• <
KONGSBERG_2023

Udany pierwszy rok działalności stoczni remontowej Strela Shiprepair Yard

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Udany pierwszy rok działalności stoczni remontowej Strela Shiprepair Yard

Partnerzy portalu

Fot. Strela Shiprepair Yard

Założona w 2022 roku stocznia remontowa Strela Shiprepair Yard w Stralsundzie (północne Niemcy) notuje bardzo dobry pierwszy rok swojej działalności. W ciągu roku liczba pracowników wzrosła z początkowych 20 do obecnych 45, a wolumen zamówień wzrósł z pierwotnie planowanych dwunastu statków do naprawy do łącznie 40 jednostek. 

- Silny popyt na usługi naprawcze i konserwacyjne w naszym pierwszym roku był wymagający, ale dobrze sobie poradziliśmy - podsumowuje Jan Tebbe-Simmendinger, jeden z trzech dyrektorów zarządzających Strela Shiprepair.

Menedżer zwraca uwagę na fakt, że jedną z przyczyn ich sukcesu jest zespół składający się z wielu doświadczonych stoczniowców. Strela Shiprepair jest jedną z firm, które osiedliła się w nowym Morskim Parku Przemysłowo-Handlowym Volkswerft Stralsund.

Strela Shiprepair była również w stanie poradzić sobie z szybko rosnącym wolumenem zamówień, ponieważ firma dysponuje nabrzeżem z kilkoma miejscami do cumowania i nowoczesną windą okrętową (Syncrolift) o dużej powierzchni wyporności. Winda może być wykorzystywana do dokowania statków o długości do 260 metrów. Największy statek osuszony w zeszłym roku miał około 140 metrów długości.

- Ten system stoczniowy umożliwił nam w sierpniu pracę na siedmiu statkach jednocześnie, na przykład na pochylni i na nabrzeżu stoczniowym – podkreśla Jan Tebbe-Simmendinger.

Strela Shiprepair jest obecnie jedną z największych stoczni w tej branży na niemieckim wybrzeżu. Zadokowano około 90 procent wszystkich statków zaplanowanych na 2023 r., w tym linię przybrzeżnych statków motorowych, a także statki specjalnego przeznaczenia i statki pasażerskie. Zlecenia napraw i konserwacji dotyczą głównie prac w stali, inżynierii mechanicznej oraz systemach śrub napędowych i wałów.

Zespoły robocze składające się z maksymalnie dziesięciu techników pływają na statkach, głównie w portach Europy Północnej, i wykonują na miejscu prace naprawcze i konserwacyjne. Dyrektor zarządzający Tebbe-Simmendinger spodziewa się, że stocznia remontowa Strela Shiprepair osiągnie w drugim roku równie dobry wolumen sprzedaży, jak w roku 2023.

Stocznia jest zainteresowana pozyskaniem inżynierów i kierowników projektów z doświadczeniem w sektorze napraw oraz do radzenia sobie z różnorodnymi zadaniami i osiągania przyszłego wzrostu gospodarczego.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.