The World z wizytą w Szczecinie

Do szczecińskiego portu zawinął dzisiaj rano wycieczkowiec The World. Statek zacumował przy Nabrzeżu Bułgarskim Centrum Logistycznego GRYF Sp. z o.o., gdzie będzie stacjonował do niedzieli.
16.07.2023

W Gdyni i Świnoujściu odbyły się pikniki wojskowe w ramach Święta Marynarki Wojennej [GALERIA]

W ostatni weekend czerwca marynarze obchodzili jak co roku swoje święto, związane z trwającymi Dniami Morza. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele, a na okrętach podniesiono wielką galę banderową. Nie zabrakło też wydarzeń skierowanych do mieszkańców i turystów.
26.06.2023

Na plaży w Hiszpanii pojawił się rekin. Panika wśród turystów [WIDEO]

W czwartkowy poranek w słonecznym hiszpańskim kurorcie Alicante wypoczynek turystów przerwało pojawienie się w wodzie rekina. Widok stworzenia wywołał panikę, a ludzie zaczęli uciekać z wody. Nastąpiło to zaledwie kilka dni po tym, jak rosyjski turysta został zjedzony żywcem przez rekina w Egipcie.
16.06.2023

W Egipcie schwytano rekina, który zabił obywatela Rosji

Zdaniem egipskich służb schwytano rekina, który w czwartek zaatakował i zabił Rosjanina w pobliżu plaży w kurorcie Hurghada, podała agencja Reutera, powołując się na oświadczenie władz.
09.06.2023

Rosyjski turysta zabity w Hurghadzie przez rekina! [WIDEO]

Turyści odwiedzający popularny egipski kurort Hurghada nad Morzem Czerwonym widzieli, jak mężczyzna został w czwartek po południu zjedzony żywcem przez rekina. Według serwisu Daily Beast ofiarą miał być rosyjski turysta.
08.06.2023

Obrączka zgubiona w oceanie znaleziona dzięki mediom społecznościowym

Obrączka zgubiona w oceanie została odnaleziona dzięki ogłoszeniu w mediach społecznościowych - ta zdumiewająca przygoda ze szczęśliwym zakończeniem spotkała młodą parę z włoskiego miasta Cassino. Opisały ją lokalne media z regionu Lacjum.
20.05.2023

Wynn Al Marjan prezentuje nową wizję projektu dla wyspiarskiego kompleksu wypoczynkowego w ZEA

Inspiracją dla planowanego przez Wynn Resorts kompleksu wypoczynkowego na Wyspie Al Marjan w Ras Al Khaimah, który wyznaczy międzynarodowe standardy w dziedzinie projektowania i luksusu, są spektakularne widoki na Zatokę Perską.
29.04.2023

Hamburg na start. Port Gdańsk otworzył sezon wycieczkowy

144-metrowy wycieczkowiec Hamburg z 330 turystami na pokładzie jako pierwszy statek tego typu zawitał w tym roku do Portu Gdańsk. Tym samym sezon wycieczkowy w porcie został oficjalnie otwarty.
23.04.2023

Nowy wymiar konkurencji. Porty i operatorzy pasażerów w regionie Morza Bałtyckiego stawiają na zasilanie z lądu

W nowej strategii Cruse Baltic preferencje będą miały porty z przyłączami energetycznymi, które zapewnią zasilanie statku pasażerskiego z nabrzeża. Przed rokiem dziewiętnastu wiodących operatorów wycieczkowców działających w regionie Morza Bałtyckiego zobowiązali się do wykorzystania w czasie postoju w porcie zasilania energią z lądu. To wyzwanie dla zarządów portów bałtyckich, również Gdańska, Gdyni i Szczecina.
23.04.2023

Czy jest możliwe mieszkać na luksusowym statku? Storylines twierdzi, że tak

Firma Storylines chce wprowadzić do swojej oferty wyjątkowy statek wycieczkowy, oferując nie tylko podróż jako pasażer, ale też jako mieszkaniec.
11.01.2023

Awaria statku na Jeziorze Żywieckim; WOPR ewakuowało 11 osób

Drobnej awarii uległ statek wycieczkowy, który pływał z turystami po wodach Jeziora Żywieckiego. Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oznajmiło w środę, że niezbędna była ewakuacja 11 osób, w tym trojga dzieci.
10.08.2022

Mazury. W jeziorze Tałty utonął 45-letni żeglarz

45-letni turysta z Łodzi utonął w nocy z wtorku na środę w jeziorze Tałty na Mazurach - poinformowała policja. Żeglarz wpadł do wody z pokładu jachtu zacumowanego w jednym z portów.
20.07.2022

Ratownik WOPR: plażowicze nagminnie wchodzą do wody przy czerwonej fladze

Plażowicze wypoczywający nad polskim morzem nagminnie wchodzą do wody, gdy powiewa czerwona flaga - powiedział PAP prezes Sopockiego WOPR Maciej Dziubich. Turyści tłumaczą się tym, że chcą wykorzystać w pełni swój urlop i nikt nie jest w stanie zabronić im wejścia do wody - dodał.
15.07.2022

Żeglarska Łotwa. Poznaj uroki Wschodniego Wybrzeża Bałtyku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urokliwe mariny w portach i niewielkich ujściach rzek, szerokie piaszczyste plaże, rozwijająca się infrastruktura żeglarska oraz otwarci i przyjaźni gospodarze. To wszystko można znaleźć na wybrzeżu Łotwy od którego dzieli nas tylko 150 mil morskich.
30.05.2022

[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia

Do niecodziennej, ale też niebezpiecznej sytuacji doszło w Rybinie na Żuławach. Kobieta przejechała autem przez most zwodzony w trakcie jego podnoszenia.
13.03.2022

Göteborg złapał oddech. Więcej kontenerów w terminalach i 60% na torach

Mimo pandemii gospodarka szwedzka ożyła, co sprawiło, że w terminalach Göteborga zwiększyła się podaż ładunków. Port przetrwał zawirowania w rozkładach rejsów kontenerowców i zamieszanie w produkcji samochodów. W Göteborgu wzrosły przeładunki we wszystkich segmentach ładunków suchych, w tym w kontenerach, ro-ro i nowych samochodach.
25.02.2022

Osunięcie bloku skalnego na jeziorze w Brazylii. 10 osób nie żyje [WIDEO]

Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięcia się bloku skalnego na jeziorze Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii - poinformowała w niedzielę miejscowa policja.
10.01.2022

10 przypadków Covid-19 na wycieczkowcu płynącym do Nowego Orleanu

Dziesięć przypadków Covid-19 zostało zidentyfikowanych na statku Norwegian Cruise Line, który wszedł w niedzielę do portu w Nowym Orleanie.
05.12.2021

Zachodniopomorskie. Sezon letni w branży turystycznej lepszy niż zakładano

Sezon letni dla zachodniopomorskich przedsiębiorców działających w pasie nadmorskim był w tym roku lepszy niż zakładano – poinformowała Północna Izba Gospodarcza. Najlepiej radziły sobie hotele, gorzej gastronomia.
12.10.2021

Broń chemiczna i konwencjonalna. Co nam tak naprawdę zagraża?

