• <
pge_baltica_390x100_duży

Utrudnienia dla Polaków pracujących w Niemczech - test na Covid co 48 godzin

10.03.2021 01:07 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Utrudnienia dla Polaków pracujących w Niemczech - test na Covid co 48 godzin

Partnerzy portalu

Utrudnienia dla Polaków pracujących w Niemczech - test na Covid co 48 godzin - GospodarkaMorska.pl
Photo by <a href="https://unsplash.com/@trnavskauni?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditCopyText">Trnava University</a> on <a href="/s/photos/covid-19?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditCopyText">Unsplash</a>

Kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie (MV) uchwalił we wtorek najsurowsze w całym RFN przepisy wjazdowe dla osób z sąsiedniej Polski. W przyszłości osoby dojeżdżające do pracy za granicę będą musiały co 48 godzin przedstawiać negatywny test na koronawirusa.

Poinformował o tym we wtorek sekretarz stanu Patrick Dahlemann po posiedzeniu gabinetu w Schwerinie.

Centra szybkich testów mają zostać uruchomione na przejściach granicznych w Ahlbecku i Linken w tym tygodniu - pisze agencja dpa.

Tymi działaniami rząd przygotowuje się do ewentualnego zaklasyfikowania Polski jako obszaru wysokiego ryzyka. W powiecie Pomorze Przednie-Gryfia obserwuje się obecnie spadek liczby zakażeń, ale w całej Polsce liczba infekcji rośnie.

Dahlemann powiedział, że Meklemburgia-Pomorze Przednie ma teraz najbardziej rygorystyczny obowiązek testowy ze wszystkich krajów związkowych. Przepisy MV są również surowsze niż federalne przepisy wjazdowe.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.