• <

Wynik wyszukiwania - "przebudowa" - Wiadomości

Postępuje modernizacja Nabrzeża Helskiego

Przebudowa Nabrzeża Helskiego I przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dzisiaj zakończono rozbiórkę umocnienia dna morskiego, wyposażenia nabrzeża i nawierzchni drogowej.
21.05.2024

Stena Line zwiększy pojemność ładunkową o 30% na dwóch swoich statkach

W imieniu Stena Line, Stena RoRo podpisała umowę na przebudowę Stena Foreteller i Stena Forerunner z stocznią China Merchants Jinling (Weihai) w celu zainstalowania dodatkowego pokładu ładunkowego, zwiększenia wydajności pędników i przygotowania do zasilania z lądu na pokładach jednostek.
08.05.2024

Kluczowy terminal FSRU w Grecji rozpoczyna pracę. 20 stycznia ma odbyć się odbiór pierwszej partii gazu

W tym miesiącu swoją działalność zgodnie z przeznaczeniem zaczął pływający terminal do regazyfikacji gazu, Alexandroupolis. W ubiegłym miesiącu przybył na wody Morza Trackiego nieopodal greckiego wybrzeża. Będzie dostarczał gaz państwom Europy Południowo-Wschodniej.
05.01.2024

Niemcy szukają w Polsce wykonawcy przebudowy nabrzeża w Rostocku

Niemiecka federalna agencja do spraw nieruchomości ogłosiła przetarg na rozbudowę nabrzeża i przestrzeni magazynowej dla ciężkich ładunków w porcie w Rostocku. W konkursie mogą wziąć udział polskie podmioty.
02.01.2024

Nabrzeże Barkowskie w Porcie Rybackim w Kołobrzegu już gotowe

Po trwających ponad półtora roku pracach, przebudowa Nabrzeża Barkowskiego w Porcie Rybackim dobiegła końca. Pochłonęła ponad 10,5 mln zł, z czego aż 8,6 mln zł stanowiło dofinansowanie. Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu zdobył je w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014-2020"
21.12.2023

Trzy nabrzeża w Porcie Szczecin na finiszu

Przebudowa nabrzeży w Porcie Szczecin coraz bliżej finiszu. Niedługo zakończą się ostatnie roboty kafarowe na II etapie Nabrzeża Czeskiego. Dodatkowo trwają prace porządkowe. Wykonawca inwestycji, Grupa NDI, przygotowuje się do uzyskania kolejnego pozwolenia na użytkowanie.
21.12.2023

Port Gdynia. Inwestycje kształtujące przyszłość morskich szlaków handlowych [wideo]

Port Gdynia zamyka rok 2023 z sukcesem, osiągając rekordowe przeładunki i kontynuując ambitny plan inwestycyjny. Sztandarowym elementem tych działań jest modernizacja Nabrzeża Helskiego, która zwiększy efektywność obsługi statków oraz umożliwi przyjęcie większych jednostek, wzmacniając pozycję portu jako strategicznego punktu na mapie światowego handlu morskiego. Wartość kontraktu wynosi blisko 300 mln zł brutto, a prace planowane są na okres 26 miesięcy.
29.11.2023

Do Grecji wyruszyła jednostka pływająca FSRU, która ma zwiększyć możliwości kraju w zakresie dostaw LNG

Singapurska firma Seatrium ogłosiła dostawę i zakończenie prac testowych nad jednostką do magazynowania i regazyfikacji, która znajdzie się w pobliżu greckiego portu w Aleksandropolis. W ten sposób Grecja dołącza do państw, które wykorzystują możliwości transportu LNG z użyciem pływających terminali.
27.11.2023

Ostatni rejs Sokoła. Historyczne wyzwanie projektowe NAVA Engineering

Realizowany w listopadzie transport ex-ORP Sokół, byłego okrętu podwodnego polskiej Marynarki Wojennej typu Kobben, jest ukoronowaniem kilku lat prac wielu podmiotów w związku z przeobrażeniem go w wyjątkowy eksponat muzealny. Wśród wielu firm, które zajmowały się tym przedsięwzięciem było m.in. biuro projektowe NAVA Engineering.
20.11.2023