Poniższy materiał jest częścią kampanii społecznej ‘’Bałtyku, Oddychaj!’’, której celem jest uświadomienie szerokiej opinii publicznej, co kryje się pod hasłami: broń chemiczna i konwencjonalna zatopiona w Bałtyku. - Kampania ma również dostarczyć rzetelnych informacji na temat realnego zagrożenia, zarówno dla przeciętnego człowieka, jak i w szerszym aspekcie gospodarczym - pisze Łukasz Porzuczek, prezes Grupy GeoFusion, lider Klastra Bezpieczny Bałtyk.
23.07.2021

Gdańsk: Turyści mimo zakazu weszli od rezerwatu "Mewia Łacha"

Dwoje turystów, mimo zakazu weszło na teren rezerwatu "Mewia Łacha" na Wyspie Sobieszewskiej. Młodzi ludzie wzięli na ręce ptaka i robili sobie z nim zdjęcia. Film z zachowania turystów jest dostępny w mediach społecznościowych. Sprawę bada policja.
05.07.2021

Pierwsze wycieczkowce w Gdyni już w czerwcu!

Jeszcze w tym miesiącu do Gdyni zawita pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie. Każdego roku do naszego miasta przypływa ich około 50-70. Niektóre pojawiają się nawet kilka razy. Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów, 26 czerwca przy nabrzeżu Francuskim zacumuje AIDAmar.
03.06.2021

Foki kochają spokój - plażowicze są dla nich realnym zagrożeniem

Dwie pierwsze, młode foki już trafiły do helskiego ośrodka rehabilitacji. Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego niesie pomoc zwierzętom potrzebującym opieki i leczenia. Jej pacjenci to głównie focze szczenięta. Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta nie są ani atrakcjami turystycznymi, ani kompanami do zdjęć. Niestety ich obecność na plażach często budzi wśród ludzi sensację. Dlatego fokarium alarmuje: traktujmy foki z odpowiednim dystansem, nie straszmy ich i nie róbmy...
31.03.2021

Porty odporne na Covid-19. Raport IAPH

Polskie porty obroniły się przed załamaniem podaży spowodowanym pandemią COVID-19. Są nawet terminale, spedytorzy i agenci, którzy w tym czasie zanotowali wzrost obrotów. Lutowy Raport IAPH COVID19 Economic Impact Barometer informuje o tym jak przedstawia się sytuacja w światowym biznesie portowym.
21.02.2021

„Błyskawica” zniknie. Przejdzie większy remont

Już wkrótce legendarny ORP „Błyskawica”, jedna z turystycznych atrakcji Gdyni przejdzie większy remont. To pierwsza modernizacja popularnego okrętu-muzeum od 2014 roku. Prace związane z naprawą dokową wykona gdyńska PGZ Stocznia Wojenna, która wygrała w przetargu.
12.01.2021

Załamał się lód na Morskim Oku; turyści z Ukrainy sami zdołali wyjść

Pod turystami z Ukrainy załamał się w sobotę lód na Morskim Oku – poinformowała Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Turyści zdołali samodzielnie wyjść na brzeg. Mimo apeli TPN turyści nagminnie wchodzą na taflę zamarzającego jeziora.
02.01.2021

Brak umowy handlowej zaszkodzi nie tylko Londynowi - gospodarka Unii też ucierpi

Unia Europejska odpowiada za prawie połowę handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii, a Wielka Brytania tylko za kilkanaście procent handlu UE. Uważa się, że brak umowy handlowej bardziej zaszkodzi Londynowi. Sytuacja jest jednak bardziej złożona: UE eksportuje na Wyspy towary, których cena w przypadku braku umowy znacznie wzrośnie, a to może skłonić Brytyjczyków do poszukania tańszych produktów poza Unią.
21.12.2020

Badacz kraterów na Jamale: każdy rok przynosi nowe odkrycia [wywiad]

Każdy rok badań kraterów pojawiających się w wiecznej zmarzlinie na Półwyspie Jamalskim przynosi coś nowego; ocieplenie klimatu ma pewien wpływ na powstawanie tych ogromnych struktur, lecz nie wpływ decydujący - mówi rosyjski badacz Wasilij Bojojawlenski. Potężne kratery są nazywane przez miejscowych "wrotami piekieł", największy ma 35 metrów głębokości.
22.11.2020

Top 10 najbardziej niebezpiecznych rejsów na świecie

Są miejsca, które oprócz swego uroku i kuszących krajobrazów mają drugie oblicze i lepiej trzymać się od nich z daleka, szczególnie w przypadku rodzinnych wycieczek. Przedstawiamy listę rejsowych destynacji, do których podróż warto przemyśleć dwukrotnie.
09.11.2020

Pierwszy od marca wycieczkowiec wpłynął na Wyspy Kanaryjskie

Wczoraj na Wyspy Kanaryjskie przybył pierwszy od połowy marca wycieczkowiec. Statek przypłynął na Gran Canarię z ponad 700 niemieckimi pasażerami.
07.11.2020

Wyspy Kanaryjskie przywracają ruch wycieczkowców

Rząd autonomiczny Wysp Kanaryjskich ogłosił w sobotę wznowienie ruchu dla wycieczkowców. Pierwsze statki z turystami dotrą na ten hiszpański archipelag na początku listopada.
17.10.2020

Duże zniszczenia wskutek subtropikalnego sztormu w Portugalii i Hiszpanii (wideo)

Do sobotniego popołudnia przechodzący przez Półwysep Iberyjski subtropikalny sztorm Alpha połamał setki drzew, wywrócił struktury reklam i rusztowań oraz doprowadził do licznych podtopień. Największe straty notowane są w Portugalii, gdzie od piątku poszukiwany jest zagraniczny turysta porwany przez falę przy jednej z plaż.
19.09.2020

Bałtycka Odyseja dla czystych plaż

Wyposażeni w worki, rękawice i chwytaki przemierzają polskie wybrzeże Bałtyku. Sprzątają plaże, żeby zadbać o środowisko i namawiają do tego innych. Maszerują, aby zmienić świadomość i postawę ludzi. To ekologiczna akcja „Bałtycka Odyseja”. W niedzielę, 13 września, odbyła się ona również w Gdyni. Wolontariusze wyruszyli rano z plaży Śródmieście w kierunku Gdańska i oczyszczali morski brzeg. Do akcji włączyli się mieszkańcy i władze miasta. A już za tydzień odbędzie się wielkie sprzątanie całej Gdyni – w ramach corocznej, miejski
13.09.2020

