• <

Wynik wyszukiwania - "gryfia" - Wiadomości

Polska reprezentacja na targach Europort 2023

Na trwających cztery dni targach Europort 2023 w Rotterdamie nie zabrakło polskich akcentów, choć było ich stosunkowo niewiele.
13.11.2023

Pierwsza część doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia jeszcze w tym roku

Do końca tego roku planowane jest ukończenie pierwszej części doku pływającego, który jest obecnie budowany przez Stocznię Szczecińską Wulkan dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Ta część będzie stanowiła jedną trzecią całego doku. Pozostałe dwa bloki również znajdują się w fazie budowy.
04.08.2023

Amarendra Roy: „Gryfia zawsze znajdzie swoją niszę”

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” po raz drugi z rzędu notuje dobry wynik finansowy. Trwają też inwestycje, które pozwolą jej w przyszłym roku otworzyć zupełnie nowy etap działalności. O specyfice „Gryfii” oraz zmianie profilu jej działalności w rozmowie z Gospodarką Morską opowiada wiceprezes zarządu MSR „Gryfia” ds. handlowych – Amarendra Roy.
21.06.2023

Budowa nowego doku dla „Gryfii” dokapitalizowana przez rząd

Wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk ogłosił, że budowa nowego doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” ze Szczecina została dokapitalizowana kwotą 180 mln zł.
25.05.2023

MSR "Gryfia" szuka nabywców na doko-pontony, barkę i holownik

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” szuka nabywców na kolejne elementy wyposażenia. Tym razem ogłoszone zostały przetargi na sprzedaż zespołu dwóch doko-pontonów i podnośnika, holownika oraz barki.
20.04.2023

Morska Stocznia Remontowa Gryfia z dodatnim wynikiem finansowym

Korzystne wyniki spółki potwierdził niezależny audytor. To już drugi rok z rzędu, kiedy Gryfia odnotowuje zysk. Tym samym firma nie ma już statutu spółki o „zagrożonej działalności”.
05.04.2023

Kolejny prom Polferries powrócił z remontu

Linie Polferries poinformowały, że należący do nich prom Mazovia przeszedł duży remont w szczecińskiej stoczni Gryfia.
30.03.2023

Polferries: remont promu Wawel zakończony [WIDEO]

Linie Polferries podały, że prom Wawel po remoncie w szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" powrócił na linię Gdańsk-Nynashamn.
03.03.2023

Modernizacja stoczni Gryfia. Ruszają prace budowlane

W przyszłym tygodniu ruszyć mają prace budowlane w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Szczeciński zakład zyska po ich zakończeniu nowy dok przy nabrzeżu Gdyńskim.
03.01.2023

Jotun wykonał prace malarskie jednostki Tczew

MV Tczew to już szósty w tym roku statek, którego malowanie zostało powierzone firmie Jotun w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia przez największego polskiego armatora.
14.12.2022

Śmiertelny wypadek w stoczni Gryfia w Szczecinie

We wtorek w szczecińskiej stoczni doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął człowiek. Prokuratura ustala szczegóły zdarzenia.
17.11.2022

Gryfia chce remontować amerykańskie okręty

Prezes Stoczni Remontowej Gryfia Krzysztof Zaremba ujawnił w rozmowie z Radio Szczecin, że spółkę odwiedził amerykańska delegacja.
15.11.2022

NIK z negatywną oceną restrukturyzacji stoczni Gryfia przez FRS

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia restrukturyzację Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, przeprowadzoną przez Fundusz Rozwoju Spółek SA - poinformowała w środę NIK na konferencji prasowej.
26.08.2022

[WIDEO] Posidonia 2022. Polska branża morska prezentuje swoje możliwości

Drugi dzień targów Posidonia 2022 w Grecji był ważnym momentem dla polskiej delegacji. Tego dnia odbyło się seminarium o możliwościach polskiego przemysłu morskiego.
09.06.2022

Dok nr 8 dla Gryfii z pozwoleniem na budowę

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wydał pozwolenie na budowę infrastruktury dla doku numer 8, który stanie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
26.04.2022

