• <

Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA – na wodzie 2011

Strona główna Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA – na wodzie 2011
02.08.2011 Źródło: własne

Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA – na wodzie 2011

4 - 7 sierpnia 2011 (czwartek – piątek)
Przystań Jachtowa MARINA GDYNIA

 

Z WIATREM I WODĄ W GDYNI
 
Od 4 do 7 sierpnia zapraszamy Państwa do Gdyni na wielkie święto sportów wodnych – szóste Targi i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA na wodzie. Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”. Nad przedsięwzięciem honorowy patronat sprawuje m.in. Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, partnerem targów jest miesięcznik „Żagle”, Targi organizuje Murator EXPO.

REKORDOWO - POD ŻAGLAMI … LUB Z NAPĘDEM
 
W tym roku szczególnie warto odwiedzić targi w Gdyni, bo gościć będziemy rekordową liczbę wystawców – ponad 120 firm. Zaprezentowanych zostanie około 100 łodzi i jachtów w tym rekordowa liczba konstrukcji premierowych. Wśród nich Nautika 1300 stoczni Delphia Yachts oraz blisko 14 metrowy jacht ze stoczni Libra Yachts. Na tegorocznych targach każdy znajdzie łódkę na własną kieszeń, bowiem prezentowane będą zarówno małe jednostki (5-8 metrowe), jak i większe (8-12 metrowe). Nie zabraknie też dużych łodzi – ponad 15 modeli jachtów o długości powyżej 12 metrów. W grupie luksusowych jachtów motorowych swoje oferty zaprezentują m.in.: Galeon, Skeiron, Ellite Yachts Poland, Princess Yachts Poland. Na targach pojawią się także katamarany (m.in. Lagoon 450), RIB-y (m.in. Parker Poland, Sportis), skutery wodne (m.in. Taurus Sea Power, Yamaha) czy nawet poduszkowce (Allwalker) i małe łodzie wiosłowe.
W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu swoje produkty zaprezentują firmy oferujące akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt do nurkowania, kajakarstwa, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów, regat oraz media branżowe.

KONCERTY i POKAZY BEZPIECZEŃSTWA
 
Tradycyjnie Targi WIATR i WODA na wodzie to obok ekspozycji wystawców wiele atrakcji i imprez związanych ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania targów w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy kajakarstwa morskiego, nurkowania oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu Grupy K38 Poland i najlepszych gdyńskich ratowników. W ramach akcji społecznej „Bezpieczna Woda” w targową sobotę odbędą się pokazy wyposażenia służb ratowniczych w Polsce, prezentacje wyposażenia jachtu w sprzęt ratunkowy, asekuracyjny i sygnalizacyjny, pokazy bezpieczeństwa dzieci na wodzie, pokaz pirotechniki i użycia pneumatycznych środków ratunkowych oraz kajakowe rodeo. W niedzielę uczestnicy targów zobaczą pokazy regatowe jachtów sterowanych radiem. Gościom pobyt na targach umilać będą znani i lubiani wykonawcy występujący na targowej scenie z szantowym repertuarem. Wieczornym wydarzeniem towarzyszącym targom będzie 26. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej podczas którego na gdyńskiej plaży miejskiej wystąpią na żywo gwiazdy muzyki żeglarskiej.
 
GDYNIA YACHT DESIGN
 
Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA - na wodzie już po raz drugi zostanie wręczona nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Patronat nad konkursem sprawuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego a jego celem jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. Z pośród biorących udział w konkursie jednostek zwycięzców wyłoni niezależne Jury składające się w wybitnych specjalistów: Leszek Gonciarz – polski konstruktor i projektant jachtów, Stanisław Iwiński – żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów motorowych, dziennikarz miesięcznika „Żagle” oraz Janusz Kaniewski – światowej sławy, polski designer projektujący m.in.: dla Ferrari, Alfa Romeo i Jaguara.
 
6. Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (4-7 sierpnia 2011).

 -------------------------------------------------------------------------------------------------

Godziny otwarcia:

4 sierpnia (czwartek) – 12.00-19.00,
5-6 sierpnia (piątek, sobota) – 11.00-19.00,
7 sierpnia (niedziela) – 11.00-17.00
Ceny biletów wstępu: 7 zł, dzieci do lat 13. – wstęp wolny.
Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00 na targowej scenie.

Źródło:
własne
 Ropa brent 41,83 $ baryłka  -1,20% 13:54
 Cyna 17126,00 $ tona 0,09% 8 lip
 Cynk 2094,00 $ tona 3,51% 8 lip
 Aluminium 1619,00 $ tona 1,44% 8 lip
 Pallad 1960,10 $ uncja  -0,15% 13:54
 Platyna 854,85 $ uncja  0,24% 13:54
 Srebro 19,10 $ uncja  0,37% 13:54
 Złoto 1811,55 $ uncja  0,21% 13:54

Dziękujemy za wysłane grafiki.