W Hiszpanii przyjęto pierwszy wycieczkowiec od wybuchu epidemii

Wczoraj do Hiszpanii dotarł pierwszy statek wycieczkowy od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w tym kraju. Jednostka przypłynęła z Francji w ramach rejsu wzdłuż brzegów Andaluzji.
07.09.2020

Znaleziono dryfujące zwłoki w Mielenku; to najprawdopodobniej 19-latek z Mazowsza

W poniedziałek spacerujący plażą w Mielenku ujawnił dryfujące przy brzegu morza ciało mężczyzny. Najprawdopodobniej to 19-letni turysta z Mazowsza, który tonął w Bałtyku w piątek – poinformowała PAP w poniedziałek oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.
31.08.2020

Rozbitkowie na Polskim Haku

Zwiedzanie Gdańska z perspektywy wody ma swoje zalety. Niestety nie zawsze taka wyprawa jest bezpieczna. Przekonało się o tym trzech mężczyzn, którzy w sobotnie przedpołudnie wybrali się na kajaki.
26.08.2020

Mężczyzna, który utonął w Jarosławcu, to turysta z Wielkopolski

Zidentyfikowano mężczyznę, który utopił się w morzu w Jarosławcu - to 58-letni turysta z Wielkopolski, którego poszukiwania w Bałtyku prowadzone były w niedzielę. Tożsamość potwierdził syn denata - poinformowała dziś oficer prasowa sławieńskiej policji, asp. Kinga Warczak.
25.08.2020

Po mazurskich jeziorach grasują pijani sternicy

W czasie ostatniego weekendu na mazurskich jeziorach zatrzymano kilku pijanych sterników. Jeden był tak pijany, że skuterem wjechał w pomost - podała dziś policja.
17.08.2020

Rzadkie zjawisko na Azorach – kaszaloty pomiędzy wyspami w obecności turystów [wideo]

Na najbardziej oddalonych na zachód lądach UE, portugalskich wyspach Flores i Corvo, zaobserwowano rzadkie zjawisko – duże grupy kaszalotów pływające w pobliżu wysp. W połowie lipca zwierzęta te pojawiły się nawet w obecności łodzi pełnej turystów.
28.07.2020

W Madrycie “wyłapują” koronawirusa ze ścieków

Władze wspólnoty autonomicznej Madrytu ogłosiły, że uruchomiły system szybkiej analizy wód ściekowych w celu natychmiastowej identyfikacji nowych ognisk koronawirusa.
15.07.2020

Władca wód Neptun pojawił się na helskim bulwarze

Władca morza przybył na polskie wybrzeże. W czwartek helski Bulwar Nadmorski wzbogaciła replika posągu Neptuna z Bolonii. Rzeźba jest prezentem dla miasta od zachwyconego turysty.
15.05.2020

Żeglugowe mapy Jeziora Dąbie zaktualizowane

W sezonie 2019/2020 nie było konieczności prowadzenia akcji lodołamania, co nie zmienia faktu, że ekipy pracujące na Odrze miały szerokie pole do działania. Wody Polskie zaktualizowały mapę śródlądowych dróg wodnych na Jeziorze Dąbie. Mapy są cennym źródłem informacji o akwenie zarówno dla osób zajmujących się logistyką jak i dla turystów. Można je pobrać ze strony internetowej Wód Polskich w Szczecinie.
05.05.2020

Włoskie lato nad morzem: limit osób na plaży, dystans, kontrole i drony

Limity osób na plaży, duże odległości między parasolami, kontrole prowadzone przez straż miejską i drony - tak we Włoszech zapowiadane są wakacje nad morzem podczas epidemii. Lokalne władze i najemcy plaż przygotowują się do najtrudniejszego sezonu w historii.
22.04.2020

Zakaz importu leków z Chin do Indii w obawie przed koronawirusem

Władze Indii zakazały importu z Chin 26 leków i substancji aktywnych do ich produkcji w obawie przed epidemią koronawirusa, jednak obawiają się w związku z tym braków na rynku. Na liście są m.in. antybiotyki, hormony i paracetamol. Zakaz obowiązuje do odwołania.
03.03.2020

Guardian: przez koronawirusa Chiny mogą nie wrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu

Epidemia koronawirusa ogranicza szansę Chin na powrót na ścieżkę szybkiego wzrostu - pisze w poniedziałek brytyjski The Guardian. Według cytowanych przez gazetę opinii, epidemia może zmniejszyć globalny wzrost PKB o 0,3 pkt, choć pozostanie on na poziomie 3 proc.
10.02.2020

Konkurs na realizację wystawy stałej Narodowego Muzeum Morskiego

NMM ogłasza konkurs na realizację wystawy stałej w siedzibie głównej. Intuicyjne, ale czytelne ścieżki zwiedzania, przemyślana koncepcja scenograficzna, wykorzystująca zastosowanie multimediów, a do tego ekologiczne rozwiązania. NMM oczekuje na projekt wystawy stałej, który zachwyci, opowie zwiedzającym o ważnym etapie historycznym i zostanie z nimi we wspomnieniach na dłużej.
12.11.2019

Włochy: Skruszeni turyści oddają piasek zabrany z plaż na Sardynii

Prowadzona na Sardynii latem kampania przeciwko masowemu zjawisku wywożenia piasku, muszelek i kamieni z plaż przynosi rezultaty. Wiele osób, nawet po 40 latach, rusza sumienie i odsyła na włoską wyspę to, co stamtąd zabrały jako pamiątkę z wakacji.
15.10.2019

Gdańsk: Zarzut dla turysty z Łodzi, którego węże boa uciekły z klatki na kempingu

Zarzut niezachowywania ostrożności w opiece nad zwierzęciem postawiła gdańska policja turyście z Łodzi, który zabrał z sobą na wakacje do Gdańska dwa węże boa. Pozostawione w namiocie na kempingu gady opuściły klatkę, jeden z nich został znaleziony w sąsiednim namiocie.
31.07.2019

Turysta rozłożył parawan i ozdobił roślinami z wydm. Interweniowała policja

Nietypowa instalacja na plaży w Ustroniu Morskim. Jak poinformowali tamtejsi urzędnicy, "jeden z urlopowiczów postanowił odgrodzić się na piasku od pozostałych turystów, przy pomocą zerwanych wcześniej konarów i gałęzi koron drzew z chronionego prawem wybrzeża wydmowego".
28.07.2019

Włochy: Turysta postanowił odesłać na Sardynię piasek zabrany 40 lat temu

Mieszkaniec Rzymu postanowił odesłać na Sardynię śnieżnobiały piasek z plaży, który zabrał jako pamiątkę z wakacji 40 lat temu. Jak wyjaśnił, zdecydował się na to w rezultacie kampanii przestrzegającej turystów przed wywożeniem skarbów natury z włoskiej wyspy.
20.07.2019

Kraków: Pijany sternik odbywał rejs po Wiśle z turystami na pokładzie

Ponad 2,8 promila alkoholu we krwi miał sternik łodzi pływającej po Wiśle w Krakowie. Zabrał w rejs turystyczny osiem osób. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, stracił już uprawniania do kierowania pojazdami w ruchu wodnym.
03.07.2019

