• <
nauta_2024

MSR Gryfia montuje kolejne skrubery

17.06.2015 05:14 Źródło: własne

Partnerzy portalu

MSR Gryfia montuje kolejne skrubery - GospodarkaMorska.pl

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa montaż skrubera na kolejnej jednostce należącej do armatora „K” Line European Sea Highway Servicess (KESS) – Danube Highway. Jest to trzeci z serii czterech statków tego armatora, na którym MSR Gryfia montuje instalację do odsiarczania spalin.

Kolejne etapy kontraktu z KESS są realizowane stopniowo od połowy stycznia, kiedy do MSR Gryfii przypłynął pierwszy samochodowiec z serii – Elbe Highway. Po zakończeniu prac na jednostce Danube Highway, wykonamy montaż skrubera na jeszcze jednej podobnej jednostce – mówi Paweł Porzycki, Dyrektor  Handlowy w stoczni MSR Gryfia.
 
KESS należy do stałych klientów MSR Gryfii. W sierpniu ubiegłego roku stocznia wykonała remonty klasowe trzech innych samochodowców: Schelde Highway, Isar Highway i Ems Highway.  

Kontrakt na montaż skruberów jest wynikiem objęcia armatorów nowymi normami związanymi z ograniczeniami poziomu emisji siarki, które obowiązują od stycznia br. Armator dostosowuje swoje jednostki do wymagań określonych w tzw. dyrektywie siarkowej. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej i Międzynarodowej Organizacji Morskiej, armatorzy operujący w rejonie Morza Bałtyckiego, Północnego i Kanału La Manche zobowiązani są do tego, by obniżyć zawartość siarki w paliwach z 1% do 0,1%. Montaż skruberów to rozwiązanie już bardzo dobrze znane, a ich montaż znajduje coraz większą liczbę zwolenników.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia należy do grona najbardziej znanych stoczni w kraju i za granicą. Stocznia wykonuje remonty, przebudowy i budowy statków różnych typów i rozmiarów, do panamaxów włącznie. Od ponad 15 lat jest także producentem konstrukcji stalowych offshore. Dwa zakłady produkcyjne – w Szczecinie i Świnoujściu zapewniają jej łatwy dostęp do najważniejszych rynków zbytu. MSR Gryfia jest częścią grupy MARS Shipyards & Offshore.

MSR Gryfia dysponuje bogatym zapleczem technicznym, umożliwiającym kompleksowe remonty i przebudowy zarówno dużych statków handlowych, jak i promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych, holowników i jachtów.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.