• <
Famor_1100x200_2022

Przegląd promu Romantika z grupy AS Tallink w Stoczni Remontowej Nauta [foto, wideo]

gm24

26.01.2020 23:53 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Przegląd promu Romantika z grupy AS Tallink w Stoczni Remontowej Nauta [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Przegląd promu Romantika z grupy AS Tallink w Stoczni Remontowej Nauta [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Remontowa Nauta wykonała kompleksowy przegląd promu ro-ro "Romantika" pływającego w barwach armatora AS Tallink Group. Zwiększony potencjał dokowy i produkcyjny pozwala Naucie remontować nawet największe jednostki pływające na Bałtyku.

- Nasza firma (AS Tallink Group - red.) posiada łącznie 14 promów. Romantika jest pierwszym promem zbudowanym w całości przez nas. Mamy pięć takich "siostrzanych" jednostek. Romantika ma 192 metry długości i 29 metrów szerokości. Szukaliśmy odpowiedniego doku w basenie Morza Bałtyckiego, który będzie właściwy dla jednostki tej wielkości. Otrzymaliśmy liczne oferty z Finlandii i Rygi, gdzie jedna ze stoczni stała na skraju bankructwa. Wybraliśmy Nautę - mówi Alexander Stokhof, technical superintendant z AS Tallink Group.

- Romantika wypływa z Rygi codziennie ok. godz. 18 a przypływa do Sztokholmu ok. godz. 11 następnego dnia. Pasażerowie spędzają na pokładzie całą noc. W doku skupiamy się na remoncie sali pokładowej, przeglądamy śruby napędowe, stateczniki i silnik numer 2 - dodaje Alexander Stokhof.

Stocznia Remontowa Nauta łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów, wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy. Nauta, wspólnie z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami naukowymi, uczestniczy w kilku projektach o charakterze badawczo-rozwojowym, których celem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji specjalistycznych rozwiązań dla Marynarki Wojennej oraz nowatorskich produktów mogących znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie środowiska, energetyce oraz w różnych gałęziach przemysłu – w tym również w przemyśle wojskowym.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.