Port Gdańsk z grantem na 100 mln euro na poprawę infrastruktury

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podał, że podpisana została Umowa Grantowa, dająca portowi dofinansowanie w wysokości blisko 100 mln euro na projekt „Poprawa infrastruktury Portu Gdańsk wraz z analizą wdrożenia systemu niskoemisyjnego OPS dla zrównoważonego rozwoju sieci TEN-T”.
16.10.2023

Koniec prac na terminalu promowym w Świnoujściu

Na terminalu promowym w Świnoujściu zakończyły się prace budowlane nad przystosowaniem infrastruktury terminala do obsługi transportu intermodalnego.
08.10.2023

Concordia Damen przekształca barkę rzeczną w pogłębiarkę na potrzeby klienta

Do Lagos w Nigerii dotarła specjalna jednostka rzeczna o nazwie Sayonara, którą firma należąca do koncernu Damen przebudowała w związku ze specjalnym projektem. Dotychczasowa barka pływająca po holenderskich rzekach stała się pogłębiarką nasiębierną ssącą ze smokiem wleczonym (Trailing suction hopper dredger, TSHD).
19.09.2023

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie opublikowała obwieszczenie dt. przebudowy falochronów w Darłowie

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie poinformował o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu przebudowy falochronów w Porcie Darłowo. Inwestycja ma na celu poprawą warunków bezpieczeństwa i funkcjonowania na obszarze portu poprzez budowę nowych obiektów hydrotechnicznych.
22.07.2023

Boskalis wprowadza na rynek nowy statek przeznaczony do zabezpieczania kabli i rurociągów

Holenderski dostawca usług offshore, firma Boskalis, oddała do użytku swój nowy statek służący do zabezpieczania kabli i rurociągów w celu przygotowania dna morskiego do instalacji fundamentów turbin wiatrowych i ochrony ich przed erozją.
11.05.2023

Nowe możliwości dla offshore wind w Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

Polska branża stoczniowa coraz mocniej przygotowuje się do uczestnictwa w sektorze offshore. Ważną inwestycję w tym kontekście realizuje Stocznia Szczecińska "Wulkan".
12.04.2023

Port Gdańsk: Przebudowa infrastruktury drogowo-kolejowej w decydującej fazie

Port Gdańsk wchodzi w decydującą fazę projektu „Rozbudowa i modernizacja węzłów sieci bazowej w Porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej. Port Gdańsk rozbudowując infrastrukturę dostępową od strony lądu, podwyższa standardy obsługi, zwiększa konkurencyjność i umacniania pozycję na Bałtyku.
06.04.2023

Port Gdynia. Przebudowa Nabrzeża Indyjskiego w toku

Grupa NDI pracuje już nad przebudową Nabrzeża Indyjskiego w Gdyni. 540-metrowy odcinek zostanie poszerzony i pogłębiony, by móc obsługiwać większe jednostki.
04.04.2023

Renaturyzacja Doliny Łupawy jeszcze w tym roku

W tym roku będziemy m.in. realizować inwestycję mającą na celu renaturyzację Doliny Łupawy. Będziemy zwiększać tereny zalewowe dla rzeki – powiedział PAP dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Andrzej Winiarski.
25.03.2023

Rozkręca się rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu

Władze Elbląga zleciły przebudowę zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg od strony Wyspy Spichrzów wraz z zagospodarowaniem terenów przybrzeżnych. Zakończenie prac jest planowane w połowie 2025 roku. Całość planowanych robót wykona Korporacja Budowlana DORACO.
22.02.2023

Marynarka Wojenna wesprze brytyjski offshore w zakresie bezpieczeństwa

Brytyjska Królewska Flota Pomocnicza (Royal Fleet Auxiliary) ma w najbliższych dniach odebrać dostawę pierwszego z dwóch okrętów przeznaczonych do wspierania podmorskich konstrukcji offshore, inicjując nową misję Ministerstwa Obrony polegającą na patrolowaniu i ochronie kluczowych aktywów podmorskich.
20.01.2023

Rusza modernizacja kanału Łuczańskiego

W styczniu tego roku rozpoczęto prace hydrotechniczne obejmujące przebudowę i umocnienie Kanału Łuczańskiego. Inwestycja unowocześni, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo jednej z głównych dróg wodnych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, łączącej Niegocin z jeziorem Kisajno. Realizacja projektu zajmie do 12 miesięcy, a ponowne oddanie kanału do użytkowania w pełnym zakresie planowane jest do końca 2023 roku. Całość planowanych prac wykona Korporacja Budowlana DORACO.
18.01.2023

