• <

SEACON Engineering na inspekcji powykonawczej instalacji BWTS na transportowcu LPG z systemem Alfa Laval.

sons

20.05.2020 12:12 Źródło: Seacon Engineering
Strona główna SEACON Engineering na inspekcji powykonawczej instalacji BWTS na transportowcu LPG z systemem Alfa Laval.
SEACON Engineering na inspekcji powykonawczej instalacji BWTS na transportowcu LPG z systemem Alfa Laval. - GospodarkaMorska.pl

SEACON Engineering, niezależne biuro projektowe zlokalizowane w Gdańsku, wzięło udział w powykonawczej instalacji BWTS na transportowcu LPG z systemem Alfa Laval. Był to kolejny już przykład wykonanej w tym roku usługi z zakresu doradztwa i inżynierii, umożliwiającej optymalny wybór systemów oczyszczania wód balastowych.

SEACON Engineering założone zostało w 2010 roku z pasji do budownictwa okrętowego. W ofercie firmy znajduje się między innymi: projektowanie statków w tym modelowanie 3D, opracowanie dokumentacji klasyfikacyjnej oraz warsztatowej z informacjami produkcyjnymi.

Wykwalifikowani inżynierowie wykorzystują skaner laserowy FARO Focus do projektów związanych z instalacją systemów oczyszczania wód balastowych Ballast Water Treatment System - BWTS oraz systemów oczyszczania spalin Exhaust Gas Cleaning System – EGCS. Na podstawie pozyskanych danych, przygotowywane są projekty koncepcyjne, techniczne jak i wykonawcze.

Wiedząc jak ważna jest jakość dostarczanych projektów, firma wzięła ostatnio udział w inspekcji powykonawczej instalacji BWTS na transportowcu LPG z systemem Alfa Laval. Podczas spotkania na jednostce SEACON Engineering miało możliwość naocznego zweryfikowania efektu swojej pracy i wyciągnięcia wniosków na potrzeby przyszłych dokumentacji projektowych. Wszystko to po to, aby dokumentacja ,,as built” (powykonawcza) nie wykazywała odstępstwa w stosunku do dokumentacji projektowej co mogłyby niekorzystnie wpłynąć na wytrzymałość statku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.