• <
kongsberg_mega_2020

Nowa wycinarka Promotechu dla stoczni i platform wiertniczych

Strona główna Stocznie, offshore Nowa wycinarka Promotechu dla stoczni i platform wiertniczych
Nowa wycinarka Promotechu dla stoczni i platform wiertniczych - GospodarkaMorska.pl
20.08.2015 Źródło: własne

Promotech przedstawił nowy automat do wycinania otworów i spawania - MCM. To odpowiedź na potrzeby branży stoczniowej oraz producentów platform wiertniczych i zbiorników ciśnieniowych, poszukujących bardziej wydajnych i precyzyjnych urządzeń.  

Pięcioosiowa MCM jest następcą pionierskiego, sterowanego numerycznie  mobilnego  urządzenia,  stosowanego dotychczas do wycinania włazów w wieżach elektrowni wiatrowych. Rozbudowany o nowe aplikacje automat nowej generacji znacznie zwiększył grono odbiorców Promotechu.  Są to m.in. stocznie, producenci zbiorników ciśnieniowych, cystern oraz innych rozwiązań wymagających precyzyjnego cięcia i spawania w powierzchniach krzywoliniowych.

- Nowa MCM to w pełni przenośne urządzenie do cięcia zarówno tlenem jak i plazmą oraz spawania metodami MAG i SAW – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy Promotechu. - W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku wycinarek CNC, nasze urządzenie znajduje zastosowanie nie tylko przy obróbce blach płaskich, ale także wklęsłych i wypukłych. Na rynku światowym nie ma obecnie tak wszechstronnego rozwiązania.
W maszynie zastosowano nowe oprogramowanie opracowane przez automatyków Promotechu, pozwalające na proste i szybkie zadawanie prac, jakie MCM ma wykonać.

- Maszyna nie wymaga żadnego zewnętrznego programowania przez wysokopłatnych specjalistów, co jest bardzo istotne z punku widzenia jej użytkownika – dodaje Krzysztof Fedyk,  szef działu badań i rozwoju Promotechu. - To unikalne oprogramowanie pozwala za pomocą modułu skanującego odzwierciedlić kształt powierzchni, czy też detalu, który ma być wycięty, a potem wspawany.

Głównym atutem systemu jest radykalne zwiększenie wydajności procesów produkcji, wymagających precyzyjnego cięcia i spawania.

- Nasze rozwiązanie gwarantuje powtarzalne wyniki o wysokiej jakości wykończenia – dodaje Zbigniew Kopciewski. – Dzięki temu klient, wdrażający nasz system, zyskuje nie tylko na czasie wykonania, ale także minimalizuje kosztowne poprawki i naprawy.  

MCM to - poczynając od prototypu, a kończąc na najnowszym urządzeniu - autorska myśl inżynierów Promotechu.  System pierwotnie zaprojektowany wyłącznie do cięcia, ze względu na zmieniające się zapotrzebowanie rynkowe zyskał nowe funkcjonalności - ukosowania i spawania. Urządzeniem zainteresowani są kontrahenci z wielu rynków świata – zapytania płyną z Europy, USA, Afryki i Bliskiego Wschodu.

- Najbardziej perspektywiczne są tej chwili projekty jakie prowadzimy w Niemczech oraz na rynku tureckim – mówi Zbigniew Kopciewski. – Obecnie finalizujemy dostawę systemu do dwóch kontrahentów - niemieckich producentów konstrukcji wież typu offshore oraz onshore. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z jednym z największych producentów konstrukcji stalowych w Turcji.

Bardzo obiecująco wyglądają także projekty na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.