Fjord Line przekształca statki napędzane LNG na dwupaliwowe z powodu rosnących kosztów

Ze względu na wzrost kosztów paliwa w postaci skroplonego gazu ziemnego (LNG) i "niezrównoważoną sytuację finansową", norweski przewoźnik promowy Fjord Line zdecydował się na przebudowę swoich dwóch statków z silników zasilanych wyłącznie LNG na silniki dwupaliwowe, wykorzystujące skroplony gaz ziemny i paliwo żeglugowe MGO.
28.12.2022

Nabrzeże Indyjskie w Porcie Gdynia przebuduje NDI. Prace ruszą lada moment

Lada moment ruszą pierwsze prace modernizacyjne na Nabrzeżu Indyjskim w Porcie Gdynia. W środę 21 grudnia w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia oficjalnie podpisana została umowa na realizację zadania. Jego wykonawcą będzie znana z różnych projektów hydrotechnicznych w portach spółka NDI.
21.12.2022

Otwarto przebudowaną drogę dojazdową do portu morskiego w Wolinie

W piątek 25 listopada otwarto drogę dojazdową do portu, przebudowaną za ponad 5 mln zł. Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska określiła to jako największą inwestycję drogową w mieście. To największa jak dotąd inwestycja drogowa w mieście" – powiedziała burmistrz Wolina.
25.11.2022

Stocznia Wojenna rozbudowuje swój potencjał

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego, którego celem jest wybór generalnego wykonawcy robót budowlanych mających zaowocować powstaniem nowego kompleksu produkcyjnego, który ma umożliwić realizację m.in. programu Miecznik.
25.11.2022

[WIDEO, FOTO] Port Gdańsk – 5 km nowych i zmodernizowanych nabrzeży już w eksploatacji

Budowa 5 kilometrów nowych nabrzeży oraz modernizacja ponad 7 kilometrów toru wodnego w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku to jedna z najważniejszych inwestycji w Porcie Gdańsk w ostatnich latach. Pozwala ona na pokaźne zwiększenie możliwości przeładunkowych portu.
28.06.2022

Widoczne postępy przy przebudowie mostu nad Regalicą

Przebudowa mostu na Regalicy to jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych obecnie na Pomorzu Zachodnim. Realizatorem są Wody Polskie, a projekt jest realizowany w ramach Programu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły.
02.06.2022

PORR zmodernizował falochrony w Porcie Północnym w Gdańsku

Spółka PORR w konsorcjum z Rover Maritime S.L. i Roverpol Sp. z o.o. zrealizowały na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni projekt modernizacji falochronów osłonowych w Porcie Północnym w Gdańsku.
04.04.2022

Rozbudowa portu w Krynicy Morskiej idzie w dobrym kierunku

Grupa NDI od kilku miesięcy realizuje nowy projekt dla Urzędu Morskiego w Gdyni. Oprócz przedłużenia o 65.5 m istniejącego pirsu pasażerskiego w porcie w Krynicy Morskiej zabezpieczy także skarpę i wydłuży nabrzeże postojowe o 50 metrów. Inwestycja odbywa się w formule „Wybuduj” oraz „Zaprojektuj i wybuduj”.
17.03.2022

Będzie przebudowa Nabrzeża Szyprów w Gdańsku

Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę na „Przebudowę Nabrzeża Szyprów w Gdańsku” w ramach projektu: „Modernizacja wejścia do Portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap IIIA”. Długość przebudowywanego obecnie nabrzeża wynosi 383,2 m, jego pierwszą część o długości 425,3 m wyremontowano w 2014 r.
07.03.2022

Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu – umowa podpisana

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA podpisał z Korporacją Budowlaną DORACO umowę na wykonanie prac w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”.
17.12.2021

Port Szczecin zwiększa wydajność nabrzeży w Kanale Dębickim [WIDEO]

Zwiększenie wydajności istniejących nabrzeży, budowa nowych i poprawa jakości obsługi ładunków w porcie Szczecin to cele inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”.
01.12.2021

Przebudowa nabrzeża Barkowskiego w Kołobrzegu z dofinansowaniem

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisały umowę o dofinansowanie przebudowy nabrzeża Barkowskiego. W jego ramach agencja przekaże na ten cel 8 687 909,00 zł.
24.11.2021