Gdańska Stocznia Remontowa anuluje kontrakty z Rosjanami

Gdańska Stocznia Remontowa nie współpracuje z kontrahentami z Rosji – stocznia poinformowała o zerwaniu negocjacji w sprawie remontu dwóch jednostek i anulowała jedną już podpisaną umowę.
10.03.2022

Konferencja „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” - relacja [WIDEO]

W poniedziałek 24 stycznia w Szczecinie na konferencji „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” zebrali się reprezentanci gospodarki morskiej, szczególnie Pomorza Zachodniego. Ważnym tematem podczas dyskusji były kwestie dotyczące nowych promów dla polskich armatorów.
25.01.2022

MSR "Gryfia" szuka wykonawcy robót budowlanych na posadowienie doku pływającego

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A. zaprasza do postępowania dla zadania inwestycyjnego „Modernizacja infrastruktury na potrzeby posadowienia nowego doku pływającego przy nabrzeżu Gdyńskim w Szczecinie”.
11.01.2022

Gryfia sprzedaje trzy doki i holownik

Morska Stocznia Remontowa Gryfia opublikowała informacje o czterech przetargach. Ich przedmiotem jest zbycie prawa własności trzech doków oraz niewielkiego holownika.
23.12.2021

Intensywne prace w stoczni "Gryfia". Remontują cztery statki jednocześnie

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., trwa remont jednostki Apatyth należącej do szczecińskiego armatora firmy Unibaltic. Chemikaliowiec Apatyth to jedna z jedenastu jednostek tego armatora, którego współpraca ze stocznią trwa od wielu lat.
22.11.2021

Stocznia Gryfia wybrała inżyniera kontraktu dla nowego doku

Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Eko-Inwest zostało wybrane przez Stocznię Gryfia do pełnienia funkcji inżyniera kontraktu dla inwestycji w zakresie modernizacji infrastruktury.
22.10.2021

Ruszyła budowa doku dla Gryfii

Stocznia Szczecińska Wulkan rozpoczęła cięcie blach do budowy doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
23.09.2021

Pierwszy hybrydowy masowiec z MSR Gryfia

Masowiec Hagland Captain, wcześniej zasilany silnikami Diesla, po remoncie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia stał się jedną z pierwszych tego typu jednostek na świecie o napędzie hybrydowym.
07.09.2021

Resko przypłynął na remont do Gryfii

Do Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie przypłynął na remont masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej Resko. Armator planuje w tym roku wyremontować w polskich stoczniach co najmniej siedem statków.
27.01.2021

PSL: budową doku w stoczni Gryfia zajmie się firma bez doświadczenia i pracowników

Budową doku w stoczni Gryfia zajmie się firma bez doświadczenia i pracowników - podkreślił w piątek poseł PSL Jarosław Rzepa. "Rząd PiS zlikwidował Ministerstwo Gospodarki Wodnej, ale ministra Marka Gróbarczyka nie zatopił" - dodał.
22.01.2021

„GW”: świnoujska stocznia „Gryfia” idzie pod młotek

Świnoujska stocznia "Gryfia” przed świętami zwolniła ponad 200 pracowników, a działający pół wieku zakład idzie pod młotek - podaje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
07.01.2021

Losy świnoujskiej stoczni - konferencja MSR Gryfia i Ministerstwa Infrastruktury

We wrześniu br. zarząd stoczni MSR Gryfia poinformował o planowanym zbyciu części majątku w Świnoujściu. Dzisiaj odbyła się widekonferencja prasowa Ministertwa Infrastruktury i spółki MSR Gryfia, dotycząca obecnej sytuacji stoczni oraz perspektyw przedsiębiorstwa.
11.12.2020

Grupa Morska: Dlaczego likwidują najlepszą, byłą stocznię państwową MSR S.A. w Świnoujściu? (felieton)

