pc
Aktywność PGNiG na złożu Soumar w Iranie zakończyła się pod koniec października 2018 r. w związku z przywróceniem amerykańskich sankcji na ten kraj - poinformowała w piątek spółka. Zaznaczyła jednocześnie, że nie nastąpiło to na żądanie strony irańskiej.
Jak podkreśliło PGNiG, zakończenie aktywności na irańskim złożu Soumar nastąpiło "ze względu na ryzyka wynikające z przywrócenia przez USA 4 listopada 2018 r. roku sankcji za aktywność w irańskim sektorze energetycznym". Spółka przypomniała, że o takim zamiarze informowała już w maju 2018 r., podobnie jak zrobiło to "wiele innych koncernów energetycznych w tym czasie".
"Zdementować należy wszelkie spekulacje medialne sugerujące, że zakończenie aktywności na złożu Soumar nastąpiło na skutek żądania strony irańskiej" - zaznaczyło PGNiG.
Spółka przypomniała jednocześnie, że podpisanie w ostatni wtorek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich umowy z Ras Al Khaimah Petroleum Authority i RAK GAS LLC jest konsekwencją wygrania przez PGNiG przetargu na koncesję na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów w emiracie Ras al-Chajma, ogłoszonego jeszcze w kwietniu 2018 roku. PGNIG informowało o wygraniu przetargu 6 grudnia 2018 roku.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?