Koniec przebudowy Nabrzeża Zachodniego w Porcie Wojennym

W piątek 19 listopada odbył się oficjalny odbiór inwestycji w Porcie Wojennym w Gdyni, w ramach którego przebudowane zostało Nabrzeże Zachodnie.
23.11.2021

Port Gdynia – nabrzeża i Ostroga Pilotowa do przebudowy [WIDEO]

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Podpisał w piątek umowę na przebudowę Nabrzeża Portowego, Ostrogi Pilotowej oraz Nasady Nabrzeża Francuskiego. Wykonawcą robót będzie firma Strabag.
17.10.2021

Port Szczecin: postęp prac związanych z budową oraz przebudową nabrzeży w Basenie Kaszubskim

W Porcie Szczecin na nabrzeżach Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA trwają prace budowlane w Basenie Kaszubskim i Basenie Noteckim, w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Generalnym wykonawcą zadania jest Korporacja Budowlana Doraco.
14.10.2021

Świnoujście – drogi do portu do przebudowy

Miasto Świnoujście przygotowuje się do przebudowania infrastruktury drogowej. Ruszyło postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawców robót.
14.10.2021

Umowa na przebudowę obiektów przeciwpowodziowych na Odrze podpisana

W poniedziałek w Szczecinie podpisana została umowa na przebudowę obiektów przeciwpowodziowych na Odrze granicznej. Inwestycja ma m.in. poprawić bezpieczeństwo podczas zimowego lodołamania.
27.09.2021

Most Siennicki w Gdańsku do przebudowy

Most Siennicki nad Martwą Wisłą, prowadzący na Wyspę Portową w Gdańsku, zostanie przebudowany. W najbliższych dniach miasto ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.
18.08.2021

Projmors wykona dokumentację przebudowy Nabrzeża Pomocniczego w Porcie Gdynia

Port Gdynia podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Nabrzeża Pomocniczego. Projekt wykona Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Projmors.
17.08.2021

Wielka inwestycja coraz bliżej! Jest zgoda Wojewody na przebudowę mostu na Regalicy

Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wydał pozwolenie na przebudowę mostu na Regalicy. Zaakceptowany projekt obejmuje m.in. rozbiórkę istniejących elementów (poza przęsłem zwodzonym), budowę nowego mostu oraz modernizację infrastruktury kolejowej (linie 273 i 428). W planie jest też budowa wiaduktu nad ulicą Szklaną oraz murów oporowych na dojazdach do mostu kolejowego.
20.04.2021

Port Szczecin – trwa budowa oraz przebudowa nabrzeży w Basenie Kaszubskim [foto]

W Porcie Szczecin na nabrzeżach Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA trwają prace budowlane w Basenie Kaszubskim i Basenie Noteckim, w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Generalnym wykonawcą zadania jest Korporacja Budowlana DORACO.
16.04.2021

Obciążenia na nabrzeżu Czeskim rozpoczęte (foto, wideo)

W Porcie Szczecin na nabrzeżach Czeskim i Słowackim rozpoczęło się pogrążanie gigantycznych stalowych rur, które wzmocnią przebudowywane nabrzeża. Prace w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego” prowadzi sopocka grupa NDI. Umowa na roboty z ZMPSiŚ została podpisana w październiku ubiegłego roku, prace potrwają trzy lata.
01.04.2021

ALKOR Sp. z o.o.

Remonty i przebudowa statków.
remonty i przebudowa statków,przedłużanie statków,prace kadłubowe,remonty kadłubów,malowanie kadłuba

ACTIV Sp. z o.o

activ,meble okrętowe,meble metalowe,remonty statków,budowa jachtów,przebudowa jachtów,offshore,jachty,statki,statki pasażerskie,producent mebli,produkcja mebli,montaż,demontaż,renowacja,modernizacja

NAUTA HULL Spółka z o.o.

budowa kadłubów do 300 ton,cyfrowe cięcie blach stalowych,gięcie blach i profili stalowych,prefabrykacja kształtowników stalowych,przebudowa statków,kadłuby statków,kadłuby holowników,remonty statków,nauta hull,kadłuby,przygotowanie kart wykroju,budowa konstrukcji stalowych

JPP Marine Sp. z o. o. Sp. K.

