• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Przetarg na nadzór inwestorski robót budowlanych przy rozbudowie baz paliw PERN

ew

21.11.2019 14:53 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Przetarg na nadzór inwestorski robót budowlanych przy rozbudowie baz paliw PERN
Przetarg na nadzór inwestorski robót budowlanych przy rozbudowie baz paliw PERN - GospodarkaMorska.pl

PERN ogłosił przetarg na wybór firmy pełniącej funkcję nadzoru inwestorskiego robót budowlanych w drugim etapie rozbudowy pojemności magazynowych na paliwa, który obejmie 190 tys. metrów sześc. w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu - podała w czwartek spółka.

Informując o przetargu, PERN podkreślił, że rozbudowa pojemności magazynowych w jego bazach paliw to kolejna z ważnych inwestycji, które wynikają z przyjętego w 2017 r. dokumentu "Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym" i "znajdują swoje odzwierciedlenie w strategii spółki do 2022 r".

"PERN ogłosił postępowanie przetargowe w trybie przetargu nieograniczonego na wybór firmy, która będzie pełnić funkcję nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z rozbudową pojemności magazynowej na paliwa. Jest to element drugiego etapu rozbudowy baz magazynowych w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu o dodatkowe 190 tys. metrów sześc. pojemności" - oznajmiła spółka w czwartkowym komunikacie.

Jak zaznaczył PERN, "budowa zbiorników magazynowych w bazach paliw, to odpowiedź na znaczący wzrost popytu na świadczone usługi". "Nowe zbiorniki m.in. zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych" - podkreśliła spółka.

PERN przypomniał, że rola "inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi" polega na nadzorze nad wykonawcą robót podczas procesu budowlanego - inspektor reprezentuje interesy swojego inwestora na budowie, "dba o to, aby budowa została wykonana rzetelnie i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej". Spółka zwrócił uwagę, że jest to skuteczne i powszechnie stosowane rozwiązanie w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych.

Jak podał PERN, w ogłoszeniu przetargowym, oferty na wybór firmy pełniącej funkcję nadzoru inwestorskiego robót budowlanych przy rozbudowie pojemności magazynowych na paliwa w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu można składać do 4 grudnia. Spółka wyjaśniła, iż chodzi o budowę zbiorników o pojemności 10 tys. metrów sześc. - jednego w bazie w Boronowie i dwóch w bazie w Emilianowie oraz o budowę zbiorników o pojemności 32 tys. metrów sześc. - jednego w bazie w Małaszewiczach oraz dwóch w każdej z baz w Rejowcu i Dębogórzu.

PERN to państwowa spółka o znaczeniu strategicznym; odpowiada za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech, oraz za magazynowanie zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

W listopadzie 2017 r. Rada Ministrów przyjęła dokument "Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym", zgodnie z którym PERN ma wspierać dywersyfikację dostaw ropy do Polski, a także pełnić "wiodącą rolę" w składowaniu tego surowca oraz paliw, "zajmując się bilansowaniem całego systemu magazynowego", w tym rozbudową pojemności magazynowych.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35101,00 $ tona 1,01% 23 lip
 Cynk 2944,00 $ tona 0,82% 23 lip
 Aluminium 2492,00 $ tona 1,76% 23 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.