• <
Famor_1100x200_2022

MGMiŻŚ: Jednostki obsługiwane w stoczniach podlegają takim samym procedurom jak statki towarowe w portach

gm24

15.03.2020 15:20 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki MGMiŻŚ: Jednostki obsługiwane w stoczniach podlegają takim samym procedurom jak statki towarowe w portach

Partnerzy portalu

MGMiŻŚ: Jednostki obsługiwane w stoczniach podlegają takim samym procedurom jak statki towarowe w portach - GospodarkaMorska.pl

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informuje, że statki przychodzące na remonty do polskich stoczni podlegają takiej samej procedurze jest statki towarowe. Agent awizuje statek na wejście do portu, znany jest stan załogi,  wiadomo w jakich portach jej członkowie byli wcześniej i kiedy. Po zacumowaniu na burtę wchodzą funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Pożarnej w celu sprawdzenia stanu zdrowia załogi min. wykonania pomiaru temperatury. Wszelkie dalsze procedury np. zakaz zejścia że statku w porcie dla załogi, czy pomiar temperatury w kolejnych dniach pobytu w stoczni  to decyzje  na poziomie SG i GIS.
 
Dyrektorzy Urzędów Morskich są członkami sztabów kryzysowych Wojewodów oraz w kontakcie z  Komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej.  Wszelkie  działania w zakresie Covid-19 muszą być uzgodnione z SG i GIS.  Na chwilę obecną promy przewożą pojazdy ciężarowe i funkcjonuje obsługa statków towarowych w portach.  Nie zostały również ograniczone wejścia jednostek na remonty do stoczni.
 
W przypadku konieczności podjęcia dalej idących środków prewencyjnych decyzje te znajdą odzwierciedlenie w przepisach krajowych, analogicznie jak to miało miejsce w przypadku ograniczenia granicznego ruchu osobowego.
 
W celu zapewnienia właściwego przepływu informacji  zalecany jest bezpośredni, bieżący kontakt z właściwymi terytorialnie służbami dyżurnymi  kapitanatów portów, oficerem dyżurnym Straży Granicznej lub Granicznym Inspektorem Sanitarnym. W dniu dzisiejszym dyspozytorzy stoczni otrzymali bezpośrednio od służby dyżurnych kapitanatów portów wytyczne w tym zakresie.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.