budowa statku,budowa statków,remont statku,remonty statków,okrętownictwo,statki autonomiczne,latające brygady,naprawa statku,naprawa statków,przebudowa statku,przebudowa statków,naprawa kadłuba,prace mechaniczne na statu,prace elektryczne na statku,czyszczenie statku,malowanie statku,prace elektroniczne na statku

Morska Stocznia Remontowa GRYFIA S.A.

stocznia remontowa,remonty statków,przebudowy statków,przebudowa statków,dok pływający,offshore

Prąd Engineering Sp. z o.o. Prąd Serwis Elektryczny Ryszard Nowak

Marine & Offshore Engineering
prefabrykacja morska,usługi stoczniowe,usługi ślusarskie,usługi elektryczne,prefabrykacja gotowych konstrukcji,kompleksowa przebudowa jednostek morskich,pomiary termowizyjne,przegląd instalacji elektrycznej na statku,montaż elektrycznego wyposażenia,remonty silników elektrycznych,statku,podłączenia w szafach rozdzielczych na statku,konserwacja przejść kablowych na statku,konserwacja łuków rewizyjnych na statku,przegląd instalacji elektrycznej na statku,pomiary elektryczne instalacji na statku,montaż urządzeń elektrycznych na statku,układanie oraz upinanie kabli na statku,podłączenia urządzeń na statku,pomiar impedencji pętli zwarcia,badanie skuteczności ochrony przeciwpożarowej,pomiar parametrów wyłączników różnicowo-prądowych,pomiar rezystencji uziemienia,pomiar natężenia oświetlenia placu budowy,pomiar natężenia oświetlenia pomieszczeń i stanowisk biurowych,remonty silników elektrycznych,systemy anty-oblodzeniowe,światłowody,odkurzacze centralne,prad,prad service,prad serwis,prąd se

Choreń Design & Consulting

Biuro Projektowania Statków.
Dysponujemy doświadczeniem z budowy i przebudowy kilkudziesięciu statków,w tym pasażerskich,żaglowców i jachtów. Dysponujemy doświadczeniem z budowy i przebudowy kilkudziesięciu statków,w tym pasażerskich,żaglowców i jachtów. projektowanie statków,projektowanie jachtów,biuro konstruktorskie,budowa statków,przebudowa statków,biuro projektów,biuro projektowe,Zygmunt Choreń,

Nauta-Stal Sp. z o.o.

Okrętowe konstrukcje stalowe i aluminiowe.
okrętowe konstrukcje stalowe,konstrukcje aluminiowe,remonty konstrukcji stalowych,remonty konstrukcji okrętowych,remonty konstrukcji alumoniowych,remonty statków,budowa statków,wyposażenie statków,stocznia,przebudowa jednostek pływających,bloki,kadłuby,sekcje stalowe,konstrukcje off shore

UNIMOR MARINE

budowa statków,przebudowa statków,offshore,

Spider Budowa i Remonty Jachtów

Budowa i Remonty Jachtów
Budowa jachtów,Reja 35,Janmor 45; Janmor 33,Janmor 34,Janmor 28,Janmor 31,Sasanka 660,Tango Family,rekonstrukcja drewnianych jachtów,budowa i przebudowa jachtów wg wymagań armatorów.

Timoro sp.z.o.o

Przedmiotem działalności spółki są usługi w zakresie budowy, przebudowy i napraw
przebudowa statków,naprawy statków,remonty statków,

ALL-METAL Budowa i Remonty Statków

Budowa,przebudowy i remonty statków oraz konstrukcji stalowych.
budowa statków,statki,przebudowa statków,remonty,serwis,konserwacja,malowanie,piaskowanie,prefabrykacja wstępna,sekcje,bloki

Spaw-Kon Tomasz Burak

Prace montażowe i spawalnicze przy remontach i przebudowie statków, barek i łodz
prace spawalnicze,spawanie,konstrukcje stalowe,prace montażowe,przebudowa statków,przebudowa łodzi,spawanie statków,spawanie łodzi,spawanie barek,KEMPPI,LINCOLN-ELECTRIC,METABO,