Węgry: Kapitan zatrzymany po zatonięciu statku

Ukraiński kapitan statku-hotelu, z którym zderzył się przed zatonięciem w Budapeszcie statek wycieczkowy z południowokoreańskimi turystami, został zatrzymany i przesłuchany jako podejrzany – podała w czwartek wieczorem węgierska policja. W katastrofie zginęło co najmniej 7 osób.
31.05.2019

Najnowszy wycieczkowiec Viking Ocean Cruises zawinął do Portu Gdynia [foto, wideo]

Viking Jupiter, najnowsza jednostka należąca do Viking Cruises zacumowała dziś w Gdyni, przy Nabrzeżu Francuskim. Początkowo, cruiser był spodziewany w Porcie Gdańsk, jednak ze względu na prognozowane złe warunki pogodowe, mieliśmy okazję go zobaczyć w gdyńskim porcie.
26.05.2019

Wycieczkowiec Viking Sea już jutro w Porcie Gdynia (wideo)

Jutro, około godziny 12, do Portu Gdynia zawinie wycieczkowiec Viking Sea. Jednostka o długości 228 m zacumuje przy Nabrzeżu Francuskim. Początkowo, cruiser był spodziewany w Porcie Gdańsk, jednak ze względu na spodziewane złe warunki pogodowe, zobaczymy go w gdyńskim porcie.
01.05.2019

Prawie 300-metrowa MSC Poesia rozpoczęła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Luksusowa, olbrzymia i piękna. Takimi słowami opisywały wycieczkowiec MSC Poesia osoby, które w środę przybyły do Gdyni, by powitać prawie 300-metrowy statek pasażerski. Jednostka około południa zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim, rozpoczynając sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia.
24.04.2019

Rząd na rok zamknie dla turystów wyspę Komodo, by chronić warany

Rząd Indonezji zdecydował, że przez cały 2020 rok wyspa Komodo będzie niedostępna dla turystów. Celem jest ochrona zamieszkującego tę wyspę rzadkiego i zagrożonego gatunku waranów, nazywanych "ostatnimi smokami na świecie" - informuje we wtorek agencja dpa.
02.04.2019

Włochy: Opłata za wstęp i wjazd do Wenecji zacznie obowiązywać we wrześniu

Opłata za wstęp i wjazd do Wenecji wejdzie w życie nie od maja, jak wcześniej zapowiadano, ale we wrześniu. Władze uzasadniły to trudnościami organizacyjnymi.
28.03.2019

Maszyny i ludzie – opowieść o podróży Wärtsilä do światowej czołówki

"W przyszłości maszyny wykonają proste prace, które ludzie wykonują teraz sami. Pracownicy muszą być coraz bardziej kreatywni: muszą szukać nowych rozwiązań i podważać to co oczywiste. Kierownictwo musi pozwolić im na niepowodzenie, ponieważ jest to jedyny sposób na naukę i tworzenie czegoś nowego. " W ten sposób słynny futurysta Alvin Toffler przepowiedział przyszłość, gdy odwiedził stocznie Wärtsilä w 1983 roku.
11.01.2019

Portugalia: Windą na zamek i plażę

W portugalskich gminach przybywa ruchomych schodów i wind prowadzących do zabytkowych miejsc, a czasem też na plażę. Korzystają z nich mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści.
31.12.2018

Włochy: Opłata za wjazd do Wenecji w projekcie budżetu

Rząd Włoch wprowadza opłatę za wjazd do Wenecji. Takie rozwiązanie zawarte jest w projekcie budżetu na przyszły rok, nad którym kończą się w niedzielę prace w parlamencie w Rzymie. Opłata ta ma wynosić średnio od 2,50 do 5 euro.
30.12.2018

Morski żółw miał przywiązaną plastikową butelkę. Nie mógł się ruszać (wideo)

Na Malcie turyści uratowali morskiego żółwia. Zwierzę miało przywiązaną plastikową butelkę i nie mogło się poruszać. Gdyby nie pomoc mężczyzny, gad najpewniej by nie przeżył.
14.12.2018

Co możemy zrobić dla Zatoki Gdańskiej?

Daj się wciągnąć do dyskusji o tym, jak współużytkownicy wody i plaż mogą działać na rzecz naszego akwenu. Czy możemy bez wyrzutów sumienia do morza wrzucić skórkę od banana? Co można złapać przy pomocy płetwy sterowej jachtu? Którzy z fanów wodnych atrakcji nad Zatoką śmiecą? Na te i inne pytania odpowiedzą paneliści spotkania w Gdańsku.
22.11.2018

Coraz więcej wycieczkowców odwiedza Bornholm

Coraz więcej wycieczkowców zawija na duńską wyspę Bornholm na Morzu Bałtyckim – wynika z danych portu Rønne, który podsumował sezon wycieczkowy. W tym roku odwiedziły go 42 statki pasażerskie z ok. 19 000 pasażerów. Dla porównania, w 2017 r. do Portu Rønne przypłynęło 26 statków pasażerskich z ok. 12 500 turystami. Port szacuje, że w przyszłym roku liczby te wzrosną o ok. 50%.
04.11.2018

Pożegnaj lato w Twierdzy Wisłoujście

30 września 2018 r. to ostatni dzień na zwiedzenie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Muzeum Gdańska wespół z gdańskimi grupami rekonstrukcyjnymi przygotowało szereg atrakcji nawiązujących do historii średniowiecza aż po XIX w. Do zabytkowej fortyfikacji będzie można się dostać promem z Nowego Portu.
21.09.2018

Prezydent Gdańska podziękował ratownikom

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w środę spotkał się ratownikami z Gdańskiego Ośrodka Sportu. Spotkanie było okazją do podziękowania za udany sezon. W tym roku, mimo rekordowej frekwencji, na gdańskich plażach nie doszło do żadnego utonięcia.
20.09.2018

Świętuje wojsko, świętuje Gdynia

Dokładnie 15 sierpnia, w kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej cała Polska będzie uroczyście obchodzić Święto Wojska Polskiego. W Gdyni obchody będą skupiać się przede wszystkim wokół tego, co morskie – Marynarki Wojennej RP. Sprawdź, co będzie działo się m.in. przy ORP „Błyskawica” i w Muzeum Marynarki Wojennej!
13.08.2018

Portugalia: Gęsty dym z pożarów przysłania słońce na plażach

Wysokie słupy gęstego, czarnego dymu przysłaniają słońce nad niektórymi popularnymi plażami w południowej części Portugalii w wyniku trwających już siódmy dzień pożarów w rejonie miejscowości Monchique, położonej w górzystym regionie Algarve.
09.08.2018

