• <
Famor_1100x200_2022

Nadchodzą rekordowe targi Posidonia 2020

ew

12.02.2020 12:42 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Nadchodzą rekordowe targi Posidonia 2020

Partnerzy portalu

Nadchodzą rekordowe targi Posidonia 2020 - GospodarkaMorska.pl

Od 1 do 5 czerwca ponad 2000 wystawców z przeszło 90 krajów i dziesiątki tysięcy gości z całego świata odwiedzą Athens Metropolitan Expo. Wszystko z powodu Międzynarodowych Targów Posidonia 2020 czyli nawiększego, odbywającego się regularnie co dwa lata wydarzenia skupiającego grecki przemysł stoczniowy oraz międzynarodowych ekspertów z tej dziedziny.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, nowe regulacje dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych w żegludze wprowadzone przez IMO będą tematem przewodnim tegorocznych targów. Jednym z kluczowych pytań stanie się jaki wpływ owe regulacje będą miały na światowy handel morski. 

"Tegoroczne targi odbędą się w momencie bardzo poważnych zmian w światowym przemyśle żeglugowym. Wdrożenie globalnego pułapu zawartości siarki w paliwach żeglugowych, wraz ze wszystkimi wyzwaniami, jakie się z tym wiążą, oraz trwające na forum Międzynarodowej Organizacji Morskiej ONZ (IMO) dyskusje na temat przyjęcia krótko- i średnioterminowych środków mających na celu redukcję emisji CO2 ze statków to dwie najważniejsze kwestie, które aktywnie śledzi Greek Union of Shipowners. Przemysł żeglugowy, niezbędny w światowym handlu (odpowiada za 90% światowego handlu), jest w pełni zaangażowany w program pełnej dekarbonizacji i już podjął ważne inicjatywy w tym kierunku poprzez globalne przepisy IMO. Jednak pełnej dekarbonizacji sektora transportu morskiego nie można osiągnąć bez nowych paliw i technologii napędowych dostępnych na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że Posidonia 2020 po raz kolejny zapewni cenną platformę do konstruktywnych dyskusji na temat kwestii politycznych, handlowych i biznesowych" -komentuje Theodoros Veniamis, armator i przewodniczący Greek Union of Shipowners.

Międzynarodowe Targi Posidonia są organizowane regularnie co dwa lata, już od roku 1969. Jest to największe tego typu wydarzenie, które skupia międzynarodowy przemysł stoczniowy oraz światowych ekspertów z tej dziedziny.

Na targach POSIDONIA prezentowane są najnowsze innowacje pojawiające się na rynku stoczniowym. Od 2014 roku wystawa obejmuje również ekspozycję części zamiennych, akcesoryjnych.

Targom niezmiennie towarzyszy szereg wydarzeń, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, regaty czy impreza biegowa. Organizatorem jest Ministerstwo Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej, Unia Greckich Armatorów oraz Grecka Izba Żeglugowa.

Portal GospodarkaMorska.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym. Podczas imprezy dystrybuowany bedzie katalog eksportowy MarinePoland.com Maritime Export Catalogue

 

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.