Marine Motor Service Andrzej Kwiatkowski

Jedyny przedstawiciel firmy MAN Marine Motor na terenie Polski
marine motor srvice,silniki,silniki morskie,silniki man,morskie silniki man,autoryzowany przedstawiciel MAN marine,silniki do jachtów,silniki do megajachtów,• Serwis pojazdów wodnych•Naprawa statkówrozbudowa statków,odnowa statków,serwis siłowni okrętowych,serwis statków,naprawa•Serwis i odbiór siłowni okrętowych•Wymiana i naprawa silników okrętowych •Pielęgnacja,czyszczenie statków•Szkutnictwo,rozbudowa i modernizacja wnętrz statków•Remonty kapitalne silników okrętowych•Serwis systemów wydechowych•Budowa jachtów i statków (przebudowa,modernizacja,konstrukcja)•Kupno i sprzedaż pojazdów wodnych•Pielęgnacja i konserwacja statków•Przygotowanie pojazdów wodnych na magazyn zimowy•Rozbudowa pomieszczeń mieszkalnych i personalnych na statkach•Stolarka okrętowa,szkutnictwo•Elektryka okrętowa,elektronika,nautyka•Antifoulinglakiernictwo okrętowe,malowanie łodzi,malowanie statków

KIL Sp. z o.o.

kil,technika okrętowa,Kil,stocznie,biuro projektowe,przebudowa statków,remonty statków,modernizacje statków,kil,hydraulika siłowa

Nabrzeże Indyjskie w Porcie Gdynia przebuduje NDI. Prace ruszą lada moment

Lada moment ruszą pierwsze prace modernizacyjne na Nabrzeżu Indyjskim w Porcie Gdynia. W środę 21 grudnia w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia oficjalnie podpisana została umowa na realizację zadania. Jego wykonawcą będzie znana z różnych projektów hydrotechnicznych w portach spółka NDI.
21.12.2022

Finneco III w Porcie Gdynia. Będzie przebudowa nabrzeży

Finneco III, jeden z najnowszych i największych statków ro-ro jakie pojawiają się na Bałtyku, zawinął na chwilę do Portu Gdynia. Odbyło się to w ramach testów mających pokazać, czy takie jednostki mogą częściej przybijać do portu jeszcze zanim przebudowane zostanie nabrzeże i rampy ro-ro. Prace mają ruszyć niedługo.
24.10.2022

Port Gdynia – nabrzeża i Ostroga Pilotowa do przebudowy [WIDEO]

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Podpisał w piątek umowę na przebudowę Nabrzeża Portowego, Ostrogi Pilotowej oraz Nasady Nabrzeża Francuskiego. Wykonawcą robót będzie firma Strabag.
15.10.2021

Przebudowana platforma Petrobaltic opuściła Gdańsk

Przebudowana na Morskie Centrum Produkcyjne platforma Petrobaltic opuściła Gdańsk. W piątek ok. 8:30 rozpoczęto holowanie jednostki z Gdańskiej Stoczni REMONTOWA w kierunku kotwicowiska nr 4 w Porcie Północnym. Tam zaczeka na odpowiednie warunki pogodowe, które umożliwią jej dalszy transport na złoże B8 na Morzu Bałtyckim. Morskie Centrum Produkcyjne przejmie wydobycie z pracującej na tym złożu platformy LOTOS PETROBALTIC.
20.09.2019

Platforma Petrobaltic przebudowana na Morskie Centrum Produkcyjne. Wkrótce rozpocznie pracę na złożu B8

Kolejny etap przebudowy platformy Petrobaltic zakończony. Jednostkę w Gdańskiej Stoczni REMONTOWA przekształcono w Morskie Centrum Produkcyjne. We wtorek zostało poświęcone, a już wkrótce opuści Gdańsk, by rozpocząć pracę na złożu B8 na Morzu Bałtyckim.
28.08.2019

Port Gdańsk rozbuduje i zmodernizuje sieć drogowo-kolejową w Porcie Zewnętrznym

Port Gdańsk rozbuduje i zmodernizuje sieć drogowo-kolejową w Porcie Zewnętrznym. Umowę w tej sprawie podpisano w Gdańsku we wtorek. Wartość inwestycji to ok. 176 mln zł.
04.07.2018

Unijne pieniądze na nowy terminal promowy w Gdyni i modernizację wejścia do portu w Gdańsku

Prawie 117 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Zarząd Morskiego Portu Gdynia na budowę terminalu promowego do obsługi dużych promów. Z kolei do Urzędu Morskiego w Gdyni trafią ponad 132 mln zł na kolejny etap modernizacji wejścia do portu wewnętrznego w Gdańsku. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.
19.06.2018

