• <
BOTA_2023

W Świnoujściu zwodowano katamaran dla Norwegów

PMK

22.12.2015 09:36 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W Świnoujściu zwodowano katamaran dla Norwegów

Partnerzy portalu

W Świnoujściu zwodowano katamaran dla Norwegów - GospodarkaMorska.pl

W świnoujskiej stoczni Poltramp Yard zwodowano katamaran do obsługi ferm łososi – donosi serwis iswinoujscie.pl. Jednostka o długości 18 metrów i szerokości 12 metrów trafi do Norwegii.

To już czwarte i ostatnie wodowanie statku w Poltramp Yard w tym roku.

- Jest to jednostka techniczna do obsługi serwisowej ferm łososia w Norwegii – mówił na łamach serwisu iswinoujscie.pl Krzysztof Wroński, commercial manager Poltramp Yard S.A. – Konstrukcja kadłuba i nadbudówki wykonana została z aluminium przez Alumare sp. z o.o., w naszej nowej hali. Katamaran będzie u nas wyposażony kompletnie – pod klucz i gotowy popłynie do Norwegii w marcu 2016.

Jednostka charakteryzuje się zanurzeniem na 2,5 metra, a pływać na niej będzie pięciu członków załogi.

Poprzedni katamaran w Poltramp Yard zwodowano we wrześniu. Katamaran mierzący 14,95 metrów długości i 8,00 metrów szerokości również służy jako jednostka serwisowa na farmach łososia w Norweskich fiordach. Jednostka została przekazana armatorowi do eksploatacji w listopadzie

Stocznia Poltramp Yard S.A. zajmuje się budowami nowych jednostek, przebudowami oraz remontami statków przy nabrzeżu nr 87 w Świnoujściu oraz na terenie szczecińskiej filii. W portfolio nowych, kompletnych budów są jednostki techniczne obsługi farm rybnych, kuter rybacki z przetwórnią, statek pasażerski, rzeczny badawczy, turystyczny katamaran solarny, aluminiowe łodzie do wędkarstwa komercyjnego za kołem podbiegunowym.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.