Zachodniopomorskie: W Bałtyku utonął 46-letni turysta ze Śląska

Na niestrzeżonej plaży w Kopaniu utonął 46-letni turysta z Jaworzna na Śląsku. Z morza wyciągnął go kolega; jednak mimo reanimacji mężczyzna zmarł.
06.08.2018

Atak rekina w Egipcie. Morze wyrzuciło fragment ciała

Jak poinformował portal egyptianstreets.com, 41-letni turysta z Czech został zaatakowany przez rekina u wybrzeży kurortu Marsa Alam. Mężczyzna przebywał na wakacjach wraz z żoną i dziećmi. Informację potwierdziło już czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
05.08.2018

USA: Osiem osób zginęło w wypadku łodzi z turystami w stanie Missouri (wideo)

Co najmniej osiem osób zginęło w wyniku zatonięcia łodzi z turystami, do którego doszło w czwartek wieczorem czasu lokalnego na jeziorze Table Rock w Branson, w stanie Missouri w USA; kilku osób wciąż szukają ratownicy - poinformowały lokalne władze.
20.07.2018

USA: Na Hawajach lawa wulkaniczna spadła na łódź z turystami – 23 rannych (wideo)

23 osoby zostały ranne, gdy kula gorącej lawy wulkanicznej spadła na statek z turystami, którzy oglądali erupcję wulkanu Kilauea na największej wyspie archipelagu Hawajów - Hawaii, znanej też jako Big Island - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.
17.07.2018

Tajlandia: Liczba ofiar śmiertelnych zatonięcia statku wzrosła do 44

Służby ratunkowe Tajlandii wyłowiły we wtorek z Morza Andamańskiego trzy kolejne ciała ofiar zatonięcia 5 lipca w pobliżu wyspy Phuket statku "Phoenix" z chińskimi turystami; łącznie śmierć poniosły 44 osoby, a trzy są uznane za zaginione. Uratowano 54 ludzi.
10.07.2018

Tajlandia: Liczba ofiar śmiertelnych zatonięcia statku wzrosła do 37

Liczba ofiar zatonięcia statku z chińskimi turystami w pobliżu tajlandzkiej wyspy Phuket na Morzu Andamańskim wzrosła do 37 - podały w piątek władze. Statek wywrócił się i zatonął w czwartek wieczorem podczas sztormu.
06.07.2018

Tajlandia: Już 27 ofiar śmiertelnych zatonięcia statku z turystami

Do 27 wzrosła liczba ofiar zatonięcia statku z chińskimi turystami u wybrzeży tajlandzkiej wyspy Phuket na Morzu Andamańskim. 29 osób nadal jest poszukiwanych - poinformowała w piątek królewska marynarka wojenna Tajlandii.
06.07.2018

Tajlandia: 10 osób nie żyje po zatonięciu statku z turystami

Co najmniej 10 osób nie żyje, a ok. 45 uznaje się za zaginione po zatonięciu statku z chińskimi turystami u wybrzeży tajlandzkiej wyspy Phuket na Morzu Andamańskim - poinformowała w piątek marynarka wojenna Tajlandii.
06.07.2018

Tajlandia: Jedna osoba zginęła, 48 zaginionych po zatonięciu statków (foto, wideo)

Jedna osoba zginęła, a 48 uznano za zaginione po zatonięciu dwóch statków u wybrzeży należącej do Tajlandii, uczęszczanej przez turystów wyspy Phuket - podały w czwartek tamtejsze służby. Przerwana akcja ratunkowa zostanie wznowiona w piątek rano.
05.07.2018

Rafalska: Znam sprawę stażowego wliczanego do płacy minimalnej; to rozwiązanie niesprawiedliwe

Znam sprawę stażowego wliczanego do płacy minimalnej i uważam to rozwiązanie za niesprawiedliwe – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w Darłowie. Pytana też była o kwestie osób z niepełnosprawnością.
17.06.2018

Specjalistka: Turystów nad morzem przybywa, ale są mniej narażeni na przestępstwa

Mimo wzrostu liczby turystów nad morzem nie rośnie tam liczba przestępstw – powiedziała PAP geograf przestępczości Natalia Sypion-Dutkowska z Uniwersytetu Szczecińskiego. Dodała, że najczęstsze są kradzieże oraz bójki i pobicia.
19.05.2018

Port Gdańsk stawia na rozwój turystyki. Zwiększy częstotliwość połączeń do Szwecji

Liczba połączeń pasażerskich do Skandynawii na razie nie jest imponująca, natomiast znaczenie tej gałęzi transportu dla turystyki stale rośnie. Trójmiasto stoi przed dużą szansą, żeby ten segment rynku zagospodarować – uważa Marcin Osowski, wiceprezes Portu Gdańsk. Port, który realizuje olbrzymi program inwestycyjny, współfinansowany z unijnych środków, stawia też na rozwój turystyki. Na początek zwiększy częstotliwość połączeń promowych do Szwecji.
16.04.2018

Zamieszkać w Stoczni Cesarskiej. Wizja architekta, który pracował dla króla Arabii Saudyjskiej (foto)

Ślązak ze Szczawnicy, pracuje dla pracowni architektonicznej w Kopenhadze. 32-letni Mateusz Mastalski jest głównym architektem przebudowy Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. - Zakochałem się w tym miejscu - mówi. Zobacz, jak połączył w projekcie historię z przyszłością. I jak będzie walczył z zimnym morskim wiatrem...
23.03.2018

W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Będzie jak nowy (foto, wideo)

W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Żuraw zlokalizowany przy ulicy Narzędziowców na terenie Młodego Miasta ma zyskać całoroczną iluminację w zmiennych kolorach, która będzie zintegrowana z muzyką. Konkurs na podświetlenie dźwigu ogłosiła w piątek Fundacja Gdańska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 kwietnia.
16.03.2018

Houseboat – pływający dom z misją społeczną (foto, wideo)

Usługa czarteru houseboata - pływającego domu powstała z myślą o turystach chcących odpoczywać na wodzie. Pływać może każdy, gdyż nie jest wymagane posiadanie patentu. Czarterowaniem houseboata na Mazurach zajmować się będzie przedsiębiorstwo społeczne, a usługa oferowana będzie w tzw. sektorze ekonomii społecznej. Dochód z działalności przeznaczony zostanie na cele społeczne.
27.02.2018

Akademia sprawdzi, czego turyści szukają w Gdyni

To pierwszy krok do ważnej współpracy, dzięki której Gdynia dowie się więcej o turystach i ich potrzebach. Miasto chce podnosić swoją atrakcyjność i dostępność dla przyjezdnych, stąd porozumienie z Akademią Morską, która regularnie będzie przygotowywać badania ruchu turystycznego. Dowiemy się w skrócie kto, po co i na jak długo pojawia się w Gdyni.
26.02.2018

Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF obchodzą swoje święto

5 grudnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Wolontariusza. Fundacja WWF Polska ma w swoich szeregach, niezwykłych ludzi - wolontariuszy działających w Błękitnym Patrolu WWF.
05.12.2017