Statek rybacki dla Islandczyków wypłynął na próby morskie. W gdańskiej stoczni zmienił się nie do poznania

Sighvatur GK 57 na próbach morskich. Longliner wypłynął z Gdańska we worek. To 13. statek dla Islandczyków przebudowywany w stoczni ALKOR.
13.06.2018

Islandzki statek rozcięty na dwie części. W gdańskiej stoczni trwa przebudowa

Za kilka miesięcy ten statek będzie jak nowy. Mowa o jednostce rybackiej Huginn VE 55, przebudowywanej obecnie w stoczni ALKOR w Gdańsku. Trawler został już m.in. rozcięty na dwie części, między które wmontowane zostaną specjalne wstawki śródokręcia.
28.05.2018

Islandczycy zaufali gdańskiej stoczni. ALKOR przebudowuje dla nich 14. statek

14. statek dla Islandczyków trafił na przebudowę do stoczni ALKOR. To jednostka rybacka Huginn VE 55. W Gdańsku zostanie m.in. przedłużona. Prace potrwają do końca sierpnia.
11.05.2018

Za kilka miesięcy ten statek będzie jak nowy. Gdańska stocznia przebudowuje islandzki longliner

Przebudowa islandzkiego statku do połowu ryb nabiera tempa. W gdańskiej stoczni ALKOR jednostka została już m.in. przedłużona, a teraz przechodzi gruntowny remont wnętrza. Z naszą kamerą sprawdziliśmy, jak przebiegają prace.
28.12.2017

W gdańskiej stoczni trwa przebudowa islandzkiego longlinera. Zmieni się nie do poznania

Kolejna nietypowa przebudowa w stoczni ALKOR w Gdańsku. Tym razem gruntowny remont przechodzi islandzki statek do połowu ryb m/v Saevik GK 257. Jednostka została m.in. przedłużona o ponad 5 metrów.
07.11.2017

W stoczni ALKOR trwa przebudowa nietypowej jednostki dla islandzkiego armatora

Nowoczesny, wygodny i nietypowy. W stoczni ALKOR w Gdańsku trwa przebudowa specjalistycznej jednostki do połowu ryb dla islandzkiego armatora Stormur Seafood ehf. Statek został już m.in. wydłużony oraz podniesiono jego pokłady.
29.08.2017

Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej i Mew w Porcie Gdańsk przejdą gruntowną modernizację

Rozpoczęła się rozbudowa  nabrzeży i toru wodnego w Porcie Gdańsk. W czwartek przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz wykonawcy podpisali umowę na przebudowę i rozbudowę Nabrzeży Obrońców Poczty Polskiej i Mew. Inwestycja o wartości ponad 40 milionów złotych ma być zrealizowana do końca 2020 r.
18.08.2017

Porty Szczecin i Świnoujście utrzymują pozycję uniwersalnego portu

Utrzymujemy pozycję portu uniwersalnego – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W najbliższych latach oba porty czeka wiele inwestycji. To m.in. budowa nowych nabrzeży, terminal kontenerowy, lepsze połączenia z drogami śródlądowymi czy obecnie realizowane pogłębienie toru wodnego.
31.07.2017

Pełne doki w Stoczni Remotowej Nauta. To będzie pracowity miesiąc

W Stoczni Remontowej Nauta praca wre. Obecnie w Gdyni na remont czeka aż 13 jednostek. Zakres prac jest bardzo zróżnicowany. Od drobnych modernizacji małych jednostek po zaawansowane przebudowy dużych statków.
04.04.2017

W stoczni ALKOR rozpoczął się kolejny etap nietypowej przebudowy

Nietypowa przebudowa w stoczni ALKOR w Gdańsku trwa. Po montażu środkowej części kadłuba i podniesieniu pokładów, rozbudowywana dla islandzkiego armatora Stormur Seafood ehf jednostka będzie teraz wyposażana i malowana. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
31.03.2017

ALKOR – specjaliści w nawet najbardziej skomplikowanych remontach statków

Remonty i przebudowy prawie 800 statków różnych typów i bander, wysoka jakość usług i kolejne zlecenia. To ALKOR – gdańska stocznia zajmująca się remontami i przebudowami statków. Jej pracownicy potrafią spełnić każde życzenie armatora.
04.01.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.