• <
Famor_1100x200_2022

Koreańskie DSME chce pozyskać kontrakty warte prawie 7 mld dolarów w obecnym roku

PMK

07.01.2020 23:15 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Koreańskie DSME chce pozyskać kontrakty warte prawie 7 mld dolarów w obecnym roku

Partnerzy portalu

Koreańskie DSME chce pozyskać kontrakty warte prawie 7 mld dolarów w obecnym roku - GospodarkaMorska.pl

Południowokoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) obrała za cel w tym roku pozyskanie kontraktów o wartości 6,88 mld dolarów.

Pod koniec zeszłego roku DSME otrzymało warte 768 mln dolarów zamówienie na sześć kontenerowców od afrykańskiego klienta. DSME dostarczy je właścicielowi do końca października 2022 roku.

Drugi co do wielkości producent statków na świecie wygrał w 2019 roku zamówienia o wartości 6,88 miliarda dolarów na zakupy 39 jednostek, osiągając 82 procent swojego rocznego celu w wysokości 8,37 miliarda dolarów.

Wśród nich znajduje się 10 tankowców LNG, 10 tankowców VLCC, 11 statków kontenerowych, dwa tankowce LPG, pięć łodzi podwodnych (w tym jeden do konserwacji) i jedna jednostka offshore.

Niedawno DSME dostarczyło pierwszy w swojej historii gazowiec LNG z systemem smarowania powietrzem (ALS).

Jednostka o pojemności 173 tys. m3 została przekazana greckiemu armatorowi Maran Gas Maritime. Firma zamówiła w DSME całą flotę gazowców LNG. Według stoczni jednostka wyposażona w ALS będzie oszczędzać o 5 procent więcej paliwa w porównaniu do obecnych gazowców.

Jak wyjaśniono, układ smarowania powietrzem jest jedną z energooszczędnych technologii, która rozprowadza pęcherzyki powietrza na dnie statku, tworząc stałą warstwę powietrza między kadłubem i wodą morską, poprawiając w ten sposób wydajność paliwa poprzez zmniejszenie oporu tarcia podczas pracy.

DSME powiedział, że przy średnim okresie eksploatacji statku wynoszącym 20 lat system może obniżyć koszty paliwa o około 1 rok i 6 miesięcy.

Po raz pierwszy technologia została zastosowana w nowo zbudowanym LNG. Co więcej, budowniczy statków zamierza użyć systemu na pokładzie innych typów statków, takich jak LPG, średnie i bardzo duże tankowce.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.