• <
Baltexpo2023_duży

Pomorze w centrum uwagi w Cannes

ew

15.03.2018 12:47 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Pomorze w centrum uwagi w Cannes - GospodarkaMorska.pl

W Cannes trwają największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM, na które pomorskie miasta po raz drugi pojechały pod wspólną marką Invest in Pomerania. Wczoraj na stoisku Pomorza wystąpił Prezydent Lech Wałęsa, który przyciągnął tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata.


Walczyliśmy nie tylko o wolność i demokrację dla Polaków. Walczyliśmy również dla was. Dla inwestorów z Europy, Ameryki, Azji. Abyście mogli swobodnie inwestować swoje pieniądze w naszą gospodarkę, tworzyć miejsca pracy i pomagać nam rozwijać Polskę. Dlatego proszę Was, żebyście dalej to czynili – mówił Wałęsa.


Co roku targi w Cannes przyciągają ponad 20 tysięcy uczestników. W ciągu czterech dni spotykają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych . Promują się też  wszystkie największe miasta w Polsce: Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław.


Pomorze pokazuje swoją ofertę inwestycyjną pod wspólną marką Invest in Pomerania. Wśród partnerów, którzy pojechali na MIPIM, znajduje się miasto Gdańsk, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański i Rumia. Organizatorem stoiska jest Agencja Rozwoju Pomorza.


Oferta regionu jest bardzo zróżnicowana – w naszym portfolio są zarówno tereny przemysłowe i logistyczne, jak i cały wachlarz ofert o charakterze usługowym – Airport City w Gdańsku, projekty waterfrontowe w Gdyni, kompleksy biurowe, żeby wymienić tylko niektóre. Szukamy przede wszystkim dużych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych o szerokim kręgu zainteresowań pod kątem inwestycji w nieruchomości – mówi Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.


Samo stoisko wystawiennicze Pomorza oparte jest na motywie najbardziej rozpoznawalnego surowca regionu, czyli bursztynu. Filmy i prezentacje promujące potencjał województwa wyświetlane są na multimedialnych ekranach. Na jednej ze ścianek stoiska umieszczono również historyczne zdjęcie Lecha Wałęsy.


Planując naszą obecność w Cannes szukaliśmy motywów przewodnich, symboli, które jednoznacznie kojarzą się z Pomorzem i pomogą nam jak najmocniej zaistnieć w świadomości odwiedzających targi – tłumaczy Monika Cirocka z Invest in Pomerania, główna organizatorka pomorskiego stoiska.
Wczorajsze wystąpienie Lecha Wałęsy to nie koniec wydarzeń na stoisku Pomorza. Dzisiaj w ramach wydarzeń organizowanych przez Gdańsk będą prezentowane dwa duże projekty inwestycyjne: rewitalizację Letnicy i Stoczni Cesarskiej. Pierwsza prezentacja będzie premierowym ogłoszeniem nowej inwestycji w Gdańsku – kompleksu hotelowo-usługowego Nautilus, który ma powstać w sąsiedztwie stadionu Energa. Z kolei podczas drugiego wydarzenia inwestor Stoczni Cesarskiej ogłosi zwycięzcę konkursu na koncepcję zabudowy swojego terenu a punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie podpisanie umowy ze zwycięskim biurem architektonicznym.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.