• <

Szczecin jednym z sześciu gospodarzy The Tall Ships Races 2024

20.10.2021 16:12
Strona główna Szczecin jednym z sześciu gospodarzy The Tall Ships Races 2024
Szczecin jednym z sześciu gospodarzy The Tall Ships Races 2024 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Szczecinolog / Wikipedia

Organizatorzy zlotu żaglowców The all Ships Races poinformowali, że Szczecin będzie jednym z gospodarzy edycji, która odbędzie się w 2024 roku.

The Tall Ships Races powróci na Bałtyk po siedmiu latach – po raz ostatni na tym morzu zlot połączony z regatami odbył się w 2017 roku. Z powodu pandemii anulowana została edycja 2021. W 2024 roku gospodarzami imprezy będzie sześć bałtyckich miast. Poza Szczecinem, w imprezie uczestniczyć będą Kłajpeda, Helsinki, Talin, Turku i Mariehamn.

The Tall Ships Races 2024 rozpocznie się we czwartek 27 czerwca i potrwa do poniedziałku 5 sierpnia.


– Jesteśmy pewni, że porty przyjmą nasza międzynarodową flotę z całym ich morskim dziedzictwem, zaangażowaniem w rozwój młodzieży i duchem przygody, który idzie w parze z naszymi wartościami międzynarodowej przyjaźni i zrozumienia – powiedział Alan James, dyrektor operacyjny Tall Ships Races. – Po niefortunnym odwołaniu The Tall Ships Races 2021, które miało się odbyć na Morzu Bałtyckim, cieszymy się, że możemy wrócić po siedmiu latach i przynieść majestatyczny i niepowtarzalny spektakl największego, bezpłatnego, rodzinnego festiwalu w Europie.

Podczas ostatniej bałtyckiej edycji zlotu, jednym z gospodarzy regat był również Szczecin, który regularnie pełni tę funkcję. Tego roku miasto pełniło także rolę głównego gospodarza zlotu. Okazjonalnie impreza pojawiała się także w Gdańsku i Gdyni.

The Tall Ships Races to międzynarodowy zlot żaglowców, połączony z regatami. Impreza została zapoczątkowana w 1938 roku przez szwedzkiego kapitan Arnolda Schumburga. Odbywające się w ramach zlotu regaty w swojej historii wygrywały Dar Pomorza (1972 i 1980) oraz Dar Młodzieży (1982).


Dziękujemy za wysłane grafiki.