• <
premium

Remonty i przebudowa statków.

Dane kontaktowe

  • Adres: 80-863 Gdańsk, ul. Doki 1
  • Telefon: 58 769 12 66, 58 769 19 19
  • Fax: 58 769 19 17
  • E-mail: alkor@alkor.pl

Udostępnij

Spółka ALKOR jest stocznią zajmującą się remontami i przebudowami statków, łączącą najlepsze tradycje i wiedzę naszej doświadczonej kadry z nowoczesnością i innowacyjnością rozwiązań jak i otwarciem na klientów.
Jesteśmy jedną z nielicznych w Polsce prywatnych stoczni remontowych posiadających własny dok pływający. Dok nasz ma 155m długości, 24,7 szerokości pomiędzy basztami a jego udźwig wynosi 8.000 ton. Pełny zakres technicznego zaplecza sprawdż pod hasłem WARUNKI REMONTOWE od chwili założenia firmy, dokonaliśmy remontu i przebudowy blisko 800 statków różnych typów i bander w tym polskie, norweskie, brytyjskie, holenderskie, niemieckie, greckie i inne'

Myślą przewodnią naszej działalności jest zapewnienie Armatorom wykonania prac o wysokim standardzie, w uzgodnionym terminie, przy możliwie niskich cenach. Najlepszą wizytówką ALKORU są Amatorzy, którzy usatysfakcjonowani naszą pracą zlecają nam do remontu swoje kolejne statki. ALKOR osiąga swoje sukcesy dzięki wysoce profesjonalnej kadrze zarządzającej działalnością firmy.

Oferta

Naszym klientom oferujemy pełen zakres prac związanych z remontami statków, przeglądami klasowymi, przebudowami lub przedłużeniami.

W ramach tych prac wykonujemy:

- Mycie wodne pod wysokim ciśnieniem, piaskowanie, wszelkiego rodzaju malowanie kadłuba, zbiorników, ładowni, itp.

- Prace kadłubowe związane z wymianą stali, dobudowywaniem nowych sekcji, wbudowywaniem wstawek przedłużających statki, itp.

- Wszelkiego rodzaju prace maszynowe w tym silniki główne, zespoły prądotwórcze, turbokompresory, kotły, pompy, wymienniki ciepła, mechanizmy pokładowe, linie wałów, zestawy sterowe, stery strumieniowe, itp.

- Wszelkiego rodzaju prace rurarskie w tym rury stalowe, galwanizowane,ze stali nierdzewnej, rury hydrauliczne oraz rury specjalistyczne.

- Przebudowa zwykłych statków towarowych na chłodniowce-Prace elektryczne wszelkich systemów okrętowych włącznie z przezwajaniem i wyważaniem silników i prądnic elektrycznych

- Przebudowa statkowych systemów paliwowych z paliwa lekkiego na paliwo ciężkie IFO 180/GO lub IFO 380/GO z zastosowaniem różnych systemów ogrzewania paliwa cięż kiego i pozyskiwania ciepła. W ramach przebudowy ALKOR dostarcza rury, kable, mat. hutnicze, izolacyjne na wykonanie przebudowy zbiorników, montaż nowych systemów, prace izolacyjne i adaptację silników głównych do paliwa ciężkiego. ALKOR współpracuje z firmą Eefting Engineering - info@eeftingengineering.nl


Jesteśmy przygotowani na spełnienie każdego życzenia Armatora związanego z dokonywanym przez nas remontem statku lub z jego przebudową.

Kontakt do działów firmy

Kontakty personalne:

Jan Tukalski - Prezes Zarządu
e-mail j.tukalski@alkor.pl
tel: +48 58 769 19 19

Elżbieta Polańska - Vice Prezes Zarządu
e-mail: ep@alkor.pl
tel: +48 58 769 19 19

Andrzej Marynowski - Dyr. Handlowy
e-mail: a.marynowski@alkor.pl
tel: +48 58 769 19 70


Andrzej Żółć - Szef Marketingu
e-mail: zolcan@alkor.pl
tel: +48 58 769 16 69Henryk Pobłocki - Szef Produkcji
e-mail: alkor@alkor.pl
tel: +48 58 769 11 87

Filmy

Islandzki okręt Thor zawinął na remont do stoczni Alkor


Nietypowa przebudowa w stoczni ALKOR


ALKOR - remonty statków szyte na miarę


53-letni Hamar przechodzi remont w stoczni ALKOR w Gdańsku


Wydokowanie longlinera w stoczni ALKOR


Opis dodatkowy

remonty i przebudowa statków, przedłużanie statków, prace kadłubowe, remonty kadłubów, malowanie kadłuba

Dziękujemy za wysłane grafiki.