• <
smartre_2023

SPP zbuduje przynajmniej dwie specjalistyczne jednostki w 2016 r.

JK

22.01.2016 11:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki SPP zbuduje przynajmniej dwie specjalistyczne jednostki w 2016 r.

Partnerzy portalu

SPP zbuduje przynajmniej dwie specjalistyczne jednostki w 2016 r. - GospodarkaMorska.pl

W Szczecińskim Parku Przemysłowym (SPP) powstaną co najmniej dwa statki w tym roku – zapowiedział w Radiu Szczecin Grzegorz Huszcz, prezes SPP.

- Trwają zaawansowane negocjacje z kontrahentem. Są na takim etapie, że nie możemy ujawniać szczegółów, ale kontrahent wykorzysta pochylnię Odra Nowa. To będą jednostki techniczne, a nie turystyczne. Oczywiście nie będą to ani masowce, ani kontenerowce - stwierdził Grzegorz Huszcz.

Szczeciński Park Przemysłowy, utworzony na 45-hektarowym terenie byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa, położony jest w północno-wschodniej części Szczecina, około dwóch kilometrów od centrum miasta. Od strony wschodniej graniczy z rzeką Odrą. Najbliższe sąsiedztwo Parku charakteryzuje się przewagą funkcji produkcyjnej i usługowej.

Na infrastrukturę Szczecińskiego Parku Przemysłowego składają się w głównej mierze obiekty charakterystyczne dla branży stoczniowej, w tym doskonale udźwigowione hale, pochylnie, nabrzeża, magazyny, place prefabrykacyjne i składowe. Większość obiektów ma uniwersalne zastosowanie, aktywa SPP są bardzo atrakcyjnym majątkiem do prowadzenia produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, nie wyłączając produkcji statków.

Preferowane sektory na terenie SPP to offshore i przemysł stalowy.

SPP w liczbach

powierzchnia: 45 hektarów

lokatorzy: 65 firm

przepustki: 2130 stałych przepustek magnetycznych

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.