• <
gryfia_70lat

Porozumienie EDPR z ENGIE - kolejny krok w celu rozwijania farm wiatrowych

ew

24.01.2020 09:58 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Porozumienie EDPR z ENGIE - kolejny krok w celu rozwijania farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Porozumienie EDPR z ENGIE - kolejny krok w celu rozwijania farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl

EDP Renewables (Euronext: EDPR), światowy lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych światowych producentów energii wiatrowej, ogłasza podpisanie umowy z ENGIE dotyczącej utworzenia współkontrolowanej spółki joint-venture 50/50, która zajmie się stawianiem morskich farm wiatrowych, zarówno stałych, jak i pływających.

Podpisana umowa jest następstwem ustaleń zawartych w memorandum ogłoszonym przez obie firmy w dniu 21 maja 2019 r., zakładającym utworzenie nowego podmiotu jako wyłącznego instrumentu inwestycji EDPR i ENGIE w zakresie rozwoju morskiej energii wiatrowej na całym świecie, łącząc specjalistyczną wiedzę branżową i możliwości rozwoju obu firm.

Zgodnie z ustaleniami EDPR i ENGIE łączą swoje aktywa i portfolia rozwijanych projektów w tym nowym podmiocie, zaczynając wspólną działalność od łącznej mocy w budowie 1,5 GW[1] i 3,7 GW[2] w fazie rozwoju, i wspólnie pracują, aby stać się światowym liderem w branży.

Ogłoszona dziś umowa podlega pewnym warunkom zawieszającym, takim jak proces zatwierdzania przez Komisję Europejską. Przewiduje się, że spółka JV rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2020 r.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.