W dniu 27.11.2020 roku ukazało się na stronach internetowych MSR Gryfia kolejne ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania w trybie przetargu na sprzedaż terenów i zabudowań byłej Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu, która została przejęta w roku 2013 przez Szczecińską Stocznię Remontową Gryfia. Ponadto w dniu wczorajszym tj. 29.11.2020 roku na jednym z portali świnoujskich ukazała się tragiczna informacja o tym, że w dniach 26-27.11.2020 roku wszyscy pracownicy stoczni w Świnoujściu otrzymali wypowiedzenia umów o pracę, ze
07.12.2020

Pracownicy stoczni Gryfia z wypowiedzeniami: „W dobie koronawirusa wyrzucono nas na bruk”

Ponad 200 pracowników stoczni "Gryfia" otrzymało w ubiegłym tygodniu wypowiedzenia. Jak komentuje na łamach TVN24 Aneta Stawicka z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Stoczni: "Potraktowano nas niegodnie, haniebnie. W dobie koronawirusa wyrzucono nas na bruk".
02.12.2020

Sejmowa komisja gospodarki morskiej o sytuacji w stoczni Gryfia

Dzisiaj sejmowa komisja gospodarki morskiej przyjęła dezyderat w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia - zakładu znajdującego się w Świnoujściu. Zdaniem posłów zakończenie działalności stoczni Gryfia w Świnoujściu będzie ciosem dla przemysłu stoczniowego.
18.11.2020

PŻM wyda 50 mln zł na remonty w polskich stoczniach

Największy krajowy armator, Polska Żegluga Morska, wyremontuje w tym roku w polskich stoczniach 13 swoich statków, w tym 11 masowców i dwa promy. Łącznie zapłaci za te usługi około 50 milionów złotych.
22.10.2020

PRZETARG NA: Sprzedaż promu „GRYFIA II” oraz „Doku SSR -1”

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie przy ulicy Brdowska 12, 71-700 ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż promu pasażersko-samochodowego GRYFIA II oraz Doku SSR-1.
12.10.2020

Stocznia Gryfia będzie miała nowy, większy dok

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" podpisała umowę na budowę nowego, dużego doku. Spółka planuje jednocześnie zbycie części majątku w Świnoujściu.
15.09.2020

MARS SHIPYARDS & OFFSHORE

stocznia,offshore,oil & gas,wind power,remonty statków,budowa statków,petrochemia,msr gryfia,morska stocznia remontowa gryfia,konstrukcje stalowe,rurociągi przesyłowe,wyposażenie offshore,górnictwo morskie,obróbka maszynowa,zwijanie blach,biuro projektowe,nauta,epg,energomontaż-północ,

Posidonia 2022. Polska branża morska prezentuje swoje możliwości

Drugi dzień targów Posidonia 2022 w Grecji był ważnym momentem dla polskiej delegacji. Tego dnia odbyło się seminarium o możliwościach polskiego przemysłu morskiego.
09.06.2022

Puma, Narwal, Nerpa i Manat już ochrzczone. Wody Polskie mają nowe lodołamacze [WIDEO]

Symboliczne nadanie imion nowym lodołamaczom odbyło się we wtorek (30 listopada) na wyspie Ołowiance przy nabrzeżu Motławy w Gdańsku. Wielofunkcyjne lodołamacze warte w sumie prawie 80 mln zł zbudowała szczecińska Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" dla Wód Polskich. Jednostki zostały przeznaczone do pracy na dolnej Wiśle.
30.11.2021

Sezon remontowy w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. w pełni

MSR Gryfia korzysta z letniego okresu podczas, którego armatorzy chętnie wykonują prace remontowe i serwisowe na swoich jednostkach. W ostatnich dniach stocznie opuścił prom m/f Galileusz należący do EuroAfrica Shipping Lines pływający w barwach Unity Line. Trwają również prace remontowe na niemieckim masowcu Spiekeroog.
23.07.2019

Dzień Otwarty Wiślanych Lodołamaczy

Dzień Otwarty Wiślanych Lodołamaczy. Przy nabrzeżu wyspy Ołowianka we wtorek mieszkańcy Gdańska i turyści mogli zwiedzić dwie jednostki należące do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku: Orkę i Tygrysa. Obecnie lodołamacze przygotowują się do zimowej ochrony przeciwpowodziowej.
17.10.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.