• <
Famor_1100x200_2022

O współpracy, eksporcie i finansach – Forum Przedsiębiorstw

ew

30.05.2018 13:57 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki O współpracy, eksporcie i finansach – Forum Przedsiębiorstw

Partnerzy portalu

O współpracy, eksporcie i finansach – Forum Przedsiębiorstw - GospodarkaMorska.pl

Około 400 mikro, małych i średnich przedsiębiorców z Pomorza wzięło udział w tegorocznej edycji „Forum Przedsiębiorstw”. Cykl prelekcji, konsultacji i warsztatów z biznesowymi ekspertami w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym to idealna okazja do poszerzenia wiedzy, networkingu czy wymiany doświadczeń.

To kilkugodzinny cykl wykładów, konsultacji z ekspertami i tematycznych warsztatów dla lokalnych przedsiębiorców. Agencja Rozwoju Pomorza, która co roku odpowiada za organizację „Forum Przedsiębiorstw” adresuje wydarzenie do wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej biznesowej wiedzy, szczególnie z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. W tym roku na udział w forum zdecydowało się ponad 400 osób z całego regionu.

- Głęboko wierzymy, że sercem zdrowej gospodarki są przedsiębiorcy. W naszym wypadku w szczególności chcemy dbać o tych małych i średnich, którzy najbardziej potrzebują tego wsparcia – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. - Staramy się im dostarczać wiedzę, również taką, którą trudno zdobyć w pojedynkę. Staramy się też informować ich o najnowszych trendach, zapraszając wybitnych ekspertów. Staramy się także stworzyć przestrzeń networkingu. Dzisiejsze czasy wymagają od przedsiębiorców, aby byli bardzo multidyscyplinarni. Aby temu podołać, trzeba mieć bardzo dużo biznesowych kontaktów – dodaje wiceprezydent Gruszecka-Spychała.

Każdego roku „Forum Przedsiębiorstw” ma swoje tematy przewodnie. Tym razem całe wydarzenie otworzyła prelekcja wyjątkowego specjalisty - Pawła Radwańskiego, który na co dzień jest głównym ekonomistą w Raiffeisen Bank Polska. Oprócz jego opinii co do sytuacji na rynku w 2018 roku, uczestnicy w pierwszej części wysłuchali też wykładu poświęconego inwestycjom zagranicznym oraz znanego mówcy motywacyjnego Grega Albrechta.

- W tym roku oprócz sesji głównej obracającej się wokół ekonomii, sytuacji gospodarczej i kwestii związanych z zarządzaniem własnym przedsiębiorstwem mamy także trzy bloki tematyczne: współpraca, eksport i finanse - mówi Katarzyna Laskowska, kierownik Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza.

Wydarzenie otworzyło też przemówienie wiceprezydent Gdyni, Katarzyny Gruszeckiej-Spychały, fot. Kamil Złoch

„Forum Przedsiębiorstw 2018” to także część networkingowa oraz wspomniana sesja podzielona tematycznie, zdecydowanie bliższa w swojej formule biznesowym warsztatom.

- Zawsze tematy dobieramy w ten sposób, żeby były bieżące, ale też chcemy pokazać coś nowego. W tym roku to kwestia zarządzania zespołami, które są różne jeżeli chodzi o wiek, płeć, czy coraz częściej kulturę i kraje pochodzenia pracowników. Mocniej zaakcentujemy też temat eksportu, bo coraz więcej firm wychodzi na rynki zagraniczne – mówi o programie tegorocznego „Forum Przedsiębiorstw” Katarzyna Laskowska z ARP.

Głównymi organizatorami tegorocznego Forum Przedsiębiorstw były Agencja Rozwoju Pomorza oraz Pomorski Broker Eksportowy. Partnerem wspierającym był Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, a wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Źródło:
gdynia.pl

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34700,00 $ tona 2,44% 20 maj
 Cynk 3754,00 $ tona 2,93% 20 maj
 Aluminium 2930,00 $ tona 3,72% 20 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.