Węgry: Seminarium o start-upach w Polsce i na Węgrzech

O szansach dla start-upów na Węgrzech i w Polsce rozmawiają we wtorek w Budapeszcie specjaliści z obu państw podczas seminarium zorganizowanego przez Instytut Polski i węgierski oddział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).
05.12.2017

Wójt Sztutowa: kanał przez Mierzeję będzie służył także gminie i mieszkańcom

Budowa nowej drogi wodnej łączącej Bałtyk z Zalewem Wiślanym przyczyni się do wzrostu turystyki nie tylko letniej, ale całorocznej. Kanał przez Mierzeję, który ma być zlokalizowany w Nowym Świecie służyć będzie także gminie Sztutowo - uważa wójt Jakub Farinade.
02.11.2017

Pienińscy flisacy: Jeden z najlepszych sezonów wakacyjnych

Prawie 267 tys. turystów skorzystało podczas letniego sezonu ze spływu przełomem Dunajca w Pieninach. To mniej o 2 tys. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale i tak ten sezon należy do najlepszych – ocenił szef stowarzyszenia flisaków Jan Sienkiewicz.
29.08.2017

Włochy: Polscy turyści napadnięci w Rimini, fala oburzenia w kraju

Falę oburzenia we Włoszech wywołała wiadomość o napaści na dwoje młodych turystów z Polski na plaży w Rimini. W nocy z piątku na sobotę kobieta została zgwałcona przez grupę napastników, a jej mąż pobity. Są w szpitalu. Sprawcy to prawdopodobnie cudzoziemcy.
27.08.2017

SG-411 w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”

Załoga poduszkowca Straży Granicznej SG – 411 w sobotę i niedzielę w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” uczestniczyła w lotach patrolowych na wodach Zalewu Wiślanego.
31.07.2017

Bałtyk wyrzucił na plażę fragment samolotu

Niecodzienne znalezisko na plaży w Podczelu. Morze Bałtyckie wyrzuciło na brzeg fragment samolotu. Z pierwszych ustaleń wynika, że maszyna pochodzi z okresu II wojny światowej. O odkryciu na facebookowym profilu poinformował Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
30.07.2017

Pożar na luksusowym jachcie (wideo)

Luksusowy jacht płonął w poniedziałek u wybrzeży St Tropez. Zdarzenie sfilmował szwedzki turysta. Czarny dym widoczny był z dużej odległości.
18.07.2017

Zawisza Czarny wypływa w kolejną podróż

Flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego, s/y Zawisza Czarny, w najbliższą sobotę wyruszy z Gdyni w prawie półtoramiesięczną podróż.
29.06.2017

Seminarium nt. Cruise Industry – w ramach projektu TENTacle

23 czerwca 2017 odbyło się seminarium nt. Cruise Industry w Polsce w ramach projektu TENTacle w celu realizacji zadania; „Mapa drogowa dla węzła miejskiego Gdańsk-Gdynia w zakresie zarządzania rozwojem transportu wodnego: żeglugi wycieczkowej i pasażerskiej”
26.06.2017

30-tonowa niespodzianka u wybrzeży Sydney. Niesamowite zdjęcia

Gigantyczny wieloryb „zatańczył” przed turystami. Do niezwykłego spotkania doszło u wybrzeży Sydney w Australii.
23.06.2017

OT Logistics sponsorem The Tall Ships Races 2017

OT Logistics S.A. jest sponsorem prestiżowych regat The Tall Ships Races 2017, których finał odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia br. w Szczecinie. Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał imprezy. Tym samym Szczecin już po raz trzeci stanie się żeglarską stolicą Europy.
22.06.2017

Rozpoczyna się sezon wycieczkowców - efekt skali nas nie pieści

Na Bałtyku rozpoczął się sezon turystyki morskiej – pierwsze wycieczkowce cumowały już w Kilonii i Goteborgu a niebawem dopłyną i do polskich portów. Gdynia oczekuje 45 statków i około 80 tysięcy pasażerów, Gdańsk na 67 statków i 30 tysięcy gości. Dla Gdyni będą to liczby dalekie od rekordowych (125 tys. pasażerów w 2010 roku), natomiast Gdańsk w obu kategoriach pobije swoje najlepsze wyniki. Dzięki temu znów, po dwóch latach przerwy, łączna liczba morskich turystów w portach Trójmiasta przekroczy 100 tysięcy.
12.04.2017

Twarzą w twarz z drapieżcą (wideo)

To musiała być przerażająca chwila. Nurkowie stanęli twarzą w twarz z ogromnym drapieżnikiem.
15.03.2017

Rybacy rozpoczęli „śledziowe żniwa” na Zalewie Wiślanym

Rybacy znad Zalewu Wiślanego rozpoczęli w środę masowe połowy śledzi, które przypłynęły z Bałtyku na tarło. Tegoroczny sezon rozpoczął się wcześniej, bo zwykle zbiornik był zamarznięty co najmniej do połowy marca.
08.03.2017

Bułgaria: Spór premiera z prezydentem o obecność NATO na Morzu Czarnym

Bułgarski premier Bojko Borysow opowiedział się za demilitaryzacją regionu Morza Czarnego i wyraził gotowość omówienia takiej propozycji z przywódcami europejskimi. Jednocześnie prezydent Rosen Plewnelijew poparł umocnienie obecności NATO na Morzu Czarnym.
12.07.2016

Mein Schiff 5 po raz pierwszy przy gdyńskim nabrzeżu (wideo)

W sezonie 2015 statki pasażerskie różnych bander zawijały do gdyńskiego portu 45 razy. Tegoroczny sezon przyniesie aż 56 wizyt „pływających hoteli”. Prawdziwą gratką dla entuzjastów tego typu jednostek jest dzisiejsze zawinięcie do Gdyni statku Mein Schiff 5 – który w tym roku odbywa swoje pierwsze rejsy.
09.07.2016

Trwa Baltic Sail w Gdańsku. Bitwa żaglowców na Motławie

W tym roku aż 28 żaglowców z całej Europy przypłynęła do Gdańska na jubileuszowy XX Zlot Żaglowców Baltic Sail. Do 3 lipca 2016 odwiedzających nasze miasto czekają rejsy na pokładach najpiękniejszych jednostek, widowiskowa bitwa na Motławie, szanty, przedstawienia.
01.07.2016

Youtuberzy z całej europy – road trip Stena Line

Najgorętsze nazwiska europejskiej vlogosfery wybiorą się na road trip z hashtagiem #UltimateEuropeanRoadtrip. Youtuberzy wyruszą szlakiem nieodkrytych dotąd miejsc w Europie, polecanych przez turystów. Ze wskazówek zebranych na blogu Stena Line jako pierwsi skorzystają Szwedzi Johan Hedberg (Matgeek) i Peter Sunfeldt (Motorjournalen Play).
22.06.2016

Niesamowity widok. Turysta zauważył lewitujący statek (wideo)

