• <
siemens_gamesa_2022

Szwajcaria za limitem cenowym na eksport rosyjskiej ropy drogą morską

gm

23.11.2022 15:51 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Szwajcaria za limitem cenowym na eksport rosyjskiej ropy drogą morską

Partnerzy portalu

Szwajcaria za limitem cenowym na eksport rosyjskiej ropy drogą morską - GospodarkaMorska.pl

Rząd Szwajcarii poinformował w środę, że przyjął kolejne sankcje wobec Rosji, dostosowane do ósmego pakietu sankcji Unii Europejskiej w związku z wojną na Ukrainie.

Sankcje wejdą w życie w środę - poinformowała agencja Reutera.

W odpowiedzi na eskalację rosyjskich działań wobec Ukrainy i nielegalną aneksję jej terytoriów Unia Europejska przyjęła 6 października ósmy pakiet sankcji. Najważniejszym elementem jest zapowiedź, uzgodnionego w ramach państw G7, wdrożenia pułapu cenowego na eksport rosyjskiej ropy drogą morską do państw trzecich (price cap).

We wtorek "Wall Street Journal" podał, że USA i zachodni sojusznicy rozważają ustanowienie limitu ceny rosyjskiej ropy naftowej na poziomie 60 dol. za baryłkę, a decyzja w tej sprawie może zapaść już w środę. Według dziennika, Polska opowiadała się za znacznie niższą kwotą ok. 20 dolarów.

Z przedstawionych przez KE szacunków wynika, że nowe ograniczenia handlowe, które mają objąć dalsze zakazy importu rosyjskich produktów, pozbawią Rosję 7 mld euro dochodów.

Pakiet zakłada też rozszerzenie listy osób i podmiotów objętych sankcjami indywidualnymi.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.