• <
smartre_2023

Zamet Industry wykona, dostarczy i zmontuje konstrukcję stalową mostu w Norwegii

21.01.2016 13:39 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zamet Industry wykona, dostarczy i zmontuje konstrukcję stalową mostu w Norwegii

Partnerzy portalu

Zamet Industry wykona, dostarczy i zmontuje konstrukcję stalową mostu w Norwegii - GospodarkaMorska.pl

Wczoraj (20.01) polska spółka Zamet Industry S.A., podpisała z PORR Polska Infrastructure S.A. umowę na wykonanie, dostarczenie i zmontowanie konstrukcji stalowej ustroju nośnego mostu w Norwegii, wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym oraz montażem olinowania. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 17 mln zł netto.

Kontrakt na wykonanie dostawę i montaż konstrukcji stalowej ustroju nośnego mostu w Norwegii jest kolejnym przykładem realizacji przez Zamet Industry S.A. zamówień w sektorze budownictwa infrastrukturalnego. Konstrukcje stalowe dla budownictwa przemysłowego oraz konstrukcje mostowe stanowią jeden z podstawowych profili produkcji zakładu Mostostal Chojnice, wchodzącego w skład Zamet Industry S.A. Referencje Mostostalu Chojnice w tym obszarze obejmują m.in. wykonanie 500-tonowej konstrukcji Millenium Bridge w Londynie (2000 rok), 1180-tonowego mostu nad rzeką Regalicą w Szczecinie (2007 rok), 770–tonowej konstrukcji wiaduktu w Gdańsku (2010 rok) oraz ponad dwudziestu innych realizacji mostowych.

Umowa z PORR Polska Infrastructure SA. została zawarta pod warunkiem zawieszającym, udzielenia przez inwestora zgody na udział Zamet Industry S.A. w realizacji zadania, w terminie najpóźniej 21 dni od daty złożenia przez Zamet Industry S.A. dokumentów niezbędnych do jej zatwierdzenia.

O ZAMET INDUSTRY S.A.:

Zamet Industry S.A. wykonuje m.in. urządzenia na platformy wiertnicze, urządzenia do podwodnego wydobycia ropy i gazu, urządzenia dźwigowe, przeładunkowe, urządzenia dla górnictwa i energetyki oraz wielkogabarytowe konstrukcje stalowe na potrzeby sektora infrastrukturalnego.

Zamet Industry S.A. jest właścicielem 100 proc. udziałów spółki Zamet Budowa Maszyn S.A., która specjalizuje się projektowaniu, budowie oraz serwisowaniu maszyn dla hutnictwa oraz zakładów przetwórstwa stali i metali nieżelaznych.

Zamet Industry jest częścią Grupy TDJ SA – polskiej, prywatnej firmy inwestycyjnej, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Akcje Zamet Industry S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2011 r.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.