Do sieci wpłynęło ciekawe nagranie z jednej z plaż na Florydzie. Jeden z turystów zauważył na horyzoncie statek unoszący się ponad wodą.
08.06.2016

Wenecja: mieszkańcy wywalczyli uprzywilejowany wstęp na tramwaje wodne

Mieszkańcy Wenecji od lat narzekali, że ich codzienne życie jest utrudnione, bo w drodze do pracy i szkoły muszą stać w długich kolejkach razem z turystami. Teraz będą mieli pierwszeństwo wejścia na pokład tramwajów wodnych, podstawowego środka komunikacji w mieście.
01.06.2016

Ostatnie szlify przez trzecią wyprawą Aleksandra Doby

Po przygodach związanych z amerykańskim „aresztowaniem” żywności naszego kajakarza, w końcu nadeszła ważna chwila: wodowaniae kajaka. Aleksander Doba odbył również swój rejs próbny, który miał miejsce na rzece Hudson. Kajakarz popłynął pod Statuę Wolności.
28.05.2016

Tego nikt się nie spodziewał (wideo)

Z rekinami nie ma żartów. Przekonała się o tym grupa nurków, która eksplorowała wody Południowej Afryki. Tuż przed całkowitym wynurzeniem klatki z turystami, z głębin wyskoczył rekin ludojad.
24.05.2016

46 osób uratowano z tonącego katamaranu

Katamaran z turystami zapalił się i zatonął na ciągnącej wzdłuż wschodnich wybrzeży Australii Wielkiej Rafie Koralowej. Wszystkich pasażerów i załogę, łącznie 46 osób, zdołano uratować - poinformowała w czwartek policja.
12.05.2016

Brak Titanica i mąż patrzący się na inne kobiety – poznaj zbiór najbardziej absurdalnych skarg na linie wycieczkowe

Wycieczka liniowcem kojarzy się wygodą, luksusem i zwiedzaniem świata. Marud na świecie jednak nie brakuje. Przeglądając zagraniczne strony firm wycieczkowych, bez problemu trafimy na mnóstwo absurdalnych i zwyczajnie śmiesznych skarg. Warto poczytać!
06.11.2015

Tragedia u wybrzeży Maroka. Nie żyje dwóch Polaków

W niedzielę doszło do wypadku jachtu z polskimi turystami u wybrzeży Maroka. Dwoje Polaków zginęło. Rybakom udało się uratować 6 innych osób.
03.11.2015

Sztormowa fala zmyła turystę z falochronu

Do niepotrzebnej tragedii doszło w Sianożętach koło Ustronia Morskiego. Turysta chcąc zrobić fotografię sztormu na Bałtyku, wszedł na falochron. Po chwili zmyła go fala i mężczyzna wpadł do wody. Mimo kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej nie udało się odnaleźć pechowca.
06.09.2015

Niebezpieczeństwo w Ustce. Statek z turystami osiadł na mieliźnie

85 pasażerom statku turystycznego Dragon groziło dziś duże niebezpieczeństwo. Jednostka osiadła na mieliźnie przy zachodniej główce usteckiego portu. Nikomu nic się nie stało, dzięki szybkiej akcji ratowniczej.
21.07.2015

Rozbudowa przystani żeglarskiej w Błotnikach

Żeglarstwo staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Nie dziwi więc, że gmina Cedry Wielkie zdecydowała się na rozbudowę przystani żeglugowej w Błotniku. Przepełniony turystami obiekt ma dwukrotnie zwiększyć swoją powierzchnię.
21.07.2015

Peace Boat z hibakusha przypłynie do Gdańska

Globalna organizacja pozarządowa „Peace Boat” od 7 lat organizuje światowe rejsy przeciwko stosowaniu broni jądrowej. Hibakusha to osoby, które przeżyły ataki w Hiroszimie i Nagasaki 6 i 9 sierpnia 1945 r. Pod koniec miesiąca statek pokoju zawinie do Gdańska.
22.05.2015

Dolfijn II zmienił właściciela

Kiedyś woził turystów, a przez ostatnie lata stał bezczynnie przy nabrzeżach szczecińskiego portu. Przed miesiącem pasażerski statek Dolfijn II został sprzedany i obecnie przechodzi remont. Z informacji uzyskanych od armatora wynika, że jednostka będzie służyć do transportu ryb.
07.08.2014

Niebezpieczna cofka na Bałtyku. Straż Graniczna ostrzegała plażowiczów

Straż Graniczna z Władysławowa wspólnie z ratownikami WOPR, Policją i Strażą Miejską ostrzegała wczoraj o bezwzględnym zakazie kąpieli wzdłuż wybrzeża od Chłapowa po Chałupy. Na kąpieliskach występowały silne, wsteczne prądy morskie. Niestety, nie wszystkich zdołano ostrzec, w tym czasie w Chałupach utonął turysta.
22.07.2014

Szczecin. Sezon wycieczkowców rozpoczęty

Tegoroczny program zawinięć do Szczecina pełnomorskich wycieczkowców jest równie skromny jak w poprzednim sezonie. Spodziewane są tylko trzy takie cruisery. Ponad 70 razy przypłyną natomiast z turystami statki rzeczne. Jeden z nich, „Johannes Brahms”, rozpoczął sezon – gościł w Szczecinie już dwa razy.
14.04.2014

Rynek rejsów wycieczkowych - wzrost w 2014r

Liczba pasażerów spędzających wakacje na wodzie rośnie z roku na rok. W 2013r. tę formę wypoczynku wybrało 21,3 miliona osób na całym świecie. Wg danych przedstawionych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rejsów Pasażerskich (CLIA) w roku 2014 bilety na rejs wykupi 21,7 mln osób co stanowi wzrost o 2% w stosunku do poprzedniego sezonu.
27.01.2014

Pomyślna ewakuacja naukowców ze statku badawczego na Antarktydzie

Zakończyła się akcja ewakuacyjna 52 osób z rosyjskiego statku naukowo-badawczego "Akademik Szokalski", który w Wigilię utknął w grubej krze lodowej u wybrzeży wschodniej Antarktydy - poinformował w czwartek kapitan jednostki Igor Kisielow.
02.01.2014

Kto niszczy przyrodniczą i turystyczną atrakcję wybrzeża Bałtyku?

9 kwietnia doszczętnie spłonęła nowo wybudowana platforma widokowa w rezerwacie przyrody Mewia Łacha. Celowe działanie podpalacza sprawiło, że żaden turysta nie będzie mógł stanąć na wieży, by podziwiać ujście Wisły oraz obserwować z niej ptaki i foki. Nie jest to pierwszy przypadek niszczenia obiektów, które mają służyć ludziom i zostały wybudowane za publiczne pieniądze. WWF Polska apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawców.
11.04.2013

Szczecin zaprasza na regaty The Tall Ships Races.

