• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Szczecińska konstrukcja stanie na stadionie Wembley

18.06.2015 04:48 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Szczecińska konstrukcja stanie na stadionie Wembley
Szczecińska konstrukcja stanie na stadionie Wembley - GospodarkaMorska.pl

Ed Sheeran zaśpiewa na scenie, której zadaszenie powstało w Szczecinie. Konstrukcja została wybudowana na terenach dawnej stoczni szczecińskiej przez firmę JVP Steel Poland. Z Polski trafi prosto na Wembley, gdzie w lipcu wystąpi słynny piosenkarz. Zadaszenie najprawdopodobniej wyruszy w trasę koncertową z wokalistą.

Zadaszenie powstało przy pochylni Odra Nowa na terenie zarządzanym przez Szczeciński Park Przemysłowy. JVP Steel Poland otrzymało zamówienie na zbudowanie konstrukcji od duńskiego klienta, firmy SiteCover. Na początku przyszłego tygodnia nastąpi dokończenie montażu dachu podwieszonego na filarach. Konstrukcja wykonana jest ze specjalnej stali stopowej o podwyższonej wytrzymałości.

- Zadaszenie będzie miało 35 metrów wysokości, odległość między głównymi wieżami pionowymi wynosi 14,4 m. Konstrukcja składa się z elementów modułowych, dzięki czemu konfiguracja montażu ustalana jest pod określonego klienta, wedle jego potrzeb. Maksymalny rozmiar konstrukcji jest nieograniczony, musi być jedynie wielokrotnością 14,4 m - komentuje Joanna Świtała z JVP Steel Poland.

Większość elementów konstrukcji została zaprojektowana tak, aby umożliwić transport drogą lądową na standardowych ciężarówkach. Jedynie transport wież pionowych będzie traktowany jako przewóz ponadgabarytowy, ponieważ po złożeniu będą one miały 16 metrów długości. Konstrukcja  będzie ustawiona na stadionie Wembley w Wielkiej Brytanii, później ma trafić do Danii, a następnie do Australii. Czas budowy całego zadaszenia wyniósł około 3 miesięcy, montaż trwał około 3 tygodni.

Ed Sheeran to wokalista, który od kilku lat odnosi spore sukcesy na brytyjskiej scenie muzycznej. Popularność przyniósł mu wydany w czerwcu 2011 roku pierwszy singel „The A Team”, który zadebiutował na trzecim miejscu brytyjskiej listy przebojów. Jednak światowy rozgłos zyskał dzięki wykonaniu piosenki „I See Fire”, napisanej i nagranej do filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga". Dziś utwory piosenkarza biją rekordy popularności w sieci, niektóre z nich mają 100 mln odsłon. Ed Sheeran zaśpiewa na Wembley 10 lipca.

JVP Steel Poland

Przedsiębiorstwo powstało w Danii w 1975 roku pod nazwą JVP Stålmontage ApS. Na początku skupiało się na sprzedaży i montażu hal ze stali. W 1977 roku firma zaczęła produkować i montować konstrukcje stalowe i konstrukcje maszyn dla wielkich zakładów przemysłowych. W 1981 roku zaistniała potrzeba powiększenia zakładu. Firma JVP Stålmontage przeprowadziła się do nowej lokalizacji w Ringsted, wyposażonej w halę wielkości 2 200 m². W 1986 roku przedsiębiorstwo było zaangażowanie w projekt rozbudowy sieci grzewczej w Kopenhadze. Firma otrzymała nagrodę inicjatyw lokalnych od Konfederacji Duńskiego Przemysłu (Dansk Insustri) w 1998 roku. Kolejny rok oznaczał ponowne przejęcie kontroli nad firmą przez inny podmiot. JVP Stål A/S została sprzedana grupie stalowej Jern Holding A/S, z siedzibą w Skjern. Wspólnie z innymi przedsiębiorstwami w ramach grupy, JVP Stål brała udział w budowie konstrukcji nowego dachu piłkarskiego stadionu narodowego w Kopenhadze.

W 2003 roku została zarejestrowana polska spółka-córka JVP Steel Poland Sp. z o.o. Rok później zakład produkcyjny w Danii został sprzedany i od tego momentu cała produkcja jest realizowana w Polsce. W 2006 roku JVP Steel Poland zakupiła wynajmowany przez siebie zakład przy ul. Dubois w Szczecinie. Firma ponownie była częścią projektu budowy nowej sieci grzewczej w Kopenhadze w 2009 roku, dostarczając 1 200 ton konstrukcji stalowych. W 2011 roku JVP Steel rozszerzyło swój zakład o dodatkową halę na terenie Stoczni Szczecińskiej. Dwa lata później cała administracja przeniosła się do nowoczesnego biura w Szczecinie.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35671,00 $ tona -0,25% 28 lip
 Cynk 2951,00 $ tona 0,10% 28 lip
 Aluminium 2516,00 $ tona 0,76% 28 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.