Ponad 3 miliony złotych Szczecin wyda w tym roku na promocję finału regat The Tall Ships\' Races.
08.03.2013

Rozwija się rynek rejsów wycieczkowych. Coraz częściej wybierają się w nie Polacy

Na całym świecie rocznie na rejsy wycieczkowe udaje się ponad 20 milionów osób, z czego Polacy to wciąż zaledwie od 6 do 12 tysięcy. Rynek jednak rozwija się dynamicznie. Jako wyjazdy motywacyjne w rejsy wycieczkowe swoich pracowników wysyłają zagraniczne firmy, ale coraz chętniej udają się w nie także klienci indywidualni.
15.02.2013

Pomorze i Chiny - zbliżenie gospodarcze. Chińczycy chętnie kupiliby stocznię

Już coraz więcej wiemy o planach gospodarczych Chin wobec Polski i Pomorza. Państwo Środka przygotowuje olbrzymie pieniądze, które ma chińskim firmom ułatwić ekspansję na europejskie rynki. To dla nas szansa, ale też zagrożenia. O szczegółach mówiono w czwartek podczas spotkania Tadeusza Chomickiego, ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Chińskiej Republice Ludowej oraz marszałka województwa Mieczysława Struka - z przedsiębiorcami z naszego regionu, z reprezentantami organizacji z otoczenia biznesu, z samorządowcami.
11.08.2012

Mamy aż cztery Błękitne Flagi!

Jest nam miło poinformować o przyznaniu Błękitnej Flagi dla Kąpielisk Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi oraz przystani jachtowej Marina Gdańsk. Tym samym możemy się pochwalić największą ilością Błękitnych Flag przyznanych jednemu miastu w Polsce.
25.05.2012

Ruszyła biała flota

Jednym ze zwiastunów zbliżającego się lata i nadchodzącego sezonu turystycznego jest pojawienie się na wodach przybrzeżnych stateczków, wodolotów, katamaranów białej floty. Wiosna bowiem to czas ożywienia po okresie zimowym. Ożywają także Wały Chrobrego w Szczecinie i cumujące przy nich statki białej floty. Już 1 kwietnia rejsy po porcie wznowiły rejsy wycieczkowe stateczki Odra Queen i Penne Queen, w Trójmieście uruchomiono tramwaje wodne na Półwysep Helski. Rozpoczyna się sezon na Zalewie Wiślanym.
22.05.2012

BALTOPS 2012 w Gdyni

Od 1 do 4 czerwca w Gdyni odbędzie się faza portowa największych międzynarodowych ćwiczeń morskich na Bałtyku – BALTOPS 2012. W gdyńskim porcie cumować będzie prawie 30 okrętów, reprezentujących bandery 12 państw. Już dzisiaj Marynarka Wojenna uruchamia specjalną stronę internetową www.baltops.mw.mil.pl poświęconą temu wydarzeniu.
15.05.2012

Gdańsk ma nowego Pirata!

Krzysztof Kucharski został nowym Gdańskim Piratem. Mimo młodego wieku udało mu się pokonać trzech konkurentów i przekonać komisję konkursową do swojej kandydatury. Funkcję pirata będzie sprawował społecznie, a jego głównym zadaniem ma być dodawanie kolorytu Głównemu Miastu w sezonie turystycznym. Nowy pirat ma również oficjalnie reprezentować Gdańsk podczas ważnych wydarzeń promocyjnych.
19.04.2012

Statkiem na półwysep i do Trójmiasta. Tramwajem i z kibicami

Od maja będzie można przypłynąć z Trójmiasta do Jastarni. Tramwaje kursować będą także w czasie EURO. Miasto dorzuciło na sezon ekstra 90 tysięcy złotych.
19.03.2012

Hel. Tramwaje wodne-z powodu finansowych trudności rejsów będzie mniej. Czym popłyniemy na półwysep?

W Helu nieprędko zobaczymy tramwaje wodne, bo miasto ma kłopoty finansowe. A co z białą flotą w Jastarni?
16.03.2012

Chroni się morze, a nie nadmorskie miejscowości

Wniosek o ustanowienie stanu klęski żywiołowej po sztormie był krzykiem rozpaczy. - By ktoś dostrzegł wreszcie ogromne problemy gmin na wybrzeżu - mówi Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy wiejskiej Ustka.
31.01.2012

Legendarny Bounty stoi już przy nabrzeżu!

Wczoraj o godzinie 9.00 rano żaglowiec Bounty najpierw obrócił się na kanale, a chwilę później zacumował przy nabrzeżu Władysława IV (za Orlenem). Jest naprawdę piękny.
05.08.2011

Byle nie czekać

Na przeprawach promowych w Świnoujściu wczoraj wielkich kolejek nie było. Oby tak samo było w weekend, kiedy miasto będzie przeżywało najazd turystów chcących uczestniczyć w Karuzeli Cooltury.
21.07.2011

Święto Marynarki Wojennej

26 czerwca 2011 r. zgromadził na gdyńskim Skwerze Kościuszki wielu (a nawet tłumy) miłośników morza, jego tradycji i munduru Marynarki Wojennej, która tego dnia obchodziła swoje święto. Co roku ceremonia rozpoczyna się przy Płycie Marynarza Polskiego, gdzie przybyłe na uroczystość delegacje składają wiązanki z kwiatami.
28.06.2011

Za płytko na Wałach

Ogromne morskie wycieczkowce, wielkie żaglowce czy okręty wojenne zawsze budzą zainteresowanie, a im częściej przypływają, tym większy zysk dla miasta. Niestety, w Szczecinie takie atrakcje nie są zbyt częste. Problem stanowi odpowiednie miejsce do cumowania - przy reprezentacyjnych nabrzeżach jest za płytko.
14.06.2011

Czy latarnie morskie to już przeszłość ?

Latarnie morskie nie stanowią jeszcze reliktu przeszłości, ale powoli zaczyna się zmieniać ich przeznaczenie. Przez wieki ich podstawowym zadaniem było wskazywanie statkom bezpiecznej drogi do portu przeznaczenia. Obecnie, w dobie coraz większej automatyzacji, komputer dotarł także na mostek kapitański. Latarnie nie przestały być potrzebne, ale marynarze przestali z nich korzystać. Wystarcza im urządzenie nawigacji satelitarnej, dzięki któremu znają pozycję nawigacyjną statku niezależnie od pory dnia i pogody. A więc co dalej z p
08.05.2011

Jutro o godz. 19,00 w Hotelu Radisson BLU Uroczysta Akademia z okazji 60 urodzin Polskiej Żeglugi Morskiej

11 stycznia 2011 roku w salach hotelu Radisson BLU odbędzie się uroczysta akademia, z okazji rocznicy powstania PŻM. Oprócz byłych i obecnych pracowników PŻM gościć będziemy przedstawicieli rządu, lokalnej administracji, duchowieństwa, szkolnictwa morskiego i największych firm współpracujących z armatorem.
10.01.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.